misho.adam
27.08.12,18:15
zdravim vie mi niekto povedat ci mi elektromer donesu a namontuju elektrarne, alebo aj ten si musim kupit sam nejaky certifikovany?

daKUJEM
bjuty smis
27.08.12,16:27
donesú a namontujú "elektrárne" pri zapojení prípojky....
bubkoch
27.08.12,16:37
elektrarne nic nedonesu ani nic nezapoja ... ale prislusny prevadzkovatel distribučnej sustavy
misho.adam
27.08.12,16:44
ok to je jedno kto ak to nie som ja :-)

ja si teda stiahnem kabel zo stlpa do elektormerovej skrine, ktoru si s kablom aj kupim, kupim istice a elektormer donesie ten prevadzkovatel ktoreu zaplatim pripojovaci poplatok (v ktorom je v podstate zapocitany elektormer)
chapem to spravne?
anonym222
27.08.12,18:08
Ty si nič so stĺpa neťahaj, ale v prvom rade zájdi za prevádzkovateľom siete a podaj si žiadosť o pripojenie do distr. sústavy. Tam určite dostaneš aj všetky potrebné informácie.
Podmienky pre pripojenie sa môžu v jednotlivých regiónoch trochu líšiť. Elektromer sa však samozrejme nikde neplatí, ten ostáva vždy v majetku distribútora, a zaplatíš ho v podstate v pripojovacom poplatku.
buchač
27.08.12,18:18
zdravim vie mi niekto povedat ci mi elektromer donesu a namontuju elektrarne, alebo aj ten si musim kupit sam nejaky certifikovany?
daKUJEM

ok to je jedno kto ak to nie som ja :-)
ja si teda stiahnem kabel zo stlpa do elektormerovej skrine, ktoru si s kablom aj kupim, kupim istice a elektormer donesie ten prevadzkovatel ktoreu zaplatim pripojovaci poplatok (v ktorom je v podstate zapocitany elektormer)
chapem to spravne?
....študuj

Pripojenie nového odberu

Žiadatelia na vymedzenom území prevádzkovateľa distribučnej sústavy Východoslovenskej distribučnej, a.s.

Pre pripojenie nového odberu je potrebné mať k dispozícii kladné vyjadrenie PDS k maximálnej rezervovanej kapacite hlavného ističa pred meradlom, ktoré oddelenie vystaví najneskôr do 30 dní. Následne s vami PDS uzatvorí Zmluvu o pripojení s poplatkom za pripojenie a VSE Zmluvu o dodávke elektriny.

Pre vybavenie vyjadrenia PDS nám, prosíme, predložte:
vyplnenú a podpísanú Žiadosť o pripojenie ;
projektovú dokumentáciu elektrickej prípojky;
katastrálnu mapu (v mierke M 1 : 1 000 až M 1 : 2 880) s vyznačeným miesta plánovanej výstavby objektu;
mapu širších vzťahov (v mierke M 1 : 5 000 až M 1 : 10 000).

Pre uzatvorenie Zmluvy o pripojení a Zmluvy o dodávke elektriny nám, prosíme, predložte:
vyjadrenie PDS – ak ide o hromadnú výstavbu blokov, garáží a pod., v prípade spoločnej prípojky doklady predkladá investor, stavebná firma a pod.;
správu o odbornej prehliadke a odbornej skúške elektrického zariadenia;
na uzavretie Zmluvy o pripojení zákazník predloží niektorý z nasledovných podkladov preukazujúcich jeho výlučné vlastníctvo:
list vlastníctva (originál alebo kópiu z Katastrálneho portálu www.katasterportal.sk nie staršiu ako 30 dní),
resp. potvrdený vklad do katastra nehnuteľností,
resp. kúpnu zmluvu,
resp. potvrdenie o priebehu dedičského konania,
resp. zápis z dražby,
v prípade osobného kontaktu na KMZ zákazníka platný doklad totožnosti (občiansky preukaz alebo pas).

Pozn.: Zmluvu o pripojení uzatvára prevádzkovateľ distribučnej sústavy, spoločnosť Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD, a.s.), výlučne s vlastníkom elektroenergetického zariadenia resp. odberného elektrického zariadenia, resp. v prípadoch, keď je odberné elektrické zariadenie neoddeliteľnou súčasťou nehnuteľnosti, výlučne s vlastníkom nehnuteľnosti alebo správcom.

Táto služba je spoplatňovaná podľa Cenníka poplatkov Východoslovenskej
distribučnej, a.s. za pripojenie do distribučnej sústavy.
Žiadatelia mimo vymedzeného územia prevádzkovateľa distribučnej sústavy VSD, a.s.

Pre uzatvorenie Združenej zmluvy o dodávke elektriny nám, prosíme, predložte:
Zmluvu o pripojení, uzatvorenú s príslušným prevádzkovateľom distribučnej sústavy na vymedzenom území (informácie o dokladoch potrebných k uzatvoreniu Zmluvy o pripojení vám poskytne príslušný prevádzkovateľ distribučnej sústavy);
v prípade osobného kontaktu na KMZ platný doklad totožnosti (občiansky preukaz alebo pas).

Táto služba je spoplatňovaná zo strany príslušného prevádzkovateľa distribučnej sústavy.


http://www.vse.sk/wps/portal/vse/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3hXXx9vRydDRwN_HycnA8 9gT2NHXyMLYxMTY_1wkA6zeAMcwNEAIo_DBH8_Y_zy5iZ45d0t zfT9PPJzU_ULsrODPModFQHZGqNJ/dl2/d1/L0lDU0lKQ2dwUkEhIS9JRFJBQUlqSVFJS21waW8hL1lCSkp4bD Rrc3R5andBISEvN19FTUxLQUIxQTBPTEJCMElTSTNBTTI4MzRL Ni82X0VNTEtBQjFBME9MQkIwSVNJM0FNMjgzNDQzL2NvL211bH RpNzAuanNw/
bjuty smis
28.08.12,06:38
no to teda zmenilo zmysel odpovede....