ja_jana
25.08.12,12:26
Dobrý deň,

koncom júna som sa rozhodla zmeniť UPC za iného providera s vedomím, že mi viazanosť skončila v máji t.r. Poslala som výpoveď, ktorú vraj dostali 6.7.2012. Ozvali sa najskôr telefonicky a neskôr písomne s tým, že od apríla som v novej kampani s viazanosťou na dva roky, pretože som kampaň neodmietla v termíne. Ja však o žiadnej ponuke ani kampani neviem, údajne mi to posielali poštou a keďže sa im list nevrátil, berú všetko ako doručené a mnou odsúhlasené. No a teraz chcú odo mňa 97+80€.

Je toto vôbec podľa nášho práva možné? Platiť sankcie zo záväzku, ktorý som neuzavrela? Som rozhodnutá neplatiť, len neviem, čo ma v tejto veci ešte čaká. Máte niekto podobnú skúsenosť, prípadne sa v probelamtike vyznáte?

Budem veľmi vďačná za odpoveď a rady.

Jana
srska
25.08.12,10:34
Dobrý deň,

koncom júna som sa rozhodla zmeniť UPC za iného providera s vedomím, že mi viazanosť skončila v máji t.r. Poslala som výpoveď, ktorú vraj dostali 6.7.2012. Ozvali sa najskôr telefonicky a neskôr písomne s tým, že od apríla som v novej kampani s viazanosťou na dva roky, pretože som kampaň neodmietla v termíne. Ja však o žiadnej ponuke ani kampani neviem, údajne mi to posielali poštou a keďže sa im list nevrátil, berú všetko ako doručené a mnou odsúhlasené. No a teraz chcú odo mňa 97+80€.

Je toto vôbec podľa nášho práva možné? Platiť sankcie zo záväzku, ktorý som neuzavrela? Som rozhodnutá neplatiť, len neviem, čo ma v tejto veci ešte čaká. Máte niekto podobnú skúsenosť, prípadne sa v probelamtike vyznáte?

Budem veľmi vďačná za odpoveď a rady.

Janapresne toto sme riešili pred časom. dá sa s nimi dohodnúť ale musíš byť tvrdá. ak ti skončila zlacnená kampaň - koľko si uhrádzala upc? tú istú sumu alebo nezľavnenú?
ja_jana
25.08.12,10:37
Tú istú. Chodlili mi len SMS faktúry každý mesiac, kedy a koľko zaplatiť a suma bola stále rovnaká, aj služby.
lujza.j
25.08.12,10:37
Dobrý deň,

koncom júna som sa rozhodla zmeniť UPC za iného providera s vedomím, že mi viazanosť skončila v máji t.r. Poslala som výpoveď, ktorú vraj dostali 6.7.2012. Ozvali sa najskôr telefonicky a neskôr písomne s tým, že od apríla som v novej kampani s viazanosťou na dva roky, pretože som kampaň neodmietla v termíne. Ja však o žiadnej ponuke ani kampani neviem, údajne mi to posielali poštou a keďže sa im list nevrátil, berú všetko ako doručené a mnou odsúhlasené. No a teraz chcú odo mňa 97+80€.

Je toto vôbec podľa nášho práva možné? Platiť sankcie zo záväzku, ktorý som neuzavrela? Som rozhodnutá neplatiť, len neviem, čo ma v tejto veci ešte čaká. Máte niekto podobnú skúsenosť, prípadne sa v probelamtike vyznáte?

Budem veľmi vďačná za odpoveď a rady.

Jana
toto sú ich sprosté ťahy , poznám....nech ti to dokážu....úmyselne držia zákazníkov..
srska
25.08.12,10:47
Tú istú. Chodlili mi len SMS faktúry každý mesiac, kedy a koľko zaplatiť a suma bola stále rovnaká, aj služby.
chyba.
my sme hneď po kampani začali platiť nezľavnenú sumu (asi 2 mesiace) a v tom druhom sme dali výpoveď. argumentácia upc - ako píšeš ty, neobstála. prečo? lebo ak by to bolo tak - pokračovanie v kampani - mali by naďalej preplatok naších platieb (a to aj mali). my sme argumentovali tiež, že sme nič nedostali - žiadne ich oznámenie. nakoniec uznali naše argumenty a skončili s nami zmluvu podľa našej výpovede.
ja_jana
25.08.12,10:47
Nižšie je odpoveď pre teba. Stále tú istú sumu.
ja_jana
25.08.12,11:00
chyba.
my sme hneď po kampani začali platiť nezľavnenú sumu (asi 2 mesiace) a v tom druhom sme dali výpoveď. argumentácia upc - ako píšeš ty, neobstála. prečo? lebo ak by to bolo tak - pokračovanie v kampani - mali by naďalej preplatok naších platieb (a to aj mali). my sme argumentovali tiež, že sme nič nedostali - žiadne ich oznámenie. nakoniec uznali naše argumenty a skončili s nami zmluvu podľa našej výpovede.

