mariana11
21.08.12,20:58
Tohto hnedého psíka 17.6.2012 zachránil môj švagor. Videl, ako dvom Rómom vypadol z vreca, chceli ho napchať nazad, psík sa bránil, tak ho strašne bili a on neskutočne kňučal. Hrozný pohľad a ešte otrasnejšia predstava, čo ho asi čakalo... Švagor na nich kričal a začal fotiť mobilom, tak ho nechali tak a psík sa okamžite rozbehol k nemu. Naložil ho do auta a doviezol domov. Vyzerá to na ešte mladučkého psa, je veľmi hravý, prítulný a bezkonfliktný. Znáša sa aj s inými psíkmi, s ľuďmi, aj s deťmi. Bol veľmi smädný a hladný, tak sme sa oňho postarali a hneď sa u nás udomácnil. Je stredného vzrastu. Veríme, že nie nadarmo sme mu dnes zachránili život a že si nájde milujúcu rodinku a prežije s ňou už len krásny život.


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/550687_3788843371711_53418097_n.jpg

Komentár mojej sestry:

Tento psík sa túlal asi týždeň po uličkách v blízkosti Laborca. Najčastejšie ležal v tráve pri plote a smutne sledoval okolie. Keď som sa ho snažila prilákať domov na granulky, došiel len po bránu a do dvora nevošiel. Až po dvoch dňoch si získal moju dôveru, vošiel a už neodišiel. A teraz by sa najradšej odo mňa už ani nepohol, stále by sa hladil, je mimoriadne prítulný, poslušný, ovláda povely sadnúť, ľahnúť, krásne chodí na vodítku, miluje deti a je nekonečne vďačný za pozornosť a starostlivosť. Už je ostrihaný (aj keď nemal dlhú srsť),okúpaný vyčesaný a zbavený kliešťov. Je to on a je to psík strednej veľkosti, vyzerá ako kríženec hrubosrstého jazvečíka a bradáča. Je to ozaj krásny havo a zaslúži si novú milujúcu rodinu, ktorej bude oplácať lásku.


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/534209_3788819611117_925442338_n.jpg

Momentálne sú oba psy u mojej mamy. Lenže tam nemôžu zostať. sama má psa a tri mačky a k tomu dosť často sestrinho psa.

Ak sa niekomu stratili, alebo by mal o ne niekto záujem ...

Ten hnedý je taký poplach , keď sú obaja pustení tak tomu čiernemu nedá pokoj, stále by sa hral. A on vlastne nikomu nedá pokoj, strašne sa chce hladiť. Na každého skáče , ako si vyžaduje pozornosť, ale ja to nemám rada, tak som ho to rýchlo odnaučila. Ked prídem k nemu, tak si lahne na chrbát a čaká škrabkanie.

Čierny je trocha opatrný a nedôverčivý voči cudzím. Ale kludný a ked treba, tak dobrý strážca.

Neviem či je to vhodné vôbec to sem dávať, ale keby si našli svoj bývalý, alebo nový domov, tak by bolo fajn.
wagner
21.08.12,19:05
Škoda že sú tí psíci tak ďaleko. Toho čierneho by som si veru zobrala. Už dlhšie uvažujem, že si zoberiem psa z útulku, len musím vymyslieť, ako by som ho sama doviezla autom domov.
kukučka
21.08.12,19:10
Keď sú dobre vychovaní, predpokladám, že svojim pôvodným majiteľom chýbajú, ten prvý bol zrejme ukradnutý. Nedali ste niekde vo svojom meste oznam?
mariana11
21.08.12,19:16
Dali sme oznamy všelikde. Ten čierny stále pozerá cez bránku ako keby niekoho čakal.
lujza.j
21.08.12,19:23
je to pekné, že ste sa takto aspoň zatiaľ o nich postarali.....:)
arizona
21.08.12,19:30
Škoda že sú tí psíci tak ďaleko. Toho čierneho by som si veru zobrala. Už dlhšie uvažujem, že si zoberiem psa z útulku, len musím vymyslieť, ako by som ho sama doviezla autom domov.
Zdenka si na FB ? Su tam rozne organizacie na pomoc zvieratam,psikov ci macicky prevazaju po celej republike,ak sa najde zaujemca. Maju vela dobrovolnikov,ktori casto pomahaju zdarma s odvozom.
Skus sa na nich obratit,mozno budu vediet pomoc...

