xoxo
26.08.12,15:26
Ahojte poraďáci. Môjho syna (14r.), ktorý so mnou žije, opäť raz trápi kašeľ a zápal priedušiek. Vlečie sa to už druhý týždeň, teraz doberá posledné predpísané lieky, no chcel by som mu nejako pomôcť pokiaľ možno niečím z "domácej lekárničky". Syn teploty už nemá, stále ale kašle. Najradšej by už lietal po vonku s kamarátmi, keď už má len posledných pár dní prázdniny. Nepoznáte prosím nejaké osvedčené rady ako ho rýchlejšie zbaviť kašľa a pomôcť pri zápale priedušiek? Budem rád za vaše príspevky. Ďakujem
Jurivo
26.08.12,19:56
Vyskúšajte Stodal, je to homeopatický sirup na rôzne druhy kašľa. Môjmu synovi (4r.) pomáha.
osky
27.08.12,05:02
zarob mu cibulovy sirup-nakrajana cibula a vrstvis do pohara-cibula,med/prip.cukor/,cibula,med...zatvor,nechaj na teplejsom mieste,do 24 hodin budes mat stavu-cibulu preced,ale nevyhod!!!!!!!!!
stavu treba uzivat po polievkovej lyzici raz za hodinu.cibulu ktoru ti ostala daj este do hocijakeho horuceho caju dobre vluhovat a az potom ju vyhod.to je super na kasel.

cesnak-do kazdej horucej polivky pretlacit cerstvy,
zazvor-nastruhat kustik do tepleho caju,
citron-do vlaznej vody plus med-len s mierou,pit kazdu hodinu za pohar
sol,soda bicarbona-na kloktanie ,sol aj do kupela-to su take veci co mozu pomoct a mas ich urcite doma.

potom nech si dava mastne obklady na noc na priedusky-hrud natriet maslom,alebo olivovym olejom...,na to prilozit kus cistej handry,ktoru ste pred tym namocili do slanej horucej vody,dobre vyzmykat,ale nema byt sucha!!! a musi byt tepla,na handru mikrotenovy sacok a nahriaty uterak a do postele,poriadne sa zakryt.

kloktat slanou vodu-s morskou solou!!!,alebo si kupte salviovu tinkturu a tou kloktat podla navodu.

caje-lipovy,bazovy,materina duska,tymian,echinacea

sipky-nevar klasicky sipkovy caj,lebo sa strati vsetok vitamin C.uvar nasledovne.
susene sipky nechaj cez noc vo vychladnutej prevarenej vode.ked napucia,na dalsi den ich trosku pomagaj rukami a zohrej to pomaly na sporaku na miernu teplotu,skor letnu ako horucu ,nesmies to varit.nechaj sipky este vyluhovat,a potom preced a popijat take letne,neohrievat v mikrovlnke!!! nevyhadzuj pouzite sipky,mozes ich este raz pouzit.

jest len striedmo,najlepsie vylucit akekolvek mäso,vajcia,mlieko,je´st vela zelenej ale aj inej zeleniny izbovej teploty.ovocie len na lacno a jest az hodinu potom!!!!!!!!!!
osky
27.08.12,05:05
a este-mlieko zahlienuje,takze babske recepty s nim radsej neskusaj.
takisto pred psenicnym pecivom daj prednost razi,pohanke-je tepla,ohrieva telo,spalde
cibka1
27.08.12,05:47
záleží aj od toho, aký ten kašeľ je, či suchý dráždivý alebo vykašliava hlieny...
na suchý kašeľ mám odskúšané lyžicu medu s olivovým olejom, premastí hrdlo a nebude dráždiť na kašeľ
na hlieny ti už popísala osky - mastný obklad na priedušky

čo je podľa teba dlhodobý kašeľ?
tvoj syn má 14 rokov, bol opakovane chorý alebo len občas?

ja mám 5 ročného syna, z toho mi od jedného do 4 rokov bol dva týždne do mesiaca chorý, vyskúšali sme všetky lieky a sirupčeky z lekárne, vrátane homeopatík, keď mal 4 roky a kvôli kašľu už nemohol ani spať, povedala som si dosť! začala som praktizovať rady ktoré ti napísala osky, na kašeľ jedine cibuľový sirup alebo zázvorový čaj z čerstvého zázvoru, vysadila som kravské mlieko aj výrobky z neho a nahradila som kozím, pretože syn je mliečny tip a mlieko zbožňuje, a už skoro rok sme neboli u detskej lekárky a ani raz nebol chorý ;-)