Ale na základe čoho ste platili zvýšenú sumu? Ja som vždy platila na základe doručenej SMS. Pred dvomi rokmi ma pri zmene kampane oslovili telefonicky. Teraz niekedy v zime mi volali s ponukou, ale odmietla som s tým, že už nechcem byť viazaná a že zvažujem zmenu providera. To som asi nemala. Tak či tak, už mi nevolali, až teraz po tej výpovedi.

Mne nejde do hlavy, prečo takú vec, ako zmenu zmluvy neposielajú doporučene a hlavne, ak mi list nedoručili, na základe čoho chcú pokutu. Beriem ako ich chybu, že mi nezmenili platby. Maximálne som ochotná doplatiť rozdiel za tie tri mesiace v platbe. Ale aj to je diskutabilné.

Také podmienky za menu zmluvy ja beriem ako neprijateľné. Už len vedieť, či moja logika môže v našom právnom systéme mať šancu ...
srska
25.08.12,11:10
Ale na základe čoho ste platili zvýšenú sumu? (1)Ja som vždy platila na základe doručenej SMS.(2) Pred dvomi rokmi ma pri zmene kampane oslovili telefonicky. Teraz niekedy v zime mi volali s ponukou, ale odmietla som s tým, že už nechcem byť viazaná a že zvažujem zmenu providera. To som asi nemala. Tak či tak, už mi nevolali, až teraz po tej výpovedi.

Mne nejde do hlavy, prečo takú vec, ako zmenu zmluvy neposielajú doporučene (3) a hlavne, ak mi list nedoručili, na základe čoho chcú pokutu. (4) Beriem ako ich chybu, že mi nezmenili platby. Maximálne som ochotná doplatiť rozdiel za tie tri mesiace v platbe. Ale aj to je diskutabilné. (5)

Také podmienky za menu zmluvy ja beriem ako neprijateľné. Už len vedieť, či moja logika môže v našom právnom systéme mať šancu ...
(1) mali sme dopredu kúpený tv schopný príjmať signál so satelitu - čakali sme cez zimu na koniec kampane - potom som realizoval satelitný príjem:)
(2) nám sms nechodili. pani srsková platila vždy načas prevodom cez ib.
(3) to je dobre, že to posielajú obyčajne - v našom prípade.
(4) na základe všeobecných obchodných podmienok - na ktoré bez lupy nevidím ani ja a možno ani ty
(5) diskutabilné to je - to máš pravdu
ja_jana
25.08.12,11:20
1. Ja som nemala iného providera dopredu. Škoda, keby áno, tak som pripravená, čo už.
2. SMS zasielanie faktúr som si zriadila pri poslednej zmene. V úmysle šetriť naše lesy. Tiež som platila vždy načas. Nedostala som ani jednu upomienku za celé tie roky. Zjavne to už je zabudnuté.
3. Toto budem vedieť potvrdiť alebo vyvrátiť po výsledku tejto veci.
4. Podmienky pri podpise zmluvy mohli byť iné ako v súčasnosti. Ja som si našla na webe tohtoročné a prečítala na 140% veľkosti. Tak či tak, asi mrknem aj do občianskeho zákonníka.

Asi to bude zaujímavá skúsenosť.
srska
25.08.12,11:26
1. Ja som nemala iného providera dopredu. Škoda, keby áno, tak som pripravená, čo už.
2. SMS zasielanie faktúr som si zriadila pri poslednej zmene. V úmysle šetriť naše lesy. Tiež som platila vždy načas. Nedostala som ani jednu upomienku za celé tie roky. Zjavne to už je zabudnuté.
3. Toto budem vedieť potvrdiť alebo vyvrátiť po výsledku tejto veci.
4. Podmienky pri podpise zmluvy mohli byť iné ako v súčasnosti. Ja som si našla na webe tohtoročné a prečítala na 140% veľkosti. Tak či tak, asi mrknem aj do občianskeho zákonníka.

