sonic99
19.08.12,14:33
Zdravim.

Môj problem spociva v tom ze pri kazdom zapnuti alebo restartovani NB ma nechce automaticky pripojit na siet (za nazvom ietie je napisane pripajat automaticky). Siet sice najde ale ked na nu kliknem zadam heslo tak sa len pripaja a nic. Po X pokusoch (wifi vypnem, zapnem, najdem siet, zadam heslo a cakam) ma zazrakom pripoji. Ale ked opat vypnem alebo restartujem NB tak sa tento proces opakuje. (Pouzivam Dlink DI-524, Win XP) Rozmyslam ci to nahodou nemoze byt v starom firmware. Na nete som nasiel novsi ale bojim sa aby to nahodou neposkodilo router. Ma s tym niekto skusenosti? Dik za radu.
Andy Kralik
19.08.12,14:08
Skús v nastavení routera prideliť pre MAC adresu notebooku konkretnu IP adresu - nie dynamicke pridelovanie IP adries.
Ja som mal podobny problem s DLinkom, nie sice s tymto konkretnym modelom - ze po restarte niektorych zariadeni, im router nepridelil IP adresu, kedze v zozname dynamickych IP adries im uz IP adresu pridelil. Nikdy som neprisiel na to preco to robi iba pre niektore zariadenia. Ale rezervovanie konkretnej IP adresy pre zariadenie problem vyriesilo.
Fero11
19.08.12,15:48
Vypni v routery sifrovanie a skus sa pripojit potom. Ak nebude problem, tak skus zabezpecit siet cez WEP a ak bude fungovat korektne aj toto, tak potom skus WPA alebo WPA2 ak bude fungovat korektne, tak nakoniec skus len WPA2.
Na jednom NTB som mal problem, ze nepoznal WPA2, len WEP a WPA, tak som musel pouzit mod "WPA alebo WPA2"
Pisem ale o D link 2641R, ale predpokladam, ze v tom tvojom to bude podobne
jess
19.08.12,18:15
trošku mimotemy ale ... ak som pripojená s NTB mimo domu, nedajú sa mi odosielať maily. Čím to bude ?
sonic99
19.08.12,19:20
Vypni v routery sifrovanie a skus sa pripojit potom. Ak nebude problem, tak skus zabezpecit siet cez WEP a ak bude fungovat korektne aj toto, tak potom skus WPA alebo WPA2 ak bude fungovat korektne, tak nakoniec skus len WPA2.
Na jednom NTB som mal problem, ze nepoznal WPA2, len WEP a WPA, tak som musel pouzit mod "WPA alebo WPA2"
Pisem ale o D link 2641R, ale predpokladam, ze v tom tvojom to bude podobne

Ďakujem. Problem je zrejme vyriešený. Router podporuje len WPA-PSK. Mysliš, že keď tam hodim novší FW prida mi tam WPA2-PSK? Či sa môže niečo aktualizaciou pokaziť.
svrki
19.08.12,21:57
ten router je dobrý carach podporuje WPA2 skus nový firmware ale napr mobil my stále odpaja musel som vypnť šifrovanie
misoft
19.08.12,22:04
..a k tomu len štandardy IEEE 802.11 b,g - n nepodporuje - fakt carach
Fero11
20.08.12,05:05
sonic99
20.08.12,05:53
Tak nakoniec je problem v NB. Hodim tam nejke aktualizacie a malo by to fičať.
Ďakujem všetkým zúčastneným za rady.