Mozno sa aj tu na Porade najde niekto,kto cestuje po Slovensku a bol by ochotny psika previest...;):)
pepsikova
22.08.12,04:49
Škoda že sú tí psíci tak ďaleko. Toho čierneho by som si veru zobrala. Už dlhšie uvažujem, že si zoberiem psa z útulku, len musím vymyslieť, ako by som ho sama doviezla autom domov...

..útulok je aj na letisku v PD, aj v Partizánskom..vyberieš si , určite..
alaya1
22.08.12,05:01
Utulky vedia zabezpecit aj prevoz psika.
ela77
22.08.12,05:11
Tém na google o stratených a najdených psíkoch nie je až tak veľa i keď sú, ale možno admin a ostatní, ktorí dozerajú na funkčnosť -porady- nebudú mať námietky, mohlo by to tu aj fungovať, je to dobré že si to tu dala. Pepsíková dáva na facebooku tiež niečo podobné, je vidno že máte dobré srdce všetci ktorým osud týchto milých tvorčekov nie je ľahostajný. Človek by rád pomohol, ale to by o chvíľu mal doma útulok tiež, lebo psíkov je veľa čo stratili nie vlastnou vinou majiteľa, alebo prišli o domov. Tie zvieratká za to nemôžu, že existujú, škoda, že si to množitelia a chovatelia neuvedomujú (samozrejme nie všetci), že nie vždy sa psík dostane do správnych rúk a najde tam svoj pravý domov.
noemi-ke
22.08.12,05:13
Ako si moze chovatel uvedomit, aki to budu majitelia, ked vratia psika po 3 rokoch?
ela77
22.08.12,05:18
chovatelia by v prvom rade mali myslieť na zvieratko a nie svoj zisk za každú cenu, lebo to nie je vec, ale živý tvor.
laurin
22.08.12,05:31
mariana11 : vazim si takych ludi ako Ty. My mame bohuzial maly byt a sme stale v praci a deti v skole coskoro, takze u nas by psik asi spokojny nebol... ale raz urcite.
mariana11
22.08.12,05:56
mariana11 : vazim si takych ludi ako Ty. My mame bohuzial maly byt a sme stale v praci a deti v skole coskoro, takze u nas by psik asi spokojny nebol... ale raz urcite.

Ja bývam v byte. Oni nie sú u mňa ale u mamy na dvore, takže najväčšiu starosť má ona. Ja im tak akurát donesiem jesť a pohrám sa s nimi.
Indeed
22.08.12,06:32
to ma s teba a z tvojich počinov mamina radost, aspon granule chod kupit !
Timka1
22.08.12,06:51
pridala som túto tému do profilu Útulku v Michalovciach na FB https://www.facebook.com/pages/%C3%9Atulok-pre-ps%C3%ADkov-Michalovce/103467129705676
tak dúfajme, že si psíčkovia čo najskôr nájdu svojich pánov ....
Letko
22.08.12,07:18
Aké má parádne afro na hlave :)
mariana11
22.08.12,07:34
pridala som túto tému do profilu Útulku v Michalovciach na FB https://www.facebook.com/pages/%C3%9Atulok-pre-ps%C3%ADkov-Michalovce/103467129705676
tak dúfajme, že si psíčkovia čo najskôr nájdu svojich pánov ....

