juraj:-)
20.08.12,09:38
Zdravím,
potrebujem vybaviť povolenie pre dovedenie el. káblu od stlpu ku pozemku. Stlp je na tej istej strane ako pozemok, len trošku ďalej. Pravdepodobne by mal isť pod chodník, ktorý je zo zámkovej dlažby. Kde všade je potrebné ísť vybaviť povolenie? čo k tomu potrebujem?

Možno to už niekto riešil, ale nefunguje mi vyhľadávanie.
draik
20.08.12,10:46
Podmienky pripojenia dáva rozvodný podnik. Info získate na základe čísla parcely, kam chcete kábel dotiahnuť, pomôže snímka z katastrálnej mapy. Budete potrebovať projekt, stavebné povolenie a revíznu správu prípojky. Na rozkopávku a uloženie kábla na pozemok, ktorý Vám nepatrí (chodník), musíte mať súhlas jeho vlastníka (zrejme obec).
juraj:-)
20.08.12,11:26
Projekt je, predpokladam, že aj stavebné povolenie, revízna správa, až po pokladke. Teda musí sa ísť na mestsky úrad a oni vydajú povolenie? Bude vedieť či tam nie sú iné IS? Alebo budem musieť navštíviť plynárov, vodárov, elektrikárov?
draik
20.08.12,12:01
V rámci stavebného konania sa mali riešiť aj pripomienky ostatných správcov sietí. Samozrejme budete musieť mať vytýčenie iných sietí, aby ste ich náhodou neporušili (je na to paragraf v trestnom zákone).
juraj:-)
20.08.12,12:18
Ide o rekonštrukciu strechy pri ktorej sa premiestnuje el. prípojka. nie som majitel, len elektrikar a aby som bol v obraze zistujem, kde je potrebne ísť vybaviť povolenie na to, aby sa mohol umiestniť kábel pod chodník. Teda kde zistím, či pod tým chodníkom niečo nie je?
draik
20.08.12,13:45
Ako zhotoviteľ robíte podľa projektu schváleného v stavebnom konaní. Tento projekt sa musel robiť na základe vyjadrenia správcov jednotlivých sietí, teda by malo byť jasné, čo pod chodníkom je. O samotné vytýčenie je potrebné požiadať správcov týchto sietí.
ilom
20.08.12,14:01
To isté som riešil aj ja, ale ako majiteľ stavby a vôbec som tým elektrikára nezaťažoval, pretože to nieje vôbec jeho problém. Keď som mal výkop pripravený pozval som si ho spolu s revíznym technikom na kávičku aby videli čo zase zakopem. Po zakopaní prišiel elektrikár, zapojil vodiče do domu a do hodín, potom revizák opečiatkoval papierik a mali zarobené. Samozrejme predtým som absolvoval zbieranie potvrdení a vyjadrení k projektu prípojky NN od príslušných správcov sieti a až keď mi obec vydala povolenie na rozkopanie chodníka začal som prípojku realizovať.