Asi to bude zaujímavá skúsenosť.pre nás bola ich obyčajná poštová zásielka výhodou - doručenie nedokázateľné. zobrali aj argument, že keď niekto platí plnú sumu, nemôže byť v nejakej ich pokračujúcej kampani + ak nás zaradili naďalej do ich kampane, prečo neoznámili preplatok a mlčali - točili naše peniaze

pozn.: inak my sme mali od nich len ktv - ani neviem koľko to pani srsková platila mesačne. 15 evri? fakt neviem
ja_jana
25.08.12,11:33
Na tú nedokázateľnosť doručenia sa aj ja spolieham. Síce som neplatila viac, ale platila som na základe ich výmeru, takže budem trvať na svojom. Uvidím, čo a ako. Komunikovali ste pri tom dokazovaní zrejme len písomne a s potvrdením prevzatia listu, všakže? Neviem síce žiadne lehoty na odpoveď, ale keďže list mi doručili (nie poslali) v piatok, na budúci týždeň odpoveď zanesiem a uvidím, čo bude nasledovať. Budem sa snažiť byť "tvrdá" ;-)

Mne praktiky UPC pomaly pripomínajú praktiky cyperskej firmy, čo vymáha registračné oplatky za služby, čo si nikto neobednal.
srska
25.08.12,11:41
Na tú nedokázateľnosť doručenia sa aj ja spolieham. Síce som neplatila viac, ale platila som na základe ich výmeru, takže budem trvať na svojom. Uvidím, čo a ako. Komunikovali ste pri tom dokazovaní zrejme len písomne a s potvrdením prevzatia listu, všakže? Neviem síce žiadne lehoty na odpoveď, ale keďže list mi doručili (nie poslali) v piatok, na budúci týždeň odpoveď zanesiem a uvidím, čo bude nasledovať. Budem sa snažiť byť "tvrdá" ;-)

Mne praktiky UPC pomaly pripomínajú praktiky cyperskej firmy, čo vymáha registračné oplatky za služby, čo si nikto neobednal.pokiaľ sa pamätám, tak priateľka komunikovala len telefonicky - volala vždy voľajaká ich obchodná zástupička:D. nakoniec však potvrdenie výpovede prišlo písomne.
trisestri
25.08.12,11:46
z nimi si tiez uzivam-UPC,Energeticke centrum,nebankovky,tunelari,neplatici mzdy-este kolko toho okradania a spinavosti nasi dobre plateny uradnici pripustia-lepsie povedane kolko toho pripustime my,tolko staznosti a nakoniec som nenasiel nikoho kto by isiel vypovedat pred kamery-naco je nam demokracia ked sa nenajde ani 5 % poskodenych co by tvrdo bojovali za svoje prava?
lujza.j
25.08.12,11:47
mne mala končiť viazanosť niekedy minulý rok...volali a vábili, ja som im povedala, že nech si prichystajú nejakú zaujímavú ponuku inak odchádzam.....už nevolali a ja som nato zabudla.....spomenula som si a zavolala.....pani mi hlási, že mám o dalšie 2roky predlženú viazanosť a ja že na základe čoho, že som im neodpovedala na list a oni to berú ako áno:eek: kedže som volala v posledný deň, kedy som to ešte vedela zmeniť....tak sa dalo ešte vyriešiť. takže oni to robia úmysle....
srska
25.08.12,11:51
z nimi si tiez uzivam-UPC,Energeticke centrum,nebankovky,tunelari,neplatici mzdy-este kolko toho okradania a spinavosti nasi dobre plateny uradnici pripustia-lepsie povedane kolko toho pripustime my,tolko staznosti a nakoniec som nenasiel nikoho kto by isiel vypovedat pred kamery-naco je nam demokracia ked sa nenajde ani 5 % poskodenych co by tvrdo bojovali za svoje prava?
upc - no dobre, vyskúšali - nevyšlo
ec - načo vymýšľať
nebankovky - kto chce kam, .....

