zabka888
28.08.12,05:28
Viem že možno táto téma tu v tejto rubrike nemá čo robiť,ale chcem sa spýtať,či sa na začiatku školskeho roka kupujú kvietky pre učiteľky do škôlky,lebo moja mala chodila minulý rok do škôlky a na konci roka som vyzerala ako teliatko,každý s kvietkom,len ja nie.Tak vas prosim o radu,či aj na začiatku školskeho roka či len na konci sa tie kvety kupuju?Ďakujem
Soňula
28.08.12,05:50
Ja som mala tiež takéto dilemy, aj ja som vyzerala ako " teliatko", lebo moja dcéra nemala kvet a ostatné deti mali. Je to iné v škôlke, iné na základnej škole. Dcéra ide do osmej, urcite nepôjde s kvetom do školy. Dávajú kyticu na konci školského roka. Ale v škôlke je to iné, myslím si, že niakym jedným kvietkom pani učiteľke nič nepokazí. Ale všade je to ináč, je to o tom ako sa rozhodneš.
msa
28.08.12,06:14
ja donesiem do škôlky kávu, na konci roka som poslala čokoládu a puboši do školy nič.
gypsynka
06.09.12,06:03
Ja aby som to úplne zrušila, všetky tie dary učiteľom. Mne kto dá kyticu za to, že prídem do práce?
Indeed
06.09.12,06:10
ja nemam žiadné takéto, ani podobné dilemy...
osky
06.09.12,15:32
no gypsynka,toto neni o aroch,ti ucitelia nepotrebuju od vas uplne nic.kupia si sami.
ale ide tu o o,ze im zveris svoju ratolest skoro na cely den a dietatko vychovavas tym,ze si vsimne pani ucitelky,co mu utiera zadok...ze?to asi ty v praci nerobis....
zboznujem ludi ktori to beru ako ty.
tu ide o etiku-deti sa ucia byt vsimave a vdacne.
je ozaj mile,ked na konci skolskeho roka donesie dieta ucitelke hocilen ruzicku zo zahradky-kazdej to padne dobre.ved cely rok sa otravuju s detmi ktore su z roka na rok neposlusnejsie.
na zaciatku roka je to jedno,ale kto na konci roka posle decko do skolky bez kvetu,to je pre mna uplny tllllk.
osky
06.09.12,15:35
ludia vidia len to pitie kavy,ktore ,mimochodom ,ani nestihaju,lebo dnes je to uplne inak ako kedasi za totaca.
v kancelariach si tu kavu iste vychutnate castejsie.ucitelia stratili svoju vaznost a respekt prave koli takymto rodicm a potom sa cudujeme ze su decka take ake su....
trochu respektu by nezaskodilo.
Nella_2
06.09.12,16:55
no gypsynka,toto neni o aroch,ti ucitelia nepotrebuju od vas uplne nic.kupia si sami.
ale ide tu o o,ze im zveris svoju ratolest skoro na cely den a dietatko vychovavas tym,ze si vsimne pani ucitelky,co mu utiera zadok...ze?to asi ty v praci nerobis....
zboznujem ludi ktori to beru ako ty.
tu ide o etiku-deti sa ucia byt vsimave a vdacne.
je ozaj mile,ked na konci skolskeho roka donesie dieta ucitelke hocilen ruzicku zo zahradky-kazdej to padne dobre.ved cely rok sa otravuju s detmi ktore su z roka na rok neposlusnejsie.
na zaciatku roka je to jedno,ale kto na konci roka posle decko do skolky bez kvetu,to je pre mna uplny tllllk.
Veru, veru - učiteľky v škôlkach sú vlastne "náhradné mamy" pre dieťatko zhruba 8 hodín, takže si podľa mňa zaslúžia nejaký prejav vďaky. Jasné, že nie je učiteľka ako učiteľka a klobúk dole pred takými, ktoré majú v dnešnej dobe "nervy" na fakt stále drzejšie deti.
jacekova
06.09.12,20:15
môj takmer 3-ročný Samko išiel v pondelok prvýkrát do škôly... doniesol pani učiteľkám bonboniéru, ale ani sme nemali šancu ráno ju dať. bol tam taký chaoz a zhon.... takmer všetky deti plakali, keď rodičia odchádzali a bol to veru zmätok (bonboniéru sme dali až poobede...)
jacekova
06.09.12,20:22
Veru, veru - učiteľky v škôlkach sú vlastne "náhradné mamy" pre dieťatko zhruba 8 hodín, takže si podľa mňa zaslúžia nejaký prejav vďaky. Jasné, že nie je učiteľka ako učiteľka a klobúk dole pred takými, ktoré majú v dnešnej dobe "nervy" na fakt stále drzejšie deti.

