juraj:-)
23.08.12,06:34
Ahojte,
potrebujem nový matrac o rozmeroch 200x100. Viete mi niekto poradiť, aký matrac a kde kúpiť za rozumnu cenu? Nechcem najlacnejšiu penu no ani matrac zo zlata. Som zo Žiliny.
Vďaka.
veronikasad
23.08.12,04:39
SSAndrea
23.08.12,05:05
Ja som tiež zo Žiliny a tiež som kupovala od nich matrace aj vankúše. (v Žiliny v obchodnom dome ŠOK - na kamennej ceste - dole na prízemí doprava - majú tam aj postele aj matrace). Som maximálne spokojná - už na nich spávame 4 rok, dajú sa vyzliecť z poťahov a oprať. Celý deň sedím v práci "na zadku" a môžem povedať, že aj bolesti s chrbticou mi ustúpili, ráno vstávam odpočinutá. No proste môžem len vrelo odporúčať. My máme penové, svokrovci si kúpili pružinové a tiež sú maximálne spokojný. Keď sme kupovali matrace, tak sme prešli asi celú Žilinu a ich cena nebola najlacnejšia ani najdrahšia ale vôbec neľutujem. Určite keď deti podrastú, tak pôjdem rovno ku nim. A okrem iného je to firma zo Slovenska, tak prečo nepodporiť domácu ekonomiku :)
horinka
23.08.12,05:25
Dobrý matrac, nie je vôbec jednoduché si vybrať. Je dôležité sa zaujímať, aký matrac je vhodný na lamelový rošt, pevný latový rošt, alebo na rovnú dosku. Pozri si túto stránku, kde nájdeš aj ako vyberať matrac.
http://www.mojmatrac.sk/
juraj:-)
23.08.12,06:04
skúsim sa tam isť pozrieť. Ešte som počul, že v žiline je jeden podnik, ktorý robí pre materasso tu penu. Niekde pri mraziarnach. O nich niekto pocul?
vieraaaa
23.08.12,06:09
myslíš http://www.polysro.sk/?
a v Žiline je aj predajňa http://www.segum.sk/kontakt
kimart
23.08.12,06:16
keď tu čítam o matracoch, tak mi nedá sa neopýtať. Cca pred 3 rokmi som kúpila posteľ v Asku rozmery 180 x 200cm, a problém je vtom, že už teraz sa mi začali matrace na povrchu predierať. Nevie mi niekto poradiť kde by som zohnala chrániče matracov, no také, do ktorého sa celý matrac zasunie a nielen napovrc matracu?
vieraaaa
23.08.12,06:23
Myslím, že keď zavoláš na kontakty, ktoré sú uvedené v predošlých príspevkoch, dá sa u výrobcov objednať návlek na matrac.
lujza.j
23.08.12,06:31
my máme matrace od segumu....spokojnosť...6alebo 7 rokov už neviem..
allgreen
23.08.12,06:48
všetkých vás zdravím, zháňam aj ja matrac na postel ktorá má uložný priestor a je aj polohovatelná, taraz tam je pružinový ale už v nom ležím jak vo vani. Pre postel s uložným priestorom treba nejaky špecialny?
lujza.j
23.08.12,07:00
všetkých vás zdravím, zháňam aj ja matrac na postel ktorá má uložný priestor a je aj polohovatelná, taraz tam je pružinový ale už v nom ležím jak vo vani. Pre postel s uložným priestorom treba nejaky špecialny?
ved zajdi do špecializovanej predajne, určite ti poradia aký bude najvhodnejší......pružinový by som už nekupovala....
vieraaaa
23.08.12,07:12
Matrac si treba vybrať podľa toho aký máš rošt. Pod pružinový matrac má ísť pevný drevený alebo nepolohovateľný lamelový rošt. Sendvičový matrac sa hodí na lamelový, či už polohovateľný alebo nepolohovateľný rošt.