Oni už majú svoje foto na ich stránke od 14.7. , ale budú tam aj takto....
mariana11
22.08.12,08:48
Škoda že sú tí psíci tak ďaleko. Toho čierneho by som si veru zobrala. Už dlhšie uvažujem, že si zoberiem psa z útulku, len musím vymyslieť, ako by som ho sama doviezla autom domov.

Ak by bol ozaj vážny záujem, tak mi napíš kde by ho trebalo doviezť. Hoci súkromnou správou. Volala som do útulku a vraj by sa možno niekto našiel, kto by ho previezol. Mám ešte nejaké fotky ak by si chcela.
verkaz
22.08.12,09:01
Marianka, vitaj medzi nami priateľmi zvierat. Urobila si veľmi dobrý skutok a určite sa ti ti v živote niekoľkonásobne vráti.
Tí psíkovia sú strašne milí, prajem am aby čo najkôr našli nové domovy .
Možno sa ozve aj ich majiteľ, lebo na mňa nepôsobia, že by boli zanedbaní alebo týraní.
arizona
22.08.12,17:51
Marianka, mne ked sa stratil kocur, tak som ake prve obvolala utulky v okrese. Nechala som na seba kontakt,ak by ho nahodou niekto priniesol.
Aj u veterinarov vidavam na nastenke fotky zvierat,oznamy, inzeraty,prosby pri hladani atd....

Ak ti psici niekomu chybaju,tak asi bude tiez hladat na takychto miestach. Mozno by stalo za pokus...

Ako majitelka "zverinca", viem aka je to obrovska a nevyslovna radost,ked sa zatulane zvieratko najde.:)
mariana11
23.08.12,07:22
Marianka, mne ked sa stratil kocur, tak som ake prve obvolala utulky v okrese. Nechala som na seba kontakt,ak by ho nahodou niekto priniesol.
Aj u veterinarov vidavam na nastenke fotky zvierat,oznamy, inzeraty,prosby pri hladani atd....

Ak ti psici niekomu chybaju,tak asi bude tiez hladat na takychto miestach. Mozno by stalo za pokus...

Ako majitelka "zverinca", viem aka je to obrovska a nevyslovna radost,ked sa zatulane zvieratko najde.:)

Neviem či ich ešte vôbec niekto hľadá. Vyše dvoch mesiacov sú u mamy a ktovie ako dlho sa túlali predtým.
Tí zverolekári ma nenapadli.Skúsim aj tam dať fotky.
verkaz
23.08.12,11:02
Marianka ešte by si mohla dať fotografie aj na Mestskú políciu aj tam sa chodia majitelia informovať.
Keď už sú viac ako dva mesiace psíkovia pri tvojej mame, tak sa bude s nimi asi ťažko lúčiť a ja by som to aj tak typovala, že im dá krásny nový domov.
mariana11
23.08.12,12:24
Marianka ešte by si mohla dať fotografie aj na Mestskú políciu aj tam sa chodia majitelia informovať.
Keď už sú viac ako dva mesiace psíkovia pri tvojej mame, tak sa bude s nimi asi ťažko lúčiť a ja by som to aj tak typovala, že im dá krásny nový domov.

Jaj tak to by som nerada... aby jej zostali. Traja psy a tri mačky, to je dosť. Už mala pár krát nájdených psíkov, ale to len na pár dní, kým si pre ne prišli z útulku. Ale ten útulok už nie je a v našom meste ešte nie je. Tak nevieme čo s nimi. Sestra mala jedného záujemcu, ale keď sa dozvedela ako sa k psom správajú, tak im ho nedala.
Martina Hor
23.08.12,14:48
To je take pekne ze sa o nich starate :-).
Aky je vysoky ten bezovy hauko?
Je to pes ci fena?
mariana11
23.08.12,14:56
To je take pekne ze sa o nich starate :-).
Aky je vysoky ten bezovy hauko?
Je to pes ci fena?