ľudia si čiastočne môžu za to sami
trisestri
25.08.12,12:04
upc - no dobre, vyskúšali - nevyšlo
ec - načo vymýšľať
nebankovky - kto chce kam, .....

ľudia si čiastočne môžu za to sami

kedy jak-odrbali aj starostu a vzdelanych ludi-ono tazko sa niekedy mozu dovercivy ludia ubranit preskolenym profikom ktory maju mnohe finty a techniky.
v prvom rade by mal sa prijat zakon ktory zosuladi zakon z ustavou-raz je tu pravo na sukromie a nedotknutelnost obydlia-tak opodomovy predaj mal byt zakazany a vsetky aktivity ktore narusuju sukromie-byt nie je recepcia ani kancelaria ani obchod-usetrilo by sa kopec nasledkov zlodejstva a podvodov.
ja_jana
25.08.12,12:04
srska: Mne už na môj list odpovedali doporučene, takže asi zostanem pri písomnej komunikácii. Nemám to ďaleko ku nim do pobočky.

lujza.j: Jasné že to robia úmyselne. Len keby som vedela, či to je na nejakom právnom základe alebo čiste len skúšajú, koľko vydržím. Aby som vedela, čo ma čaká. Fakt to nemienim zaplatiť. Dajú ma k súdu, alebo kam to až poženú?
trisestri
25.08.12,12:08
zalezi od toho ake maju podklady,ale je mozne ze len strasia,jeden nikdy nevie co od nich cakat
srska
25.08.12,12:10
kedy jak-odrbali aj starostu a vzdelanych ludi-ono tazko sa niekedy mozu dovercivy ludia ubranit preskolenym profikom ktory maju mnohe finty a techniky.
v prvom rade by mal sa prijat zakon ktory zosuladi zakon z ustavou-raz je tu pravo na sukromie a nedotknutelnost obydlia-tak opodomovy predaj mal byt zakazany a vsetky aktivity ktore narusuju sukromie-byt nie je recepcia ani kancelaria ani obchod-usetrilo by sa kopec nasledkov zlodejstva a podvodov.
áno, máš pravdu - je však ešte veľa ľudí v sk, ktorí bohužiaľ nevedia rozmýšľať ako podvodníci. ale už je dosť dlho situácia v sk taká, že by ľudia mali rozmýšľať aspoň na 50% ako podvodníci - neodrbkal by ich potom každý manták s kravatou a v obleku
trisestri
25.08.12,12:21
áno, máš pravdu - je však ešte veľa ľudí v sk, ktorí bohužiaľ nevedia rozmýšľať ako podvodníci. ale už je dosť dlho situácia v sk taká, že by ľudia mali rozmýšľať aspoň na 50% ako podvodníci - neodrbkal by ich potom každý manták s kravatou a v obleku

hlavne by mali byt v spolocenskej izolacii a ludia by ich mali hnat z latami,tu jeden druhemu zavidi lyzicku sosovice,nik sa nezaujima o dolezite zalezitosti a svinstva sa toleruju, sak kamos,alebo rodina tomu sa prepaci vsetko-jedny su naivny,druhy nepoucitelny a vätsina lahostajnych a apatickych a este pohodlnych-ludia nepochopili ze o svoje treba tvrdo bojovat a nik problemy za nich nevyriesi,pokial sa o to nepricinia vlastnou aktivitou.
misoft
25.08.12,14:04
Problém je v tom, že tieto "firmy" v styku berú nekomunikovanie ako SÚHLAS, kým v normálnom styku človeka s človekom, ak sa jeden prihovorí a druhý neodpovedá - je to známka, že nemá záujem o komunikáciu.

