wegamizi
22.08.12,11:30
prosila by som poradit, co dat na pokrytie pristresku nad terasou o rozmere cca 5x6m? Rozmyslame nad sindlom, alebo plech. Ake su klady a zapory jednotlivych materialov? Ja mam obavu, ze ked bude dazd, tak plech bude hlucny;)
alchstuip
22.08.12,13:06
Pri normalnom dazdi hlucnost plechu subjektivne nieje velka, samozrejme zalezi od toho, co je pod plechom. Ak bude len plech na nejakom latovani, bude to hlucne poriadne. Ak bude cely pristresok s drevom na hradach (zaklop ci ako sa to vola??) a na tom plech, nebude to moc hlucne. Samozrejme, pri nejakom intenzivnom letnom dazdi s velkymi kvapkami to buchoce, pri krupobiti je to poriadne bubnovanie.
Mame plech na dome, na chalupe aj na pristresku za chalupou a hluk nas neobtazuje.
wegamizi
22.08.12,13:36
Pristresok bude s drevom. Co dat pod ten plech, aby to tak hlucno nebubnovalo? Treba zadoskovat?
alchstuip
23.08.12,12:09
my to mame zadoskovane, plech prisrobovany priamo na dosky, hluk za dazda je v pohode, samozrejme bucha to viac ako skridla alebo bitumenova krytina
wegamizi
24.08.12,07:57
Dakujem pekne za radu. Trocha som v obraze, lebo moj manzel to neriesi a mne by ten hluk dost vadil :-))