nooo, ja to tiež tak beriem, že sú to "náhradné mamy" a svoje dieťa v škôlke nechávam s dôverou učiteľkám, aby sa mi o neho postarali...

ale čo sa mi stalo včera (3.deň v škôlke) moju dôveru zrovna neprehĺbilo:
O 15.00 chodia drobci von. S manželom sme prišli o15:05. Detičky sedeli s učiteľkou vonku na lavičke a papali jablká. Učiteľka sa ma pýta,či som prišla pre Sofinku (lebo som ju pozdravila... je to kamoškina dcérka).
Ja,že nie, pre Samka! Učiteľka: "Pre Samka?" vtom sa jej nad hlavou "rozsvietila žiarovka" a rozbehla sa preč.... utekala na druhý koniec škôlky a ja som utekala za ňou... Zrazu spoza rohu doviedla Samka, ktorý tam sám sedel na druhom ihrisku (na ktoré chodievajú doobeda) a čakal, kedy niekto príde.
Učiteľka so strachom v očiach mi vravela, že to musela byť len sekunda čo tam bol sám..., lebo len teraz vyšli von... Samko asi vybehol prvý doprava (na ihrisko kam chodia doobeda) a všetci ostatní išli doľava... takže tam bol sám minimálne 5 minút (toľko boli vonku).
Ale do šľaka, čo ak by som prišla až o 16.00 a nie o 15:05? Ako to, že "náhradná mama" vôbec nezistila,že zo 7 detí jej jedno chýba?!
Čo ak by utiekol cez bránu a išiel hľadať mamu?! čo ak by si tam išiel oči vyplakať a dostal nejaký záchvat paniky?! čo ak...?!
Taká som bola v šoku a doteraz mám nervy! Ale beriem to, že našťastie sa nič nestalo....
pepsikova
06.09.12,21:15
...fuha!..7 detičiek a ona to neustriehne!..moje slová by si veru za klobúk nedala,šok zo samoty môže v dieťatku zostať na dlho...lebo on si neuvedomuje, že majú ihrisko na doobeda a zvlášť na poobede...
pepsikova
06.09.12,21:16
..len dúfam, že bude k nemu veľmi milá a Samko na to zabudne..
pepsikova
06.09.12,21:20
...čo sa týka kvetov do školy, moji chalani odmalička volali kytice "čečina"...po škôlku ešte ako tak odniesli,ale do školy, to bolo každý rok "zanes si sama, já to tam neponesem"!
..a dnes som dávala červíkovi kvietok "do triedy"..vraj už všetky detičky doniesli, tak aj on chce a doma majú len veľký kvet..."babi, trieda musí byť pekná!"...ale v pondelok čečinu tiež neniesol..
Letko
07.09.12,03:28
Radšej byť jediný s kvetom ako jediný bez kveta.
bubkoch
07.09.12,05:06
ludia vidia len to pitie kavy,ktore ,mimochodom ,ani nestihaju,lebo dnes je to uplne inak ako kedasi za totaca.
v kancelariach si tu kavu iste vychutnate castejsie.ucitelia stratili svoju vaznost a respekt prave koli takymto rodicm a potom sa cudujeme ze su decka take ake su....
trochu respektu by nezaskodilo.


