Ester plus
27.08.12,10:00
Zamestnanec ma uzatvorený pracovný pomer na plný úväzok. Počas platnosti pracovnej zmluvy chce začať pracovať na polovičný úväzok. Neviem či ho z tohto dôvodu je nutné odhlásiť a znova prihlásiť do SP a ZP, alebo sa v takomto prípade dá urobiť len zmena v pracovnej zmluve a žiadne prihlasovania a odhlasovania.
Tweety
27.08.12,08:01
Zamestnanec ma uzatvorený pracovný pomer na plný úväzok. Počas platnosti pracovnej zmluvy chce začať pracovať na polovičný úväzok. Neviem či ho z tohto dôvodu je nutné odhlásiť a znova prihlásiť do SP a ZP, alebo sa v takomto prípade dá urobiť len zmena v pracovnej zmluve a žiadne prihlasovania a odhlasovania.
Urobíš dodatok PZ, a finito. Žiadne prihlášky, odhlášky.
veronikasad
27.08.12,08:05
Doporučujem pred zmenou úväzku vyčerpať pomernú časť dovolenky.
Zdenka 0705
27.08.12,11:30
Vsúvislosti s danou otázkou sa chcem spýtať, či
prechod z plného pracovného úväzku na polovičný, pri zachovaní hrubej mzdy má nejaký vplyv na počet odpracovaných rokov pre SP?
Tweety
27.08.12,11:32
Vsúvislosti s danou otázkou sa chcem spýtať, či
prechod z plného pracovného úväzku na polovičný, pri zachovaní hrubej mzdy má nejaký vplyv na počet odpracovaných rokov pre SP?
Nie, nemá.
veronikasad
27.08.12,11:32
Vsúvislosti s danou otázkou sa chcem spýtať, či
prechod z plného pracovného úväzku na polovičný, pri zachovaní hrubej mzdy má nejaký vplyv na počet odpracovaných rokov pre SP?
odpracovanú dobu nie, ale výšku vymer.základu a osobný mzdový bod ano (za predpokladu že mzda bude nižšia)
Zdenka 0705
27.08.12,11:59
odpracovanú dobu nie, ale výšku vymer.základu a osobný mzdový bod ano (za predpokladu že mzda bude nižšia)
Takže ako som písala, ak mzda zostáva a skráti sa len výška pracovného úväzku, nemá to vplyv ani na odpracované roky, ani na výšku VZ a osobný mzdový bod. Správne?
AnitaMartinska
05.10.12,04:54
Dobry den,
palti stale, ze ak chce zamestnavatel skratit pracovnikovi plny uvazok na polovicny, musi byt pisomny suhlas aj zamestnanca?
Ak zamestnavatel trva na polovicnom uvazku,aku moznost ma zamestnanec,ako sa branit?
Jedna sa o jesitnost nadriadeneho, ktory tieto zmeny robil aj v minulosti,bez toho,aby s tym zamestnanec suhlasil. Proste iba dorucil dodatok k povodnej pracovnej zmluve.
Vdaka.
ivka70
05.10.12,05:04
Dobry den,
palti stale, ze ak chce zamestnavatel skratit pracovnikovi plny uvazok na polovicny, musi byt pisomny suhlas aj zamestnanca?
Ak zamestnavatel trva na polovicnom uvazku,aku moznost ma zamestnanec,ako sa branit?
Jedna sa o jesitnost nadriadeneho, ktory tieto zmeny robil aj v minulosti,bez toho,aby s tym zamestnanec suhlasil. Proste iba dorucil dodatok k povodnej pracovnej zmluve.
Vdaka.

Skratenie pracovneho uvazku je zmenou pracovnej zmluvy, ta sa moze udiat len so suhlasom oboch stran.
Nie je mozne zo strany zamestnavatela menit dohodnute pravidla v prac. zmluve jednostranne.
Dodatok k prac. zmluve, ktory zamestnanec nepodpise, nenadobudne platnost.

Zamestnancovi staci. ze bude trvat na povodnej a stale platnej pracovnej zmluve.