Letko
28.08.12,09:16
Ahojte,

nemám plombu na plynomeri, lebo pri prerábke bytu ho o pár cm posúvali (r. 2011). Minulý týždeň nám robili odpočty. Chcem si ho dať zaplombovať, nemal som žiadny čierny odber, plynomer funguje.

Máte niekto skúsenosti s tým, či to prebieha hladko alebo budem musieť vysvetľovať prečo ho dávam plombovať až teraz a budem musieť platiť nejaké pokuty?

Ďakujem :)
dalid
28.08.12,11:53
Obávam sa že máš ťažký "prúser" ak nemáš plombu... :(
Kto ti prekladal plynomer? Dával v tvojom mene žiadosť na SPP-distribúcia o rekonštrukciu? Preloženie uradného meradla aj o "pár cm" bez "papierovačiek" a "oprávnenej osoby" nikoho neospravedlňuje, najme keď plyn zvykne búchať v prípade jeho úniku...
Zmluvu o dodávke plynu máš uzatvorenú? Alebo akože v 2011 si prerábal byt, robil rekonštrukciu, plyn nepoužíval a ideš teraz sa prihlásiť že rekonštrukcia skončená, treba zablombovať meradlo.. Tak nejako???

http://www.spp-distribucia.sk/sk_obchodno-technicke-informacie/sk_zakaznici---kategorie/sk_domacnosti/sk_technicke-zmeny/sk_bytovy-dom

Vyhláška:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-155 :confused:
Stanislav 1975
28.08.12,12:54
už sa to tu preberalo- myslím že budeš o nejakých min.2000 eur ľahší, ked to zistia...-poriadne ta osekajú, až na kosť...
Letko
28.08.12,13:51
Takže tak, v tomto byte bývam od narodenia, plyn mi robila firma, ktorá robí plyn, vodu a kúrenie. Či davali žiadosť v mojom mene, to neviem. Takže by som sa mal opýtať majstra, či to za mňa urobil a ako mám postupovať ďalej? Plyn platím normálne 12€ štvrťročne cez inkaso. A neuniká, lebo správca robil obhliadku v celej bytovke, či je všetko OK a ani u nás nič nepípalo.

Stano, asi si nespomenie na názov témy, kde sa to preberalo, však?
dalid
30.08.12,08:10
Plyn pre SPP odpisuju brigadnici zaplateny cez nejaku firmu, a tým je úplne jedno či máš, alebo nemáš plombu na meradle. Horšie bude keď SPP-distribúcia tui bude robiť výmenu meradla (mne ho menili minuly mesiac, len neviem ako často sa v domácnostiach musia menit meradla) a toto už robia plynári. A tí si určite všimnú, že tam nemáš plopmbu. Potom sa bude zisťovať, kedy bol posledný zápis že tam plomba je a od tohoto dňa ti až do dňa zistenia že tam plombu nemáš budú chcieť vypočítať čierny odber.... :(

Asi by som čo najskôr poobháňal firmu čo ti rekonšrukciu robila, nech ti zdokladujú žiadost o preloženie plynomeru, možno nejaké vyjadrenie od SPP a podobne...
Letko
30.08.12,08:17
Ďakujem, už som kontaktoval majstrov, uvidím, ako to všetko dopadne.