zabenka
29.08.12,06:56
Už mi dosluhuje počítač a rozhodla som sa, že si kúpim nový notebook.
Ako vždy, idem najskôr na radu k Vám.
Mal by to byť notebook len tak, na doma. Som 60tnička
Taký: internet, skype,sem-tam niečo sťiahnuť, atd.
Mal by byť tak do 400€.:)
Tak mi niečo dobré poradte, niečo, čo mi vydrží tak dlho ako tento, čo mám-10rokov:---:o
Ďakujem
kergulaan
29.08.12,05:28
Otazka znie, naco ti je notebook, ak s nim nebudes chodit po svete?
Ja mam doma klasicke PC a ked budem modernizovat pojdem zase do PC.
Cena - pri tych istych vykonovych parametroch je PC lacnejsie. Monitor moze bytt vacsi - co napr pre mna (tiez nie som najmladsi) je vyhoda.
Eventualna oprava - schopnejsi sused zvladne vymenit co treba.
Atd atd.
Takze, naizaj ti treba NB?

PS. mam syna 15r, ktory ma uprosil na NB a teraz, po roku lutuje ze ma nepocuvol. Mohol teraz upgradovat PC a bavit sa s ladenim atd. Na NB je to vyrazne tazsie a niekedy az nemozne
zabenka
29.08.12,05:36
aj ja mám PC.
Je tiež super a má už 10 rokov.
Ale, ja by som hocikedy aj večer trocha posurfovala po internete,ale bolí ma od sedenia chrbát.
A notebuk by som si mohla zobtať aj do postielky:). Dala by som si spraviť wifi.
sthruska
29.08.12,05:48
Na takú činnosť stačí hocktorý. Sledoval by som tieto parametre
- matná obrazovka
- nasávanie a vyfukovanie vzduchu nie dnom NB. Nie je podmienka. Ale ak nebude splnená, tak musíš mať pod NB podložku. Ja mám niečo ako stolček na jedlo
- ak máš problém s použitím napájacieho zdroja počas používania (napr. chýba el. zásuvka) tak výdrž na batériu. Ja idem bez batérie
- v každom prípade odporúčam dokúpiť najmenej myš. Osobne mám aj klávesnicu. Tá môže byť položená priamo na NB

So životnosťou neporadím. Osobne mám Toshibu. Ale krátko. Zhruba od Vianoc.

Mimo témy
//,ale bolí ma od sedenia chrbát.
Tu pomôže jedine cvičenie. Stačí denne 10 minút jednoduchých cvikov. Tiež to tak riešim.
zabenka
29.08.12,06:39
sthruska
29.08.12,07:59
Na Tvoje potreby celkom postačuje. Oceňujem na ňom numerickú klávesnicu.
mecky
29.08.12,08:02
dobra volba
misoft
29.08.12,14:12
Použiteľný pre bežné práce - grafika síce zdieľaná, ale to sa prežije - aj video na tom pôjde. Ostatné parametre na zlatom strede - zabenka - môže byť :D:D
pedritho
30.08.12,10:56
pracujem v oblasti IT a ked chcete trvacn notebook odporucam HP, lenovo (dobra osobna skusenost oproti inym znackam)
vcera som bol v nay elektrodome, je tam dobry veber notebookov v cene okolo 400€,
pridete tam poviete: "chcem 15 palcovy notebook s procesorom Intel, 4 GB RAM, a harddiskom okolo 500GB, v cene okolo 400€"

myslim ze Vam daju na vyber tak z 3, maximalne 5 modelov, potom si uz vyberte len podla toho aky na Vas urobil dany stroj dojem.
mecky
30.08.12,11:04
problem je ze do 400eur nezozeniete od HP alebo lenova nic so schopnejsim vnutrom a OS, a treba otvorene povedat ze v tejto cene je to u 15" notebookov skoro jedno

na pracu (prenasanie) by som odporucil nieco ine, na doma je to fajn