peter2523
29.08.12,08:32
Dobry den,


mam doma nadrz, uz par rokov, neviem co v nej bolo povodne, su tam nalepene papiere, ale su uz zosuchane, vsetky su vidiet v prilohe.


nebolo to vycistene a tak je na spodu nejaka zoschnuta gebuzina, je to dost ztuhnute. Ked som do toho stuchal palicou tak to v tom neurobilo ani ryhu.. To zaschnute siaha az po ventil (vid. priloha) cize ani sa neda otvorit. iba z vrchu.


Chcel by som sa opytat ze ako a cim by sa to dalo vycistit tak aby som tam mohol napustit cistu vodu a polievat zahradu? Ak by teda bolo vobec mozne to pouzit na cistu vodu...
dakujem
KoxXxo
29.08.12,12:23
Acetón.
mafo2253
29.08.12,17:42
tazko povedat,trebalo by vediet,co za sajrajt tam bol a podla toho vybrat prostriedok na vycistenie
peter2523
30.08.12,06:14
KoxXxo: bol v tom aceton alebo to treba vycistit acetonom?
KoxXxo
30.08.12,09:42
Vyčistiť acetónom.
Jarka 1
30.08.12,10:01
Máme doma presne takú a tiež na polievanie záhrady. Ja by som najprv skúsila niečo, čo sa používa na čistenie v domácnosti. Intuitívne ma napadá čistiaci prostriedok z Lidla na vane /radšej nemenujem/, alebo Savo do kúpelne proti plesni. Ak by to nepomohlo, až potom by som skúsila ten acetón. A samozrejme dobre teplú vodu na odmočenie. No, ale, možno som úplne mimo.

S týmito prostriedkami som však vyčistila aj to, čo by ma nikdy nenapadlo.
alchstuip
04.09.12,11:22
Tak podla udajiv na fotkach sa da zistit len, ze je to kontajner na horlave latky
http://www.umwelt-online.de/recht/t_regeln/trbf/trbf100/142.htm

Zial, asi nikto nezisti, co to v nom je, nemusi to byt originalna napln. Mozno by sa dalo usudit podla zapachu, co to bolo.

Najprv y som vyskusal naliat tam trochu cistej vody, aby som vedel, ako sa bude ta usadenina spravat. Ak nepomoze studena, skusil by som teplu.
Samozrejme, POZOR!!! je to prdsa len nezname svinstvo, mozu tam vzniknut vsakovake vypary.
Ak nepomoze ziadna voda, skusil by som saponaty, rozpustadala.... a nakoniec inzerciu - predam nadrz...

My mame doma podobnu nadrz, nastastie ma znamy povod a bola v nej prisada do silaze. Len skoda, ze ma prasknuty vypustaci ventil.
viki2
04.09.12,19:27
ja som trošku mimotemy , tiež máme v záhrade pripravenú takúto nádobu na polievanie, ale nemá ten zatvárací ventil zboku:(
už som skúšala v rôznych remeselníckych a záhradkárskych obchodoch a nič:(, dá sa to niekde zohnať?