Legislatívci by už mali upresniť, že pokiaľ nie je písomný súhlas, ostatná komunikácia, na ktorú sa nereaguje sa má považovať ako nesúhlas.
Stanislav 1975
25.08.12,14:10
UPC je banda, mali by ich zrušiť a hned za nimi Slovanet- tí robia také isté podvody...
betrix
25.08.12,16:26
Ja teda neviem, možno som sa nestretla s neserióznymi ľuďmi, ale mám už roky Slovanet a nemám problém. Veď, je normálne, že ak niečo nechcete, tak musíte dať výpoveď. Vždy pred skončením viazanosti som zašla na pobočku a chytila nejakú dobrú akciu. Tak to v dnešnej spoločnosti jednoducho funguje. Potom je škoda plakať nad rozliatym mliekom. Ak by Vás odpojili od internetu, telefónu, či telky len preto, že Vám skončila zmluva a Vy ste nereagovali, nadávali by ste asi tiež. Ja sa na to pozerám aj z tejto strany.
misoft
25.08.12,17:18
Ak by Vás odpojili od internetu, telefónu, či telky len preto, že Vám skončila zmluva a Vy ste nereagovali, nadávali by ste asi tiež.
No práve! Nereagoval = nemáš záujem. Máš si dávať pozor, kedy to končí, pretože pokiaľ sa ozveš a súhlasíš, podpíšeš a frčíš ďalej. Ak sa neozveš - teda nič nedohodneš a nepodpíšeš - odpoja ťa, lebo ich nechceš. Je to jednoduchá logika.
No oni používajú tzv. "poľskú" logiku (výraz to z výpočtovej techniky) - najskôr ti predĺžia a potom ti oznámia, že ti predĺžili.
ja_jana
25.08.12,17:28
Veď, je normálne, že ak niečo nechcete, tak musíte dať výpoveď. Vždy pred skončením viazanosti som zašla na pobočku a chytila nejakú dobrú akciu. Tak to v dnešnej spoločnosti jednoducho funguje. .

No, prepáč, ale toto ja nemôžem považovať za normálne. Je to z ich strany šikana, ak chcú takto fungovať. Nikto nemôže za mňa rozhodovať. To aj ja našim zákazníkom potom môžem rozposlať listy, že na budúcu akciu si musia vybrať zase nás, lebo ak si vyberú inú firmu, zaplatia nám pokutu.
misoft
25.08.12,17:45
Veď, je normálne, že ak niečo nechcete, tak musíte dať výpoveď.
Ale tu musíš rozlišovať, kedy. Pokiaľ to robíš počas trvania zmluvy, podávaš výpoveď. Ale keď sa zmluva končí uplynutím určenej doby, zaniká (teda mala by) z časových dôvodov, ktoré sú zmluvne stanovené.
Príkladom je napr. aj nájomná zmluva - ak chceš z obydlia vypadnúť (alebo niekoho vyhodiť) pred ukončením dohodnutej doby, malo by sa to robiť písomne vypovedaním. Ale keď doba na zmluve určená už uplynula a zmluva nebola predĺžená, končí.
Tak isto by mali postupovať i operátori a kable televízáci.
Ľubomír
26.08.12,06:45
Od každého operatora by bolo správne, keby mailom upozornili na blížaici sa koniec zmluvy. Lenže to oni z výpočiavosti nerobia, pretože by prišli o zákazníkov. Preto je nutné sledovať dátum ukončenia viazanosti.
ja_jana
26.08.12,13:39
V Občianskom zákonníku som našla v §44:

(1) Zmluva je uzavretá okamihom, keď prijatie návrhu na uzavretie zmluvy nadobúda účinnosť. Mlčanie alebo nečinnosť samy o sebe neznamenajú prijatie návrhu.
To mi snáď dáva za pravdu, či nie?
ja_jana
26.08.12,13:52
No a ešte je v OZ ustanovenie §53 ods. 4 o neprijateľných podmienkach, kde sú neprijateľné podmienky napr. tie, ktoré:

a) má spotrebiteľ plniť a s ktorými sa nemal možnosť oboznámiť pred uzavretím zmluvy,
i) umožňujú dodávateľovi jednostranne zmeniť zmluvné podmienky bez dôvodu dohodnutého v zmluve,

Pôjdem týmto smerom, ale bodlo by mi potvrdenie správnosti od niekoho, kto sa v práve vyzná viac ako ja...
betrix
26.08.12,16:47
Veď ja sa nehádam. Ja som si to vždy odsledovala a na pobočke som bola ešte pred ukončením doby viazanosti. K tej drhej možnosti by sa naozaj mali vyjadriť právnici, ja som k nej zatiaľ nedospela práve kvôli takýmto problémom.
misoft
26.08.12,18:42
Skús to na nich "vytiahnuť", keď budeš oponovať - inak by to chcelo SOI - porušenie zákona.
ja_jana
11.09.12,12:06
Takže, včera mi prišla z UPC odpoveď na môj posledný list. V ňom som ich postup označila veľavravným pojmom neprijateľná obchodná podmienka, pripomenula som im, že som pred časom do telefónu odmietla ďalšiu viazanosť a trvala na tom, že mi neprišiel žiadny list od nich, teda k ničomu som sa nezaviazala. Na záver som ich požiadala, aby ma viac neobťažovali a vyjadrila odhodlanie sa naďalej brániť a to aj za patričnej medializácie.

