majulkab
22.08.12,07:44
Chcela by som sa opýtať, zdedila som pozemok pred manželstvom, teraz na ňom s manželom stavame dom,investorom stabvy som ja, oficialne je všetko na mňa, do ktorého zväčša idú peniaze, ktoré zarobil manžel. Je živnostník, ak by sa niečo zomlelo čo sa týka exekútora, ako by to potom bolo. A druha vec je, že chce si otvoriť sro-cku a chce aby som mu podpisala bezpodielove vlastníctvo, čo by to znamenalo v konečnom dôsledku premňa. A ako by to bolo aj pri tom keby sme sa rozviedli
Tweety
22.08.12,06:20
Chcela by som sa opýtať, zdedila som pozemok pred manželstvom, teraz na ňom s manželom stavame dom,investorom stabvy som ja, oficialne je všetko na mňa, do ktorého zväčša idú peniaze, ktoré zarobil manžel. Je živnostník, ak by sa niečo zomlelo čo sa týka exekútora, ako by to potom bolo. A druha vec je, že chce si otvoriť sro-cku a chce aby som mu podpisala bezpodielove vlastníctvo, čo by to znamenalo v konečnom dôsledku premňa. A ako by to bolo aj pri tom keby sme sa rozviedli
Zrejme chce, aby ste si majetok rozdelili, zánik bezpodielového, spoločného, to bezpodielové je automaticky pri uzatvorení manželstva. Exekútor by takto mohol siahať len na jeho majetok.
Xanti
22.08.12,06:28
Chcela by som sa opýtať, zdedila som pozemok pred manželstvom, teraz na ňom s manželom stavame dom,investorom stabvy som ja, oficialne je všetko na mňa, do ktorého zväčša idú peniaze, ktoré zarobil manžel. Je živnostník, ak by sa niečo zomlelo čo sa týka exekútora, ako by to potom bolo. Tvoj by bol i nadalej pozemok,
čo sa týka stavby tak tá bude patriť do BSM, nakoľko staviate počas manželstva a takže Vám vzniklo BSM takže je jedno kto do toho dáva peniaze, lebo nie sú tvoje a manželove peniaze ale sú vaše peniaze.
A druha vec je, že chce si otvoriť sro-cku a chce aby som mu podpisala bezpodielove vlastníctvo, čo by to znamenalo v konečnom dôsledku premňa. A ako by to bolo aj pri tom keby sme sa rozviedli
v texte.
misoft
22.08.12,15:14
A druha vec je, že chce si otvoriť sro-cku a chce aby som mu podpisala bezpodielove vlastníctvo, čo by to znamenalo v konečnom dôsledku premňa. A ako by to bolo aj pri tom keby sme sa rozviedli
Teraz akosi nechápem - sro a chce bezpodielové vlastníctvo - no to je potom pekná patália. V prípade BSM u sro, všetky straty idú zo spoločného (a to ani nemusíš ty byť akokoľvek zainteresovaná v tej sro) - naopak, zisky by mali byť spoločné (u sro zisky :eek::confused:). A v prípade rozvodu by ti musel vyplatiť polovicu hodnoty sro - alebo naopak.

Nech si nechá svoju sro - všetko bude na ňom (aj prípadné exekúcie na majetok sro) - inak by šiel po spoločnom majetku (sro- nesro).
JUDr. Pavol Kollár
22.08.12,15:33
Ideálne riešenie pre Vás je zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM). Po zrušení BSM skolaudovať dom výlučne na Vás ako investora (stavebníka), takže bude Váš aj pozemok aj dom. Aby ste nebola ukrátená na podnikaní v s.r.o., dohodnite sa s manželom, že 50% podiel v s.r.o. bude Váš a 50% podiel bude patriť manželovi.
majulkab
23.08.12,06:15
on chcel aby som mu podpisala zrusenie BSM, aby boli presne dane financie nase a financie spoločnosti
Erzebeth
26.08.12,14:21
Pri zrušení BSM sa treba dohodnúť, čo ktorému manželovi zostane v jeho výlučnom vlastníctve. Ak chce manžel, aby bola sro-čka iba jeho, potom budú jeho aj dlhy no i zisky. Pozemok je tvoj už teraz a môžete sa dohodnúť, že tvoj bude aj dom.
Oddeliť financie spoločnosti od súkromných zrušením BSM nie je možné. Zrušením BSM sa oddelí tvoj majetok od majetku manželovho.