ja si uciteľov vazim, chapem ich, podporujem v strajku napr., porozpravam sa s nimi, karham DIETA ked sa na neho ucitel stazuje a nie ako "rodicia" ktorí na svojho milacika nedaju dopustit a len na ucitela nadavaju ... atd ...
ale aj napriek tomu si myslim ze nosenie kvetov a cokolad na zaciatku alebo konci roka je sprostost a nezmysel ...
ja viem ze ucitelia to nemaju jednoduche, ze deti su cim viac drzejsie, ale je to ich povolanie, beru za to plat a jedina povinnost rodica a sucasne aj prejav vdaky ma byt poskytovanie sučinnosti a podpory ucitelom pri vychove a vzdelavani ...
myslim ze ucitel ma ovela vacsiu radost a ovela viac oceni to ze vediem dieta k respektovaniu ucitela, k tomu aby na hodinach nevyrusovalo, aby nenicilo skolsky majetok, ked mu vysvetlujem ze ucitel nema v triedel len jeho ale aj dalsich 20 deti za ktore je zodpovedny, ako nejaky kvet na konci sk. roka
bubkoch
07.09.12,05:15
no asi by som si najskor spravil pohovor so synom, preco tam bol sam, ako je mozne ze sa odtrhol od skupiny, preco utekal pred ostatnymi ... a az potom ktirizoval ucitelku ze preco si to nevsimla
bubkoch
07.09.12,05:17
si predstav ze by si vsetkych 10 deto napr. zmyslelo ze sa budu nahanat a utekat po celej skolke, kazde inde ... uc ho ze ma pocuvat ucitelku a nerobit si co sa mu zachce
jacekova
07.09.12,05:24
išli prvýkrát von na to druhé ihrisko. môj syn nemá ani 3 roky a je v škôlke 3.deň.... takže jeho chyba to veru nie je!
jacekova
07.09.12,05:24
a mala 7 deti! jej ulohou bolo zobrat ich na ihrisko na lavičku... ani to nezvládla
bubkoch
07.09.12,05:29
a co ma byt ze syn este nema ani 3 roky ? to ho preto nijako nevychovavas ? ja nehovorim ze mas na neho kricat alebo mu dat po zadku, ale v prvom rade mu TY musis vysvetlit ze to co urobil uz viac nema robit a az potom riesit ucitelky
jacekova
07.09.12,05:37
a ty ako vieš, že som to najprv jemu nevysvetlila? ja som si moje dieťa poriešila. teraz vravím o tom, akú chybu urobila učiteľka, keď si neustráži 7 detí.
Zdenka175
07.09.12,05:48
Ja si myslím, že na začiatku roka netreba a na konci áno. No u nás už deti začali nosiť darčekové tašky na konci roka:eek: Zas iná móda
pepsikova
07.09.12,05:55
..bubík, ide o to, že rodičia prišli pre dieťa a učiteľka nevedela, kde to dieťa je!...chápeš?..dieťa nemá preskenovanú školku a určite nevybehlo vopn pred ostatnými samé, dvere školky sa zvyčajne zamykajú a otvára učiteľka....dospelá a zodpovedná, tiež .
pepsikova
07.09.12,05:55
-predpokladajúca, čo sa môže stať!..a táto sedela a nevedela, kde dieťa je!..
Darina1234
07.09.12,05:56
jednoznacne len kvety
jacekova
07.09.12,06:01
pepsi, presne si to vystihla. išlo o to, že keby sme prišli neskôr, ktovie kde by drobec bol... ona proste anilen netušila kde on je. vôbec nevedela,že jej jedno dieťa chýba
myara
07.09.12,06:09
kamoska robi ucitelku v skolke, a dostava kvety, bonboniery, cokolady, a dokonca aj rozne vecne dary, ako hodinky
dnes je dokonca taka doba, ze si rodicia s ucitelkami tykaju
Nella_2
07.09.12,06:19
Ja si myslím, že na začiatku roka netreba a na konci áno. No u nás už deti začali nosiť darčekové tašky na konci roka:eek: Zas iná móda
Myslím, že tiež stačí na konci roka, ale keď dieťa prvýkrát nastupuje do škôlky alebo do školy, tak sa kvety hodia aj na začiatku šk. roka.


jednoznacne len kvety

Kvety sa mi zdajú tiež najvhodnejšie. Ale ak nie je možnosť kúpiť kvet, tak myslím, že môže byť aj čokoláda/dezertík.

Ale nejaké vecné dary - to keď, tak len tým učiteľkám/učiteľom, ktorí boli dieťaťu triednym viac rokov a deti boli s nimi spokojné.
gypsynka
18.09.12,10:14
no gypsynka,toto neni o aroch,ti ucitelia nepotrebuju od vas uplne nic.kupia si sami.
ale ide tu o o,ze im zveris svoju ratolest skoro na cely den a dietatko vychovavas tym,ze si vsimne pani ucitelky,co mu utiera zadok...ze?to asi ty v praci nerobis....
zboznujem ludi ktori to beru ako ty.
tu ide o etiku-deti sa ucia byt vsimave a vdacne.
je ozaj mile,ked na konci skolskeho roka donesie dieta ucitelke hocilen ruzicku zo zahradky-kazdej to padne dobre.ved cely rok sa otravuju s detmi ktore su z roka na rok neposlusnejsie.
na zaciatku roka je to jedno,ale kto na konci roka posle decko do skolky bez kvetu,to je pre mna uplny tllllk.

