maco698
20.08.12,15:07
Ahojte. Mame cca 5-rocny dom a v lete na poschodi je strasne horuco. Teplotny rozdiel oproti prizemiu su aj 4 stupne. Vzhladom na to, ze netusim, ci na poschodi v izbach su pod sadrokartonom nejake folie, chcel by som aspon zaizolovat strechu v podkrovi. Pomoze to aspon trosku? Dom ma 2 poschodia a podkrovie (vyska v strede cca 180 cm). Medzi krokvami je v podkrovi len sklenna vata, pomoze nejaka termoreflexna folia? Ak ano, aka?
Vdaka za vsetky rady...
alltracboy
20.08.12,14:48
nepomoze. Jedine viac izolacie, ale to by muselo byt aspon pol metra. Pomoze klimatizacia. A bude to lacnejsie ako izolovat podkrovie. Predpokladam ze folia by mala mizivy ucinok.
pivko
20.08.12,18:09
Ja mám pod bramacom 42cm a bez klimatizácie by som sa asi uvaril ak je ako dnes v KE cca 35c
a to mám tvrdenú nobasil MPN nie nafúknutú v rolkách.
alltracboy
20.08.12,19:15
ja mam teraz v dome prijemne chladno na prizemi, ale ked idem pod schody na podkrovie tak uz tam sala to teplo.. hore musi byt aj 30 stupnov. Klima tam urcite pojde casom. Alebo tam nebudem chodit cez vypeky,lebo ja to mam iba ako povalu- zasivaren.
maco698
24.08.12,12:54
netreba zabudat na skutocnost, ze dom sa vyhrieva teplym vzduchom, ktory don vnikne pri vetrani / otvarani okien, dveri. klimu som si chcel nechat ako jedno z poslednych rieseni
alltracboy
24.08.12,15:08
to by si mal teplym vzduchom vyhriate aj prizemie nie? Je pravda ze v podkrovy nieje tolko akumulacnej hmoty takze sa rychlejsie prehreje, tiez teplo ide hore, ale aj to ze plocha trechy je velka a tmava skridla sa moze vyhriat aj na 70 stupnov. A to potom cela plocha strechy v interieri moze pekne kurit.