SSAndrea
23.08.12,07:25
no práve, nás jedine v tejto predajni upozornili, že aký máš "podklad" pod matracom, tak podľa toho si treba vyberať matrac. Pani bola veľmi ochotná a aj sa tomu rozumela /no bolo pred 4 rokmi, takže teraz neviem, či tam ešte robí..../
horinka
23.08.12,08:00
všetkých vás zdravím, zháňam aj ja matrac na postel ktorá má uložný priestor a je aj polohovatelná, taraz tam je pružinový ale už v nom ležím jak vo vani. Pre postel s uložným priestorom treba nejaky špecialny?
Na úložnom priestore nezáleží, ani na tom či je posteľ polohovatelná, ale ako tu už bolo spomínané, na podloží. Na lamelový pružný rošt sú vhodné penové sendvičové matrace. Na pevný podklad zase pružinové matrace, lebo pevný podklad nemá ako pružiť.
allgreen
23.08.12,09:43
Tiez som si myslel ze asi penovy bude lepší, lenže podlozie teda rošt,teraz nevidím lebo je zašité spolu z matracom,potiahnute potahom z látky, ale cestou domou kupim kobercovy noz a sundam ho. Najradsej by som si ho vyskusal v predajni nech viem co kupujem.
Uvidim, písal som do materassa nech mi odporucia pre moju postel
veronikasad
23.08.12,09:47
Tiez som si myslel ze asi penovy bude lepší, lenže podlozie teda rošt,teraz nevidím lebo je zašité spolu z matracom,potiahnute potahom z látky, ale cestou domou kupim kobercovy noz a sundam ho. Najradsej by som si ho vyskusal v predajni nech viem co kupujem.
Uvidim, písal som do materassa nech mi odporucia pre moju postel
keď som matrac kupovala, dovolili mi ho vyskúšať v predajni nábytku. Dôležité je aj zaťaženie (váha osôb), ktoré budú matrac používať. Mám zhotovený na mieru od výrobcu,na ktorého som ti dala link, som s ním spokojná ... (bolesti chrbta, ako tu už bolo spomínané, u mňa správnym matracom prestali tiež). Značku si už nepamätám ...
allgreen
23.08.12,10:35
keď som matrac kupovala, dovolili mi ho vyskúšať v predajni nábytku. Dôležité je aj zaťaženie (váha osôb), ktoré budú matrac používať. Mám zhotovený na mieru od výrobcu,na ktorého som ti dala link, som s ním spokojná ... (bolesti chrbta, ako tu už bolo spomínané, u mňa správnym matracom prestali tiež). Značku si už nepamätám ...

prave som narazil na letak,matrace v Metre za 2ks pytaju 120€, matrac Royal Antonie Plus 3D :) a že 3r. zaruka...Inde na nete som pozeral za 1ks okolo stovky. Sudiac podla ceny to asi nebude kvalitne pre mna ako 95kg osobu
majkii
01.09.12,16:07
Ja mám lamelový matrac od Jelinka asi 3 roky, zaťiaľ najlepšie na čom som spal, ale cena je vysoká (cca 350 €), Existuje aj slovenská náhrada s názvom ST MEDIFLEX, nie je to Jelínek, ale cena je o 100 € nižšia. Lenže rozmer 200x100 neviem či sa vyrába. V žiline sa dá Jelínek aj mediflex vyskúšať v Harmónii pri žel stanici. Tam som aj Jelínka kupoval
Kvaka
01.09.12,16:30
Ja mám už 7 rokov tento, http://www.medivit.sk/web/products/matrac, firma sídli v Žiline. Položila som ho na posteľ, kde mám už matrac zabudovaný, mám tak lôžko vyššie a dobre sa mi spí aj vstáva. Otáčam ho, má letnú aj zimnú stranu.
Adaka
29.10.12,11:22
nekupujte v Jysku , ja mám odtiaľ a už som ich 2x reklamovala
Belanova100
08.11.12,13:27
Priamo v Žilině na Kragujevské ulici je predajňa matrací Tropico, zkús sa pozrieť na http://www.tropico-plus.sk , nájdeš tam prehliad matrací, ktoré predávajú. Ja som tam kupovala v lete matrac Nina a som spokojná.:)