Zuzka 335
23.08.12,12:59
Dobrý deň, plánujem si kúpiť skleník, chcem v ňom pestovať zeleninu, rozhodla som sa pre polykarbonátový skleník. Už by som si ho rada kúpila, ale chcem sa poradiť. Nechcem v záhrade betón, tak ho plánujem postaviť na dodávanú podsadu. Neviem, či to je postačujúce, aby sa časom skleník nepoškodil. Na stanovišti bude chránený od vetrov, takže nebezpečie od vetrov by nehrozilo. Prosím, ak máte niektor skúsenosť s takýmto skleníkom, uvítam každý názor. Aký typ je dobrý a čo všetko treba vedieť vopred.

Ďakujem vopred za ochotu podeliť sa o skúsenosti.
Zuzka 335
24.08.12,17:34
Ďakujem za názor, asi predsa urobíme nejaký základ. Menšie základy si urobil z betónu? Stačí napr. pol metra? Bude to malý skleník - polykarbonátový, nie zo skla, mohlo by to stačiť?
pavol54
25.08.12,17:07
Ďakujem za názor, asi predsa urobíme nejaký základ. Menšie základy si urobil z betónu? Stačí napr. pol metra? Bude to malý skleník - polykarbonátový, nie zo skla, mohlo by to stačiť?
ten lexan je dosť ľahký, ja by som vyvrtal diery cca priemer 15 -20 cm (podľa toho aký vrták zoženieš)do hlbky 60 cm na každý roh a do nich ukotviť a zabetonovať
kukučka
25.08.12,17:30
do betónu pod skleník radili zamiešať vodné sklo, dôvod si nepamätám, nechce sa mi googliť
pavol54
25.08.12,17:34
do betónu pod skleník radili zamiešať vodné sklo, dôvod si nepamätám, nechce sa mi googliť
vodné sklo je na báze kremeňa, štrk je kremeň
Zuzka 335
27.08.12,05:08
do betónu pod skleník radili zamiešať vodné sklo, dôvod si nepamätám, nechce sa mi googliť

V súvilosti s tý vodným sklom mi napadlo, či by sa do popri základoch z vonkajšej strany nemali dať črepiny skla ako ochrana proti škodcom.....
Indeed
29.08.12,07:30
V súvilosti s tý vodným sklom mi napadlo, či by sa do popri základoch z vonkajšej strany nemali dať črepiny skla ako ochrana proti škodcom.....

Jedine,žeby títo škodcovia boli vybavení raziacimi štítmi na razenie tunelov....