stormcatcher
24.08.12,11:28
Ahoj. Kto vie pomôcť s pripojením. Mám prepojenia jack - jack. Na repráku AC sú dierky INPUT - SP - EAR - MIC. Nad INPUT je samostatný vypínač, nie na el. Ktorú dierku prepojím s druhým reprákom a ktorý s pc?
Ďakujem
Vlado40
24.08.12,12:20
Veď sa pozri na farbu zdierky na repro a na jack ,ktorými prepájaš reproduktory medzi sebou. SP alebo EAR.
stormcatcher
24.08.12,12:25
Veď sa pozri na farbu zdierky na repro a na jack ,ktorými prepájaš reproduktory medzi sebou. SP alebo EAR.
Problém je že prepojovacie káble som musel kúpiť, lebo ich prešustrovali, a teda sú len klasické čierne. A na repráku sú len 4 vývody bez farebného označenia.
Vlado40
24.08.12,12:32
Tak daj sem značku a typ repro,ale ako som napísal SP alebo EAR.
INPUT - Vstup z PC zo zelenej zdierky.
MIC - Microfón , na PC červená zdierka.
Tak ostáva iba SP a EAR.Ja by som zapojil najskôr do SP.
stormcatcher
24.08.12,12:36
Tak daj sem značku a typ repro,ale ako som napísal SP alebo EAR.
INPUT - Vstup z PC zo zelenej zdierky.
MIC - Microfón , na PC červená zdierka.
Tak ostáva iba SP a EAR.Ja by som zapojil najskôr do SP.
KOSTAR model SK-868
odkiaľ najprv do SP?
Vlado40
24.08.12,12:44
Z PC zo zelenej zdierky si zapoj na repro do INPUT.Vyskúšaj ,ten jeden repráčik by mal hrať.Druhý reproduktor prepoj s tým prvým do zdierky SP či bude hrať aj ten druhý.Ak má reproduktor zvlášť napájanie ,tak zrejme to zapneš tým vypínačom na repráčiku.
stormcatcher
24.08.12,12:50
Z PC zo zelenej zdierky si zapoj na repro do INPUT.Vyskúšaj ,ten jeden repráčik by mal hrať.Druhý reproduktor prepoj s tým prvým do zdierky SP či bude hrať aj ten druhý.Ak má reproduktor zvlášť napájanie ,tak zrejme to zapneš tým vypínačom na repráčiku.
Takto to vyzerá
Vlado40
24.08.12,13:10
Veď to zapoj a vyskúšaj ako som napísal.
misoft
24.08.12,13:12
Pokiaľ by vedel anglicky:
INPUT - VSTUP
MIC - microphone - mikrofón
SP - to bude asi SPEAKER - reproduktor
EAR - Sluchadlá
Toto je asi na zadnej strane - tento reproduktor má totiž vlastný stereo zosilňovač - je napájaný asi zo siete (prípadne adaptérom).
Z PC (zelená zdierka - označenie
http://res1.windows.microsoft.com/resbox/sk/Windows%207/main/8440e487-7ae3-427b-a9b7-c861a5521758_0.jpg)
prepojiť stereo káblikom so zdierkou INPUT. Druhý reproduktor bude asi prepojený monokáblikom so zdierkou SP.
stormcatcher
24.08.12,13:16
Ďakujem, už to ide.
stormcatcher
27.08.12,07:08
Pekný deň.
Mám takýto problém. Kúpil som TP-LINK /viď.obr./. Bol nainštalovaný a vtedy fungoval. Akonáhle sa vypne pc a znovu zapne, net už nenaskočí, a ani nezaregistruje že je nejaká wifi sieť. Čo by ste poradili laikovi. V tomto sa nevyznám. Ďakujem
stormcatcher
27.08.12,12:07
nikto #11?
misoft
27.08.12,15:32
V routeri je DHCP server zapnutý, povolený?
V počítači máš nastavené na automatické získavanie IP adresy a DNS brány?
Ak nie - potom po vypnutí ti nenačíta žiadne hodnoty, ktoré router ponúka.
Nastav v routeri (vstup do menu cez káblove pripojenie s routerom) DHCP na Enable/Povolené - router potom bude vysielať IP adresy a buide overovať pripojené zariadenia.
V počítači musíš nastaviť v Centrum sieti na WiFi (ĽTM na pripojenie - otvorí sa karta) a tam vo Vlastnosti/Pripojenie.... nastav (zaškrtni) Automaticky....., vo Vlastnosti/Zabezpečenie musíš určiť (ak je WiFi sieť zabezpečená) typ, šifrovanie (to je nastavené v routeri vo WLAN) a kľúč.
Potom by sa mal počítač (ak je WiFi modul zapnutý) pripojiť vždy.

BTW: píšem všeobecne - nemám TP-Link.