Obaja sú psy . Neviem teraz presne , ale taký asi po kolená:)
Ell Antoniová
23.08.12,20:03
ahoj wagner,reagujem na tvoj komentar :

Škoda že sú tí psíci tak ďaleko. Toho čierneho by som si veru zobrala. Už dlhšie uvažujem, že si zoberiem psa z útulku, len musím vymyslieť, ako by som ho sama doviezla autom domov.

ODKIAL SI ? PREVOZ ISTO VYRIESIME, DENNE SA PREVAZAJU OPUSTENE PSIKY DO SVOJICH DOMOVOV,DOCASNYCH OPATER ,ak mas naozaj zaujem si psika ADOPTOVAT,kontaktuj ma a nieco vymyslime ;)
lujza.j
25.08.12,11:27
Dobry den to je moj pes ušiel mi.odošlite mi kedy si prenho možem prisť.dakujem
S pozdravom Stano
pokiaľ sa tu budeš prezentovať tvojimi príspevkami tak ako doposiaľ , tak potom asi ťažko ti zadávateľka témy uverí, že pes je tvoj....
Indeed
25.08.12,13:20
NIE ,

tieto PSY nechýbajú nikomu !

NAOZAJ.
lienocka001
25.08.12,13:20
no my uz tak mame dvoch psikov.... jeden vyzera ako hladkosrsty retriever fena mlada a potom sme nasli maleho maltezacika chudacika som ho musela ostrihat so zahradnymi noznicami co sa inak nedalo a ked nemal sto kliestov tak ani jedneho.... ale taky maznacik je to... aj som obtelefonovala utulky ci sa nehladaju taketo psiky ale nic... asi vyhodene boli...
Melnick
25.08.12,14:21
Žeby Martinko Klingáč ???? :D:D:D
lujza.j
25.08.12,16:06
no my uz tak mame dvoch psikov.... jeden vyzera ako hladkosrsty retriever fena mlada a potom sme nasli maleho maltezacika chudacika som ho musela ostrihat so zahradnymi noznicami co sa inak nedalo a ked nemal sto kliestov tak ani jedneho.... ale taky maznacik je to... aj som obtelefonovala utulky ci sa nehladaju taketo psiky ale nic... asi vyhodene boli...
obdivuhodné....
korela
25.08.12,16:37
Oznamy o stratených a nájdených zvieratkách sa vyvesujú aj na výklady pet shopov.
Vtáci, mačky, psy, ...aj s fotografiami.
Verím, že by sa dali nájsť i iné verejné miesta.
Aj obecné úrady majú nástenky.
misomiso
25.08.12,16:59
Tohto hnedého psíka 17.6.2012 zachránil môj švagor. Videl, ako dvom Rómom vypadol z vreca,...Naložil ho do auta a doviezol domov.


Teda tvoj svagor odcudzil romskym spoluobcanom psov v pocte 2 kusy? Rozumiem tomu dobre?
mariana11
27.08.12,09:40
Teda tvoj svagor odcudzil romskym spoluobcanom psov v pocte 2 kusy? Rozumiem tomu dobre?

Nerozumieš. Skús si to prečítať ešte raz.
mariana11
27.08.12,12:26
NIE ,

tieto PSY nechýbajú nikomu !

NAOZAJ.

S takou istotou to píšeš... vyzerá to ako keby si ich niekde vypustil ty...

Ak nie, tak nechápem túto tvoju reakciu.
Melnick
28.08.12,07:44
Iba si dovolím citovať časť z úplne prvého príspevku zadávateľky: "Tohto hnedého psíka 17.6.2012 zachránil môj švagor. Videl, ako dvom Rómom vypadol z vreca,......."
Melnick
28.08.12,07:46
Veru ani ja nechápem, prečo takéto vyjadrenie niekto napíše.... marianka máš môj obdiv. Mám psíka a viem o čom to celé je.
pepsikova
28.08.12,11:15
...dám aj sem, hádam sa podarilo skopírovať..hľadá sa havenka na face...

