Michael0
26.08.12,21:31
Dobry den,

rad by som sa opytal na skusenosti resp. ako sa najlepsie (resp. najrozumnejsie v ramci zakona) zachovat. Kupil som maly dreveny domcek, jeho plášť je myslim v nasledovnom zlozeni: interierove obklad drevo, izolacia, folia, drevena fasada. Strecha je plechova Acko so sklonom mozno 15 stupnov, jednoposchodovy, hore je zatepleny strop, nie vrch Acka.
Ta plechova strecha nema presahy a stalo sa to, ze mi pri prvom dazdi niekade kvapka asi zo strechy pod vonkajsiu fasadu, pretoze z vonku na fasade viditelne nemala kade preniknut voda dnu, takze jedine tam kde konci strecha je asi zle spraveny odvod vody do ryny. Objavil som to na dvoch oknach zo siedmich, pretoze som tam videl ako kvapka voda z ramu po vnutornej strane. Tento problem vsak zrejme moze byt aj hocikde inde na po celom obvode domu len nie je viditelny.

No ale k veci, co mam spravit? Samozrejme mailom upozornim dodavatela a budem pozadovat opravu ale sam som nenasiel miesto ako by ta voda mohla prenikat dnu, tak neviem co spravi on?

Este som mu nevyplatil asi 10% z ceny, to ma byt az pri finalnom odovzdani. Ale bojim sa ze mi tam trochu posmatra, povie ze problem odstranil a budem mu musiet vyplatit zbytok. No a potom sa uz len mozem natahovat v ramci reklamacie a verim ze so zivnostnikom to bude nadlho a ani sa nemusim dopracovat k dobremu koncu.

Ja by som si napriklad za tych 10% vedel tu strechu spravit aj sam a myslim ze pekne kvalitne...

Poradte, co robit?

Vdaka