idulgerov
22.08.12,09:30
Zdravím.
Moja svokra prekonala z cievnych dôvodov tri operácie (amputácie) na dolnej končatine. Posledná operácia bola chvalabohu úspešná a rana sa konečne zahojila. Na odporúčanie lekára mala nastúpiť na rehabilitačnú liečbu do Kováčovej. Na naše veľké prekvapenie poisťovňa túto liečbu neschválila s odôvodnením že moja svokra je fajčiarka, trpí duševnou poruchou a je alkoholička. Na vysvetlenie uvádzam, že fajčí cca 25 rokov 4-5 cigariet denne, berie nejaké lieky na depresie a tvrdenie o alkoholizme je silne prehnané. Celé mi to pripadá ako účelové hľadanie dôvodov ako nezaplatiť 75 ročnej žene, ktorá si dlhé roky platila nemocenské poistenie kúpele.

Otázka: dá sa s tým niečo robiť? Má význam podať odvolanie?
Xanti
22.08.12,07:32
No to bolo aj pred rokmi,
tiež po amputácii končatiny z dôvodu choroby neschválili liečbu oveľa mladšej osobe ako je tvoja svokra. My sme to akceptovali, chodilo sa na rehabilitácie v mieste bydliska.
Stanislav 1975
22.08.12,08:02
Asi nič nenarobíš- skús napísať odvolanie, ale pochybujem, že by zmenili svoje rozhodnutie.- právny nárok na to nieje, takže asi je to pasé...
KEJKA
22.08.12,09:08
aj ja som sa na to pýtala, manžel je po amputácii - liečenie nebolo a nebude. Nie je nárok.
Stanislav 1975
22.08.12,09:21
aj ja som sa na to pýtala, manžel je po amputácii - liečenie nebolo a nebude. Nie je nárok.
To vieš- treba tvoriť ZISK !!!:eek:
martuli
23.08.12,05:26
Tu je to presne rozpísané - kto nemôže, nie je to výmysel poisťovne, ale takto je to priamo aj v zákone 577/2004:
http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostlivost/kupelna-starostlivost.html
buchač
23.08.12,07:26
Zdravím.
Moja svokra prekonala z cievnych dôvodov tri operácie (amputácie) na dolnej končatine. Posledná operácia bola chvalabohu úspešná a rana sa konečne zahojila.
...aj by ma zaujímalo , že z akých ???

Môj skromný predpoklad ???....tak tipujem na ten diabetický dôvod...
martuli
23.08.12,12:33
aj fajčenie môže byť príčinou zúžených ciev, okrem x ďalších.