mato_98
25.08.12,20:15
Zdravím,
ako sa v Exceli, naprogramuje okno tak, aby keď zadám správny výsledok tak sa zafarbí na zeleno a keď nesprávny tak na červeno?
ivka70
25.08.12,18:29
Urobis podmienene formatovanie.
mato_98
25.08.12,18:41
A to sa ako robí?????
Robert Pekar
25.08.12,18:45
Karta domov - podmienene formatovanie - nove pravidlo - formatovat bunky na zaklade ich hodnot (resp. mozes pouzit aj formatovat bunky ktore obsahuju...) a tu sa pozabavaj ako potrebujes.
mart.
30.08.12,10:41
Ahojte, prosím vás o pomoc. Dá sa v exceli spraviť niečo také, že keď mám vela vyplnených buniek, či sa ten text dá v jednotlivých bunkách rozdeliť do riadkov, teda pod seba (ale vrámci jednej bunky), aby to bolo také priehľadné pre lepšie zorientovanie. Viem, že sa to dá tak že proste posuniem stlpec bud do lava alebo do prava a ten text sa podla toho upravuje v tej bunke, ale potom sa mi upravuje celý stlpec, teda všetky riadky, ale ja to chcem nezávisle v každej bunke inak upraviť ten text. Skúšal som to enterom, ale vtedy ma to prehodí do iného riadku :(. Je niečo také možné ?
Nella_2
30.08.12,10:46
Ahojte, prosím vás o pomoc. Dá sa v exceli spraviť niečo také, že keď mám vela vyplnených buniek, či sa ten text dá v jednotlivých bunkách rozdeliť do riadkov, teda pod seba (ale vrámci jednej bunky), aby to bolo také priehľadné pre lepšie zorientovanie. Viem, že sa to dá tak že proste posuniem stlpec bud do lava alebo do prava a ten text sa podla toho upravuje v tej bunke, ale potom sa mi upravuje celý stlpec, teda všetky riadky, ale ja to chcem nezávisle v každej bunke inak upraviť ten text. Skúšal som to enterom, ale vtedy ma to prehodí do iného riadku :(. Je niečo také možné ?
Ak myslíš zalomenie textu v bunke - tak pravým tlačidlom klikni na danú bunku, vyber Formátovať bunky a na karte Zarovnanie zaškrtni možnosť Zalomiť text.
mart.
30.08.12,10:55
O zalomení viem, ale myslím niečo iné...predstav si bunku hocijako velmi široku...a ja potrebujem v tej jednej bunke (kvoli viacerým riadkom a v každom sú iné údaje) upraviť tak text aby bol pekne priehladný, napr. toto aby vyzeralo takto v jednej bunke:
100€ do 1000ks
90€ + 1% nad 1000ks
takto to potrebujem v tej bunke, lenže v každom riadku mám inak dlhé tie čísla a potom ked nastavujem šírku stlpca podla nejakej jednej bunky, tak údaje v iných bunkách barjako vyzerajú, napr. takto:
100€ do 1000ks 90€
+ 1% nad 1000ks
Vidíš ten rozdiel ??
sthruska
30.08.12,11:07
Alt + Enter
mart.
30.08.12,12:10
Alt + Enter
velká vďaka :)
mart.
19.12.12,17:10
prosím vás, ako v exceli spravím niečo také, že aby prvé 2-3 riadky boli tak zafixované, že keď sa posúvam dolu po liste, aby som tie prvé 2-3 riadky stále videl. Rozumiete mi ?
PotPalo
19.12.12,17:27
Tesne nad pravym posuvnikom chytit mysou a posunut dolu. Ak potom chces aby sa horna cast nedala posuvat, daj Okno-ukotvit priecky. Takto sa da urobit aj horizontalne.