ekolassk
20.08.12,15:10
dobry den,
mam technicky problem. V urcitom roku som kupil rodinny dom v radovej zastavbe so zahradou. rodinny dom som zrekonstruoval a zacal byvat. Pred kupou rodinneho domu vsak v obci prebehli nalezitosti v ramci v uzemneho planovania a spustenie vystavby na pozemkoch za nasimi zahradami.
V tom by som nevidel problem. Problem vidim v tom, ze vacsina ludi na ulici ma nepriechodzie pozemky od verejnej komunikacie co sa tyka prejazdu autom alebo aj malym technickym prostriedkom na zabezpecenie zakladnych prac na zahradach.
Dostat sa na zahrady da jedine zo zadnej casti, kde sa zacali vystavby rodinnych domov a uzemnym planovanim vznikol priestor medzi zahradnymi plotmi cca 1 meter, co je nepostacujuce aby sa clovek dostal na svoju zahradu s nejakym strojom a nedajboze stavebnym materialom, nakolko su pozemky od verejnej komunikacie sprednej casti domu neprejazdne.
Neriesi taketo uzemne planovanie zakon nejakymi odstupmi medzi pozemkami, nakolko tieto zahrady stracaju svoj zmysel a funkcnost a zostava iba ryl a motyka? Nielen to. Mnoho ludi chcelo riesit bazen a altanok, tak ako aj ja a teraz nemam sancu toto bez pristupu poriesit.
Dakujem.
Mario