1. Pri všetkej úcte, týmto odmalička učíme deti, že treba dávať nejaké "všimné". 2. Takže práca, v ktorej neutieram niekomu zadky nie je hodná uznania? 3. Nemyslím si, že je zrovna etické učiť deti odmalička, že keď chcú, aby sa im niekto venoval, treba sa za to niečím odplatiť. 4. Ak sa v práci "otravujú s deťmi", tak nech zmenia zamestnanie. Nikto ich do toho nenútil, mohli ísť robiť upratovačky. 5. Takisto môžeme baníkom nosiť kvety za to, že vydolujú uhlie, aby našim deťom nebola v zime zima. 6. Ja zase zbožňujem ľudí, ktorí to berú ako ty.
osky
18.09.12,12:42
vobec si to nepochopila
osky
18.09.12,12:49
trochu mimo temy.
dnes sme mali v praci poradu-som tiez ucitelka,hoci na uplne inej skole,nie v MS,ale to je jedno.
presne toto nam vysvetloval sef--ludia vidia ze sme plateni rovnako za 22 tyzdennych hodin,ako robotnik za 40 tyzdennych hodin.
kto vidi hodiny,ked sa pripravujeme doma na dalsi den,ked zhaname material,ked chodime po veceroch na koncerty a podnikame podobne podujatia,ked sme ucastni v komisii na prijimacich skuskach a hlavne-stale sa dalej vzdelavame,lebo doba ide dopredu.....to vsetko zdrama.to na vyplatnej paske nenajdes.
Letko
18.09.12,15:11
Osky, moja testiná je tiež učiteľka v MŠ a môžem potvrdiť. Po práci sa aj do desiatej večer pripravuje na "vyučovanie", píše plány, vymýšľa program na rôzne školské večierky,...

Zvláštne, že čašníkom nechávate prepitné hocikoľko € a učiteľke v MŠ a ZŠ sa Vám zdá veľa dať 2€ na jeden karafiát (alebo odtrhnúť ružu v záhradke) 2x ročne, je to naozaj zvláštne.
gypsynka
19.09.12,06:19
Keď dieťa donesie učiteľke kvietok z lásky hocikedy, lebo ju má rado, lebo rado chodí do škôlky a pod., je to v poriadku. Ale nepáči sa mi, že sa z toho stalo pravidlo stále na začiatku a konci školského roka a na dieťa, ktoré nič nedonesie sa pozerá ako na vyvrheľa.
verkaz
19.09.12,07:13
Je ťažké rozhodovať o tom, či nosiť kvety alebo nie. Záleží to od každého z nás a tiež či dieťatko si učiteľku obľúbilo alebo nie. Ja si osobne myslím, že ten kvietok viacej poteší naše dieťatko, ktoré ho pani učiteľke dáva s radosťou.
Tie vecné dary alebo darčekové tašky, tak to je tým, že sa asi chcú predvádzať, že na to majú.
Proti tykaniu nemám nič. Ved sú školské rady, ktoré spolupracujú s učiteľkami a preberajú rôzne problémy, tak čo je na tom zlé, ak sa skamarátia a potykajú si.

