Jimmyx
19.08.12,21:57
Večer,celkom by ma zaujímalo ako to je,ked sa človek ,,vymkne,, a nenapadne ho nič lepšie ako zavolat hasičov(skutočných,nie tých dobrovolných :cool: ).Viem že asi rok dozadu v ČR spustili velké šetrenie a ako jedna z vecí šetrenia bolo že si ludia už nemožu volat hasičov ako zámočníkov,ak im ovšem nehorí zamknutý barák samozrejme.U nás som tuto diskuciu nezachytil tak by ma to celkom zaujímalo.
THX
lujza.j
19.08.12,20:03
čo ťa zajíma....ked sa vymknem....otvorím si náhradným kľúčom čo má niekto v rámci rodiny v meste ak nie zavolám zámočníka...basta ..... o čom chceš diskutovať.....štát je dosť vyžiarený kadekým..... a vieš ako otvárajú byt hasiči? ked už sme pri tom....
Jimmyx
19.08.12,20:18
wow wow klídek lujza.........zaujíma ma to pretože som bol dnes svedkom toho ako si sused/ožran zavolal hasičov a došli 2 auta,mali krátky rebrík ale ani druhý nepomohol,nakoniec museli cez balkon susedov.Takže tu strávili 2 autá(viac ich hádam asi ani nemajú) cca hodinu a tak by ma to zaujímalo kto to zacvaká,tá ČR bol ako príklad ako by sa to riešit malo.
A ano viem ako otvárajú.........a dnes som toho bol aj svedkom,moc som sa nasmial.
lujza.j
19.08.12,20:25
wow wow klídek lujza.........zaujíma ma to pretože som bol dnes svedkom toho ako si sused/ožran zavolal hasičov a došli 2 auta,mali krátky rebrík ale ani druhý nepomohol,nakoniec museli cez balkon susedov.Takže tu strávili 2 autá(viac ich hádam asi ani nemajú) cca hodinu a tak by ma to zaujímalo kto to zacvaká,tá ČR bol ako príklad ako by sa to riešit malo.
A ano viem ako otvárajú.........a dnes som toho bol aj svedkom,moc som sa nasmial.
my.....
ked si zabuchnem ja... tak si to cvaknem ja...s cenou pre mňa....
moj brácho sa nesmial...ked sa mu malý syn zabuchol doma.....šerlok to mal na háku....tak mu hasiči rozmašírovalii balkonové dvere v treskúcej zime... aj tak vstupujú do bytu ked ide o život....
inak som kludná....
Jimmyx
19.08.12,20:34
....stále nemám odpoved na otázku,kto platí ked si individum zavolá hasičov ako zámočníkov,mimo záchrany majetku/životov
....a ja som sa nasmial pretože cca 40min tam liezli,rozbili nové okno,otvorili mu dvere ktoré nemal zamknuté,dali mu podpísat papier a vyšli z bytu von.......ON VYŠIEL S NIMI.....a samozrejme za sebou zavrel.........A TAK SA LIEZLO ZNOVU,cestu už poznali.Komédia život
misoft
19.08.12,20:40
Pokiaľ to bol "neoprávnený" výjazd - teda aj taký, keď si indivíduum pre zabuchnuté dvere zavolá HZZ - zacvaká to on a FULL - dostane peknú faktúrku (tam sa započítajú náklady na techniku, spálené palivo, strata času a možno aj platy hasičov) - a zaručene bude splatná do 30 dní!
Ak by však zasahovali aj v tomto prípade a bolo by podozrenie na ohrozenie majetku a života, vyhodnocuje sa to - ak ohrozenie bolo len podozrením - zacvaká občan, ak ohrozenie bolo reálne - zaplatia to občania.
lujza.j
19.08.12,20:41
my...už som ti odpovedala....
Jimmyx
19.08.12,20:52
No neoprávnený vyjazd to bol určite ten nebol ani v stave vymysliet nejakú bájku o hrnci na sporáku,alebo podobne.V Čechách to zatrhli ale tiež im to trvalo,proste ak sa človek vymkne nech si zavolá zamočnícku firmu,ak zavola hasičov zacvaká.To je myslím logické,len sa mi nechce verit že aj tu to funguje logicky.Tak hned budem lepšie spat,ked viem že ludia a technika platená z daní,ktorá namiesto hasenia požiaru alebo vystrihovania ludí z auta po havarii tu neposlúžili len ako devka na telefon.
Vdaka.......no hádam to tak aj bude.
avalik
19.08.12,21:00
chcela som citovat zo zakona, ale temu si uz uzavrel