karol.za
24.08.12,00:01
možno niektorých z vás trošku zarazí že píšem zasa novú tému,ale ,,niečo mi hovorí,, :niektorí z vás si povedia založil tému dal jej takýto názov a teraz sa nechá ľutovať ,že mu zastupujúca lekárka oznámila že nevidí dôvod aby pokračoval v dlhodobej pn a chce mu ju ukončiť.neberiem im to,však lekár rozhoduje o ukončení pn a nie pacient v tomto plne s nimi súhlasím

teraz je to bez oslovenia, hoci s niektorými sa poznám aj osobne,s niektorými sme sa len takto cez poradu zoznámili a niektorých poznám len ako nick.

aj podnázov bude trošku iný: ako moji ošetrujúci lekári ukončovali moje dlhodobé pn
nebojte sa zatiaľ som mal len jednu dlhodobú pn ukončenú ošetrujúcim lekárom, druhá mi ešte trvá ale možno ju dnes ukončí zastupujúca lekárka

moja prvá dlhodobo trvajúca pn -bez pár dni trvala skoro rok,takže vráťme sa do minulého tisícročia keď pn mohol vypísať kde kto a na pn sa vtedy ešte uvádzalo povolanie

ako začala moja prvá dlhodobá pn :
pn mi vypísal lekár príjmovej ambulanciu úrazového oddelenia,kde som si aj pár dni pobudol,dokonca aj pn rozposlali kde mali, -predpokladaná doba liečby cca 4 mesiace ,chybička sa vlúdila- úraz a viezol som sa prvý krát v hulákajúcej sanitke predpokladaná dĺžka liečby 4 mesiace

ako rátam tak rátam 4+4 je stále len osem čo tie skoro 4 mesiace ?????????????????????????????
nebol dôvod prečo pokračovať v dlhodobej pn,bol -moje povolanie uvedené na pn a doporučenie odborných lekárov o zmene pracovného zaradenia
prečo som nečakal rok na posudkovú-zamestnávateľ mi ponúkol prácu,ja som súhlasil a ošetrujúca lekárka ma ukončila pn
áno bol som pozvaný na každú kontrolu keď bola posudková lekárka,ale ani raz si ma nezavolali

prečo som vlastne tému :som nesympaticky zastupujúcej lekárke:lebo si vážim svojich ošetrujúcich lekárov,ktorí ma berú najprv ako človeka ,počúvajú ho,chcú aby som sa vyliečil zaujímajú sa o prebeh mojej liečby za čo som im vďačný a verím im že mi pomáhajú ako sa dá a zastupujúca lekárka,ktorá si len prečítala,rehabilitácia ukončená ,liek podaný hotovo ani nepočúvala alebo si v karte prečítala že aké sú moje zdravotné problémy a že vlastne pn je napísaná na inú diagnózu ako kosti,že počas kontroly revizným lekárom zmenili diagnózu a moja pn pokračovala,ale ona vlastne jedným rozhodnutím všetku túto prácu môjho ošetrujúceho lekára chce zničiť,je mi z toho smutno

však to ma už môj ošetrujúci lekár mohol dávno vypísať,však vedel že raz štítnu žľazu vyliečia a kosti začnú opravovať
karol
buchač
24.08.12,03:51
možno niektorých z vás trošku zarazí že píšem zasa novú tému,ale ,,niečo mi hovorí,, :niektorí z vás si povedia založil tému dal jej takýto názov a teraz sa nechá ľutovať ,že mu zastupujúca lekárka oznámila že nevidí dôvod aby pokračoval v dlhodobej pn a chce mu ju ukončiť.neberiem im to,však lekár rozhoduje o ukončení pn a nie pacient v tomto plne s nimi súhlasím
JA ale NIE ...
Zastupujúcu lekárku by som nechal maximálne vypísať nejaké lentilky a NIČ INÉ...
...
je mi z toho smutno
...

...hm...smutno ?...nuž vedz ( pár myšlienok ) :

H u m o r z d r a v i e u p e v ň u j e !

Nie je vám do smiechu ? Skúste to, veď humor uľahčuje život. Lepšie je byť veselý, ako smutný! Hlavný dôvod, prečo ba sme sa mali častejšie smiať, je jednoduchý – kto sa smeje, automaticky sa cíti dobre. Odborníci zistili, že usmiati ľudia pôsobia na svoje okolie lepšie než tí, ktorí ukazujú zachmúrené tváre, a že nadväzujú viac medziľudských kontaktov. Srdečný smiech je výrazom radosti, vďaka ktorej sme pre druhých atraktívnejší.

Dobrá rada nad zlato :
-Ak máte skutočne blbý deň a vyzerá to, že vás chcú všetci nasrať, pamätajte si, že potrebujete štyridsaťdva svalov na zamračenie, ale iba štyri na to, aby ste vystreli ukazovák a poslali ich do zadku !

...na prilepšenie :

-Doktor Bumbaj mi poradil, aby som išla na mesiac k moru, potom na pätnásť dní na hory a na desať dní do zahraničia !
Kam mám ísť najskôr ?
-K inému lekárovi !

Radí lekár občanom v televíznej debate :
-Nezabudnite, že keď vás niekto naštve, na tvári sa vám zvraští štyridsaťdva svalov. Ale len jeden jediný sval je potrebný na to, aby si sa načiahol a dotyčnej osobe jednu vrazil.

Ú v a h a n a z á v e r

Aj keď nám každodenný život nedáva veľa príležitostí na smiech, napriek tomu smiať sa treba. A veľa. Veď smiech je korením života. Mali by sme využiť každú chvíľku, aby aj tam, kde je nám do plaču, “zazvonil” smiech, taký od srdca.

Smiech blahodarne pôsobí na človeka i jeho okolie, uľahčuje prácu srdcového svalu, podporuje dýchaciu funkciu pľúc, stimuluje činnosť brušných orgánov, zrýchľuje tok krvného obehu v cievach, podporuje prekrvenie mozgu, tlmí bolesť, posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie. Smiech je najlepším prostriedkom, ako sa zbaviť psychického stresu a zvládať napäté situácie. Smiech vyvoláva zvýšené vylučovanie hormónov šťastia.

Človek, ktorý sa prevažnú časť dňa usmieva a párkrát sa i úprimne zasmeje, býva menej chorý. Ženy, ktoré sa často smejú, pôsobia na mužov príťažlivejšie. Jamky v líčkach sú pre mnohých neodolateľné. V zamestnaní sú obľúbenejší tí, ktorí riešia zložité situácie s úsmevom a nie s večne zamračeným výrazom.

Všetci sme dostali do vienka takzvaný gén šťastia. Dobrá nálada je v osobnosti zakorenená už od raného detstva. Záleží len na nás, ako sa naučíme zaobchádzať s touto vlastnosťou.

Držme sa hesla dňa:
Smútok hoď za hlavu a smej sa!
Pretože svet nemá slzy rád !
Smejte sa !
Smiech je liek na telo i na dušu.



Zdroj : kde sa dalo , tam som vzal ...:---
delonka
24.08.12,05:47
Buchač, len jedno slovo - ďakujem, pekná zbierka