Neviem, čo z napísaného zabralo najviac, ale v ich liste mi píšu, že pokutu nebudem platiť.

Môj záver je ten, že určite vždy treba za seba zabojovať, nedať sa, trvať na svojom. Sme svojprávni ľudia, za ktorých nemôžu rozhodovať hocaké firmy. Dosť, čo o nás chce čoraz viac rozhodovať štát.

Ďakujem poraďákom, ktorí sa pridali do diskusie za podporu aj niektoré cenné rady.
srska
11.09.12,12:13
;)som písal, že máš byť tvrdá
ja_jana
11.09.12,12:17
Áno srska, špeciálne tebe ďakujem. :)

Dúfam, že naša diskusia pomôže zas niekomu ďalšiemu, kto sa dostane do podobnej situácie a bude hľadať na webe nejakú radu v tejto súvislosti. Preto som sem dala aj ten záver. Musíme si pomáhať...
vcielkaisr
08.10.12,17:03
Nám títo banditi svojvoľne zmenili program automatický bez nášho súhlasu a vedomia z balíka Entry z výhodnej ročnej viazanosti 15 eur nie na totožný balík bez zvýhodnenia to je 18,90,ale na balík Basic Plus za 33,90 a v tých zmluvách je problém sa vysomariť,lebo jedná je na viazanosť 12 mesiacov a v všeobecných podmienkach zmluvy sa uvádza doba neurčita.
misoft
08.10.12,17:18
No - sú to tak trochu podrazáci - ale aj s tým sa dá "bojovať" - pred časom som mal od nich balík TV - stál ma 498,90 Sk (16,50€) - a zavádzala sa digitálna televízia - vtedy ponúkali nejakú cenu 15,90€ (alebo okolo toho :D) - skočil som na to, kúpil som si CAmodul, dali kartu. No potom začali meniť tie "balíky" na terajšie Entry, Basic, ...... samo za vyššiu cenu. Prišlo na platenie a ups - cca 17€ - tak si hovorím - pŕŕŕ - nabehol som tam a zrobil som tam menší humbuk s tým, že ja som nič nemenil a zostávam na rovnakej cene. Takže nakoniec som ostal na cene 16,14€ za balík v hodnote 16,90€ a s tým, že pokiaľ mám viazanosť, nebude táto suma z ich strany menená (mám to na lajstri :D).

I keď sa niekedy stane, že niečo vypadne - tetuška - keď jej zavolám - už vie, že má volať Košice, alebo Bratislavu, lebo som schopný ja tam zavolať a urobiť prievan. Dokonca mi - ak je nejaká odstávka - sami z BA volajú, že sa niečo deje.
ja_jana
08.10.12,17:58
Skús si pozrieť Občiansky zákonník, §53 - neprijateľné zmluvné podmienky. Na tomto nedávno vyhral súd ten dôchodca z Prešova proti Orange. Ja som to slovné spojenie v liste tiež spomenula a pomohlo. Držím palce. Ako tú písal srska, nedaj sa a tvrdo do nich. Doteraz také molochy ťažia z toho, že našinec si nevie obhájiť sám seba.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/
srska
08.10.12,18:03
Skús si pozrieť Občiansky zákonník, §53 - neprijateľné zmluvné podmienky. Na tomto nedávno vyhral súd ten dôchodca z Prešova proti Orange. Ja som to slovné spojenie v liste tiež spomenula a pomohlo. Držím palce. Ako tú písal srska, nedaj sa a tvrdo do nich. Doteraz také molochy ťažia z toho, že našinec si nevie obhájiť sám seba.

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/súhlasím - je to aj o nevedomosti, slabom tom základnom právnom vedomí
trisestri
10.10.12,16:45
ako postupovat ked chcem po skonceni kampane podpisat viazanost?-nemam v casovej tiesni inu moznost,lebo cez viazanost stoji balik 19 eur a bez nej dvojnasobok.