Myslím, že tá učiteľka, ktorá nepostrehla , že jej chýbalo dieťatko si to zapamätá a dlho ju to bude trápiť (nemusí však byť, záleží na tom, aký je to človek).
Ja som bola svedkom nasledovnej príhody :
Učiteľky s deťmi boli na prechádzke na sídlisku. Pri jednom činžiaku bola ohraničená malá záhradka ostnatým drôtom. Učiteľky mali možno l5 detí. Jedna išla vpredu a druhá viedla deti v zadu. Odrazu sa jeden chlapček rozbehol smerom k ostnatému drôtu. Videla som ako učiteľka na neho zakričala a rozbehla sa za ním. Už ho však nestačila zachytil a malý si na ostnatom drôte poranil tváričku. Učiteľka vzala dieťa na ruky a utekala s ním k ceste, kde zastavovala autá. Myslíte, že jej zastali. Obchádzali ju aby si náhodou nezašpinili poťahy od krvi. Až po hodnej chvíli jej niekto zastal a odviezol k lekárovi. Ja som medzi tým volala aj mestských policajtov, ktorí za chvíľu tiež prišli. Ja som pomohla druhej učiteľke, ktorá tiež bola v šoku odviesť deti do škôlky.
Zaujímala som sa ako to dopadlo. Našťastie rodičia chlapčeka to pochopili, že majú doma neposedné šidlo a nerobili z toho nejaké závery.Chlapček má malú jazvu na tváričke.
A čo keby bol chlapček prišiel o očko alebo sa stalo niečo horšie.
Preto si nedovolím kritizovať prácu učiteliek MŠ. Áno vybrali si dobrovoĺne toto povolanie a väčšina ho svedomite a s láskou vykonáva.
Preto im patrí odo mňa tento kvietokhttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQj1_MdWeAQfLC4bGow7OmDXVaAZKeAO WkIC87lfxaSA5jYdFCG
daria29
19.09.12,20:43
no gypsynka,toto neni o aroch,ti ucitelia nepotrebuju od vas uplne nic.kupia si sami.
ale ide tu o o,ze im zveris svoju ratolest skoro na cely den a dietatko vychovavas tym,ze si vsimne pani ucitelky,co mu utiera zadok...ze?to asi ty v praci nerobis....
zboznujem ludi ktori to beru ako ty.
tu ide o etiku-deti sa ucia byt vsimave a vdacne.
je ozaj mile,ked na konci skolskeho roka donesie dieta ucitelke hocilen ruzicku zo zahradky-kazdej to padne dobre.ved cely rok sa otravuju s detmi ktore su z roka na rok neposlusnejsie.
na zaciatku roka je to jedno,ale kto na konci roka posle decko do skolky bez kvetu,to je pre mna uplny tllllk.

trocha som sa zacitala do riadkou o ucitelkach v MS. moj vnuk siel do novej skolky, bol tam 2 dni, pytam sa ho , ako bolo ? ma 5 rokou.povie mi doble, ale pani ucitelky papali hrozno, a nam nedali. Deti su vsimave, ako pisete, ja som mu povedala, ze to hrozno bolo asi pani ucitelkine, nie k obedu...raz v starej skolke zase hovoril, ze papali melon, nam nedali, ja by som to jedla inde. o tom utierani zadkou. v cera bola nevesta na rodicku, dostali instrukcie :naucte deti utierat zadocky ! na to sa ozvala jedna mamicka, ze dcerka kakala, kricala, ucitelka ju nepocula !dala si hore nohavicky, a prisla domou cela spinava! len tolko k chudinkam ucitelkam. dalej neviem ake mnozstvo toaletneho papieru ma priniest kazdy, moj vnuk v skolke vobec nekaka, proste iba doma, tak hovorim to pre koho , ten papier, pre ucitelky? tak tiez vreckovky, mesacne platit do nejakeho fondu, preco z toho nekupuju,prineste cukor, sirup, caj, a este povedia aky, neviem v mojom veku sa len cudujem.je to o hospodareni, dnes je kazdy haklivy na kazde slovo, urcite bude vela nespokojencov, mne to je jedno, hladame ako to nejde, nemame .nie aby sme sa pokusali o nieco lepsie, nie kazda mama ma na to, co pytaju v tej skolke. za mladu som videla susedu ako brala z mat skolky maslo, a co sa dalo, pytam sa , ci sa to moze, len sa usmiala. ucitelky popijali kavicku, ani nevedeli co deti robia, ale nie vsetko sa hadze do jedneho vreca !
osky
20.09.12,02:47
Daria,neviem kam chodi tvoj vnuk,ale v skolke kde robila moja mama toto takto nefunguje ani teraz,vazne som prekvapena.