Psia duša (http://www.facebook.com/psiadusa?ref=stream)


SÚRNE!!! Hľadá sa Brita!!! Brituška sa stratila pred cca 2-3týždňami na Podbranči na Myjave, ale kľudne môže byť už aj inde. Je to mladá cca 2,5 ročná fenočka, bojazlivá, ľuďom moc neverí, chytiť sa dá len na jedlo.
Akékoľvek info poprosím na 0910 955 593.


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/304620_10151004745682407_1763022241_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151004745682407&set=a.10150162027752407.287469.134098477406&type=1&relevant_count=1&ref=nf)
pepsikova
28.08.12,11:22
Psia duša (http://www.facebook.com/psiadusa?ref=stream)

Prosba o pomoc:
Práve sme mali telefonát od pani, ktorá našla dve čierne maličké šteniatka, nemajú kam ísť a ona si ich nemôže nechať... Súrne sa pre ne hľadajú nové domovy alebo dočasná opatera aspoň na týždeň, potom by mali ísť do útulku... Košice. Kontakt na nahlasovateľku: 0915 353 408. Zdieľajte. Ďakujeme.
misomiso
28.08.12,19:48
S takou istotou to píšeš... vyzerá to ako keby si ich niekde vypustil ty...

Ak nie, tak nechápem túto tvoju reakciu.

No ja len - ze ak to Rom zoberie sliepku, z ktorej si si chcela spravit polievku, tak je to kradez, ale ked ja zoberiem psa Romovi, tak ho zachranim? Alebo ako to vlastne je? Ja sa len pytam. :)
Gabhus
29.08.12,03:36
A odkiaľ asi mali tie osoby psíkov vo vreci...... Poctivo kúpili?????? Ono blízko nás je dedina, kde ľudia nemôžu mať ani mačku ani psa. Osadníci z jedného konca varia polievku zo psov, z druhého konca si dávajú mačičku medzi chleba..... Raz darmo, ale sú poctiví a tieto "lahôdky" si kupujú. :D Netvrdím že všetci, ja len zo skúseností......
mariana11
29.08.12,04:53
No ja len - ze ak to Rom zoberie sliepku, z ktorej si si chcela spravit polievku, tak je to kradez, ale ked ja zoberiem psa Romovi, tak ho zachranim? Alebo ako to vlastne je? Ja sa len pytam. :)

Tak čiste teoreticky, pretože ja zo sliepok polievky nevarím:
Ak by mi vzal niekto sliepku, z ktorej som si chcela spraviť polievku na to, aby sa o ňu staral až do jej prirodzenej smrti, mal ju rád, tak by to bola záchrana pre tú sliepku. A okrem toho on im psa /jedného, druhý sa túlal / nevzal násilím. Ten pes pribehol k nemu dobrovoľne. A áno tvrdím, že ho zachránil. Minimálne pred zlým zaobchádzaním.
misomiso
29.08.12,14:18
Ak by mi vzal niekto sliepku, z ktorej som si chcela spraviť polievku na to, aby sa o ňu staral až do jej prirodzenej smrti, mal ju rád, tak by to bola záchrana pre tú sliepku.

Ty si vegetarianka? Lebo ak nie, tak iba pripominam, ze rovnaku starostlivost az do prirodzenej smrti by si potom zasluzili aj vsetky tie sunky, ktore denne kladieme v Tescu do kosika...
Indeed
29.08.12,15:26
..ale polievka zo sliepky je neporovnateľne lepšia a omnoho chutnejšia ako VIFÓNKA.
Indeed
29.08.12,15:29
Ku.va, každý deň niekde vypúšťam okolo 20 psov ...Ste drbnuté... inak nemam čo dodat.
mariana11
30.08.12,04:54
Ty si vegetarianka? Lebo ak nie, tak iba pripominam, ze rovnaku starostlivost az do prirodzenej smrti by si potom zasluzili aj vsetky tie sunky, ktore denne kladieme v Tescu do kosika...

Mne je známe, z čoho sú šunky . A preto ich nejem.