ono je to veľmi pohodlné, zájsť do lekárne a 3x do dňa užiť lieky, domáce liečenie je trošku časovo náročnejšie, ale omnoho lacnejšie, účinnejšie a zdravšie
a za ušetrené peniaze (v lekárni sme mesačne na vitamíny, sirupy, kvapky, spreje....míňali cca 80e) sme si mohli dovoliť dovolenku pri mori (žiaden luxus, ale hlavne že to bolo more) ;-)
pivko
27.08.12,05:55
Zožeň jazvečiu masť , ale orig. nie falošnú. Moj syn kašlal ako keby hulil 40 denne a zabrala.
xoxo
27.08.12,08:16
Vďaka za rady. Len teda pre upresnenie, pod dlhodobým kašľom som myslel kašeľ, ktorý trvá hádam už mesiac. Teploty už nemá. Spočiatku to bol len suchý kašeľ, teraz ešte vykašliava hlieny. Chorý býva tak 2-3krát do roka, u detí v jeho veku je to asi bežné. K doktorke máme ísť až na budúci týždeň lebo má dovolenku, preto by som rád ešte na synovi vyskúšal nejaké tie domáce osvedčené veci. Nechcem ho vkuse dopovať len liekmi, vyskúšam teda čo tu bolo písané. Neviem či sa mi podarí zohnať jazvečiu masť (natiera sa asi na hruď, že? alebo sa aj je? ) Len mimochodom počul som niečo aj o bravčovej masti, ktorá sa vraj tiež zvykne natierať na hruď a údajne je tiež pomerne účinná. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Napríklad či to môže byť aj masť z obchodu, ako často sa natiera a aká hrubá vrstva? Predpokladám, že priedušky je potrebné natierať dlhšie než len jeden deň, aby sa dostavil výsledok. Je potrebné aby sa v posteli poriadne vypotil? Ešte raz vďaka
babka - ježibabka
27.08.12,08:19
evuš
27.08.12,08:25
...na kašeľ je účinný cibuľový sirup ako bolo písané vyššie... keď som bola dieťa, mama mi natierala pri kašli hrudník s kačacím lojom, prekryla igelitovým sáčikom a nato dala vyhriaty uterák, po niekoľkých razoch bolo po kašli...;)
kopretinka
27.08.12,10:30
Skús toto:
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=sk&sclient=psy-ab&q=Ps%C3%AD%20s%C3%A1dlo%20mast&oq=&gs_l=&pbx=1&fp=8caecaf3e33f4ddf&ion=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&biw=1152&bih=749
Ja to používam, ale čakám na pravé sadlo, až nájdu cigáni tučného psa aj s dostatkom sadla.
bodaj by si sa ukašľala.
kopretinka
27.08.12,10:31
ak mal syn zápal priedušiek,tak aj po vyliečení bude ešte dlho vykašliavať hlieny.Ak nemá iné problémy,tak to nerieš,prejde to.
osky
27.08.12,20:13
to je pravda,ale je hnusna.inak je to fakt vynikajuca medicina na tieto veci,ani neviem,kde by sa dala este zohnat.
osky
27.08.12,20:20
pytas sa ci sa treba vypotit-tue obklady su taky paric-tym ze je natrenta hrud niecim mastnym,na tom mokra slana handra a ten sacok-to je ako sklennik,aj suchemu kaslu to pomoze,hlieny sa lepsie odtrhaju a trubica sa premasti.je len potrebne drzat to v teple a casto vymienat obklad.preto je to lepsie na noc.
je to ucinne aj na celne i nosove dutiny.bud trpezlivy a skus,uvidis ze zaberie.

inak ma este napadlo,aj skorica je tepla,v kombinacii s medom v teplej vode tiez dobre pomaha
alebo jedla trosku pikantnejsie ako normalne-pomou chilli korenia.da sa nad tym aj naparovat

no a uplne super vec je infracervene/horske slnko.nahrievanie nad cervenou lampou je velmi zdrave a ucinne.
Silvernola
28.08.12,03:30
Aspoň rovnako dôležitá ako liečba je aj PRÍČINA kašľa. Pri opakovaných atakoch môže byť dôvod aj iný než bežné prechladnutie. Pracujem práve s -násťročnými a už párkrát sa stalo, že pri opakujúcich a kašľoch som rodičom odporúčala vyšetrenie na pľúcne chlamýdie a ukázalo sa ako pozitívne. Po správnom preliečení kašeľ zmizol. Žiaľ, lekári toto vyšetrenie indikujú zriedkavo.
http://krajmerova.blog.sme.sk/c/253267/Co-dokazu-plucne-chlamydie.html

http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/liecba/nekaslite-plucne-chlamydie.html

http://zena.atlas.sk/choroba-o-ktorej-sa-doteraz-iba-sepkalo/zdravie/choroby/502802.html