pokial viem skladaju sa na rodicovsky fond a napokon,skolka je ciastocne platena,neviem ci raz rocne alebo ako to maju.
caj a podobne veci si kupuju sami,deti nic nenosia,iba raz za cas si zoberu kazdy svoju navlecku z postielky domov oprat,lebo taku silu ako pracka,co za ocika byvala,uz nemaju.
co sa toho utierania zadku taka-samozrejme ze to deti treba ucit a myslim,ze 5-rocne dieta by sa uz malo vediet ako tak obriadit,napriklad aj obliect.
ine je male 2-3 rocne dietatko,co nema este poriadnu motoriku.
ale poznam deti co uz tento rok nastupili do skoly! a nevedia sa same ani utriet ani obliect,nieto este zaviazat snurky na topankach,pri tom copiky avrkocky zapletaju o stosest-tak o com to svedci?

ale ucitelka je povinna dedti ocistit.jedine ked vedia,ze rodicia su doma a dieta sa pokaka,zavolaju domov nech si ho pridu ocistit,inak to musi robit ucitelka.ale to nie je jej povonnost,samozrejme ze ziadna normalna ucitelka nenecha dieta take,ked rodicia nemozu prist.to je jasne.
a o tych jedeniach vselicoho-ano,su ucitelky,co nechapu ze deti to vidia inak,suhlasim s tym,ze to treba bud zjest inde alebo vobec do MS nenosit.
ale hadam si kavu v praci-na to narok ma kazdy v kazdej praci,mi nehovor,ze ty si kavu nepila...to ze nepocula a dieta ostalo spinave,to uz je druha vec-nie spravna.......
osky
20.09.12,02:58
verkaz-dakujem aj za ten kvietok.
ale presne si to napisala,ani ma to nenapadlo-ide tu v podstate o deti.
je fakt hrozne sledovat,ako trapne sa citi dieta ked vidi,ze ostatni maju kvietok a ono nema.....
s darmi nesuhlasim,dobre,ked este daku cokoladku,ale velke bombonieri alebo kavy,ci vecne dary,to uz sa nehodi.najlepsie su tie kvety,take nesputane a prirodzene,kvetom nikdy nic nepokazite.
napokon,v zakladnej skole sme sa skladali na dar,ked sme odchadzali-aj to bol uplatok????ani zadky nam nemusela utierat...:-)

a zabudla som pripisat,ze na prechadzku niekedy chodi ucitelka s detmi i sama a ma ich aj 15-18,
a ked je daka na marodke,sa stane, ze si musia triedy spojit a idu 3 aj s 35 detmi-pretoze im to riaditelka nariadila-a co,je to spravne,jednoduche,kto je za to zodpovedny?
ked sa ale nieco pritrafi,kazdy obvini len ucitelku ze nedavala pozor.
osky
20.09.12,02:59
darcekove tasky su snobarina,a aj somarina!!!
osky
20.09.12,03:00
ja som nastupila v septembri do novej prace a uz si tykam so sefom-vlastne,vsetci vsetkym tykaju,co je na tom?
osky
20.09.12,03:06
a pre gypsynku napisem uz len jedno:

ludia,ktori toto nerobia,ktori nemaju niekoho blizkeho s rodiny v skolstve zamestnaneho,alebo daku dobru kamaratku-skratka ktori nevidia co vsetko tato praca obnasa,to v zivate nepochopia.
v nasej skolke byva pravidelne den otvorenych dveri,dokonca i mimo toho maju rodicia moznost sa prist na chvilku pozriet,ako to funguje, ako sa ucia...
viem o tom svoje-sesternica sa vzdy len rozculuje,kolki rodicia zase neprisli...........................
Letko
20.09.12,03:24
Raz sme išli vonku na kofolu s jednou kamarátkou (učiteľkou v škôlke), zobrala so sebou papiere, nožnice, lepidlo a celá partia sme jej pomáhali robiť výzdobu do škôlky. Podľa mňa by sa mali hlavne rodičia snažiť, aby bolo deťom v škôlke príjemne či už donesením ozdobných tekvíc teraz v jeseni,... Aké by to bolo pre učiteľky ľahšie, keby každé dieťa s rodičmi doma vystrihlo z papiera napríklad stromček, hviezdičku na Vianoce,...
osky
20.09.12,03:34
letoko-hej,bolo by to lahsie,ale tie ucitelky to maju v naplni prace,dobre,robia to aj s detmi,ale aj tak-vidis,kolko toho musia urobit doma,na ukor volneho casu
Letko
20.09.12,05:03
Osky - Veď práve, všetci vidia len prechádzky s deťmi a kávičky. Tak isto ako keď som robil v banke. Každý vravel: "Veď ty nič nerobíš, len tam sedíš a berieš od ľudí peniaze,...". Ale to bola len časť práce. To, že som nesmel mať pri sebe ani čaj ani keks a niekedy som ani na WC nemohol ísť, toľko bolo ľudí, desiata zvyčajne nehrozila, nebol na ňu čas,... Učiteľka v škôlke to má určite ťažšie ako som to mal ja, takže som za kvietok a je jedno, či lúčny alebo zo záhradky či obchodu. Ako bolo písané vyššie, dieťa sa z toho teší možno viac ako učiteľka.
bubkoch
20.09.12,05:04
trocha som sa zacitala do riadkou o ucitelkach v MS. moj vnuk siel do novej skolky, bol tam 2 dni, pytam sa ho , ako bolo ? ma 5 rokou.povie mi doble, ale pani ucitelky papali hrozno, a nam nedali. Deti su vsimave, ako pisete, ja som mu povedala, ze to hrozno bolo asi pani ucitelkine, nie k obedu...raz v starej skolke zase hovoril, ze papali melon, nam nedali, ja by som to jedla inde. o tom utierani zadkou. v cera bola nevesta na rodicku, dostali instrukcie :naucte deti utierat zadocky ! na to sa ozvala jedna mamicka, ze dcerka kakala, kricala, ucitelka ju nepocula !dala si hore nohavicky, a prisla domou cela spinava! len tolko k chudinkam ucitelkam. dalej neviem ake mnozstvo toaletneho papieru ma priniest kazdy, moj vnuk v skolke vobec nekaka, proste iba doma, tak hovorim to pre koho , ten papier, pre ucitelky? tak tiez vreckovky, mesacne platit do nejakeho fondu, preco z toho nekupuju,prineste cukor, sirup, caj, a este povedia aky, neviem v mojom veku sa len cudujem.je to o hospodareni, dnes je kazdy haklivy na kazde slovo, urcite bude vela nespokojencov, mne to je jedno, hladame ako to nejde, nemame .nie aby sme sa pokusali o nieco lepsie, nie kazda mama ma na to, co pytaju v tej skolke. za mladu som videla susedu ako brala z mat skolky maslo, a co sa dalo, pytam sa , ci sa to moze, len sa usmiala. ucitelky popijali kavicku, ani nevedeli co deti robia, ale nie vsetko sa hadze do jedneho vreca !

odhliadnuc od toho ze 5r dieta by uz malo vediet ako tak si utrieť riť, ty vidis len to ze dieta kricalo a ucitelka ju nepocula a rit utriet neprisla ... zrejme z toho vyvodzujes ze sa niekde zabavala, alebo pila kavicku a jednoducho na dieta, alebo dokonca svoje povinnosti, kaslala ... ale to co nevidis je to, ze okrem toho jedneho ma ucitelka v triede dalsich 20-22 deti, ktorym sa prave v tej chvili venovala, s ktorymi robila nejaku aktivitu, ktoru musela prerusit ... to co nevidis je ze keby neustale kvoli niekomu musela prerusovat program, asi by nic ine nerobila ... a to by potom nadavalo zvysnych 22 rodicov, ze preco sa im ucitelka nevenuje ...
milujem tie jednostranne zaujate, zaslepene nazory ... kazdy vidi len to jedno, svoje ...
co tak predstavit si, ze ucitelka sa musi postarat o 22 ?
a to nehovorim ako dokaze zdrzovat obycajne zauzlene snurky alebo vetrovka/sveter obratena naopak ... ani to nie su schopní rodicia aspon rano poriadne ulozit do skrinky aby sa s tym nemuseli ucitelky zdrziavat a napr. v zime nemuseli ostatne deti oblecene a spotene cakat v satni
Zdenka175
20.09.12,05:37
Ja by som povedala, že téma je už vyriešená....A neosočujme druhých....Každý vieme, že s deťmi je práca náročná :)
osky
20.09.12,08:43
kto povie ze pracovnik banky nic nerobi,nevie co hovori-ja by som to nerobila ani za nic,
osky
20.09.12,08:45
o tych oblecenych detoch-to si vystihol,koli jednemu tam trcia aj 10 minut a von ich pustit nemozu...