katuliK1986
18.08.12,18:47
Dobrý deň poraďáci,

prosím poraďte. Maminka dostala cez týždeň toto ochorenie, ktoré jej diagnostikovali na pohotovosti. mala vysoké horúčky, zimnicu, zvracala. Antibiotika zabrali, teploty, nevoľnosť ani zimnicu už nemá, ale má veľmi opuchnutú nohu a tá ruža sa jej sfarbila z krvava až takmer do fialova, najhorišie to má v zadnej časti predkolenia. Začali sa jej tam vytvárať aj tri malé pľuzgiere. Prosím, pomôžte, najlepšie z vlastnej skúsenosti - čo na ružu na predkolení??? viem, že ide o dlhodobú liečbu, ale aké mastičky odporúčate. Na nete som čítala o oleji z emu. nemáte skúsenosti? alebo dračia krv? prosím, poraďte. ďakujem

p.s. k lekárke ide pondelok, ale na pohotovosti jej hovorili, že má používať octanovú masť. nemám dojem, že pomáha.
lujza.j
18.08.12,17:01
katuliK1986
18.08.12,17:09
ďakujem, ale nenašla som odpoveď na moju otázku:-( o chorobe mám naštudované takmer všetko, čo sa dá na nete nájsť, pýtam sa na reálne skúsenosti, čo pomáha na ružu...najlepšie od osoby, ktorá ju prekonala
lujza.j
18.08.12,17:54
arizona
18.08.12,19:29
Nemam odskusane,ale podla "babkovskych" receptov pomaha biela lalia vyluhovana v Alpe.
Alebo rozmackane listy podbelu.
katuliK1986
18.08.12,20:16
o tých listoch podbeľu som čítala aj ja. neviete, či sa to dá zohnať niekde - v čajovni??? v lekárni?
ondrejvla
18.08.12,20:27
Prekonala som toto ochorenie, po ňom nasledoval zápal žíl, liečba trvala dlho, nohu mi natierali fialovou vodičkou, už si nepamätám jej názov, a octanovou masťou, 2 týždne som mala nohu v sádrovej dlahe, ale to mi zhoršilo ešte viac stav. Mne najviac pomáhali obklady z bieleho chladeného vína, utlmovalo to bolesť. Dôležitý je kľud, čím menej pohybu.
Prajem skoré uzdravenie.
Estetic
20.08.12,09:46
Pri tomto veľmi vážnom ochorení nedoporučujem skúšať a experimentovať,aj lekári majú čo robiť,aby to ustáli bez defektu na predkolení.Doporučujem ale venovať pozornosť vstupnej bráne infekcie a to bývajú nechty a podošvy s plesňami.
lujza.j
20.08.12,11:17
o tých listoch podbeľu som čítala aj ja. neviete, či sa to dá zohnať niekde - v čajovni??? v lekárni?
neviem či si si čítala link čo som ti priložila, ale predpokladám, že je reč o čerstvých listoch......


Pri tomto zápalovom ochorení listy podbel’u umyjeme, rozvalkáme na doske na kašu, ktorú potom priložíme na choré miesto (zápal). Listy možno aj nadrobno pokrájať, zapariť horúcou vodou, nechať krátko vylúhovať (2 3 minúty) a nanášať mierne vychladnuté obklady.
Tým istým spôsobom možno použiť aj listy kelu a kapusty, ktoré umyjeme a rozmliaždime. Obdobne a veľmi mierne, ale dobre účinkuje aj šťava z mäsitých listov skalnice strechovej.

http://www.mojalekaren.sk/juv-podbel-liecivy-list-30g/