Sinkl
18.08.12,22:41
Dobrý večer. Chcela by som poprosiť o radu. Mám internet od Slovanetu - router wifi a 2 notebooky - na jednom mi internet ide a na druhom HPnotebooku mi internetj nejde - síce sa cez wifi prihlásim - píše prihlásený kvalita dobrá - ale internet mi nejde. Cez ten notebook mi nejde ani vojsť do routra. už som skúšala všetko pokontrolovať a stále to nejde - prosím poraďte - čím to môže byť? Ďakujem
misoft
18.08.12,22:22
Do routra sa dostaneš cez menu routra, ale musíš byť pripojená k routru káblom (nie WiFi) - vo vyhľadávač potom musíš zadať IP adresu routra (napr. 192.168.0.0 - IP je podľa typu routra) a potom v časti DHCP by si mala nastaviť Povovené (Enable), aby router prideľoval IP pre ďalšie zariadenia v sieti WiFi.
Na NB potom je vhodné nastaviť, aby NB mal vyhľadávanie IP adresy a DNS servera nastavené na automaticky - potom zoberie každú IP adresu, ktorú router ponúka.
Samozrejme v časti WLAN - Security je dobré si WiFi zabezpečiť WPA2 kódovaním (samozrejme v routri nastavíš heslo, meno siete - tvojej - SSID), na NB potom budeš hľadať v zozname sieti tú svoju a po prihlásení budeš musieť zadať heslo - kľúč (ten, ktorý si nastavila v routeri).

To, že ti hlási kvalita dobrá, len oznamuje, že našlo sieť, ktorá má dobrú kvalitu, ale sa nepripojí, lebo nemá povolenie - to heslo.

P.S. Zmeny nastavenia routra sa vždy robia pri pripojení pomocou sieťového kábla! Po nastavení už potom môžeš prejsť na WiFi.
s.r.o.
19.08.12,08:27
mam podobny problem na pc mi ukazuje ze internet mi ide aj na routri ale nechce mi ist raz ide raz nejde neviem ci ramka ze by bola jedna zla alebo co lebo na notbuku sme skusali net a tam v pohode ide ci zavireni pocitac ze by bol alebo co uz nechapem
Vlado40
19.08.12,08:37
Ramka s tým nemá nič
s.r.o.
19.08.12,17:44
vypisuje mi ze server sa neda najst ale raz ide potom nie nevie niekto poradit?
Vlado40
19.08.12,17:48
Server nevie nájsť - nie je prístup na internet.Pripojenie je wifi,káblom?
Router je aký ? Internet je cez DSL,optiku... ?