jackjack511
29.08.12,16:10
Dobrý deň,
Asi o 1 - 2 týždne dostanem malé mačiatko asi 2 - 3 mesačné. Chcem ho mať na lovenie myší. Bývať bude v šope, kde je drevo. Už ta boli aj iné mačky. Je tam kukurica v zime a hlavne aj myší :(. Bude aj vonku ale iba pod dozorom (Už mi 2 utiekli za 1 týždeň)mimotemy. Bude dostavať aj kuracie (uvarené) mäso, mlieko, cestoviny atd... Granuli nie.

Ak sa s ňou budem stále hrať (s predmetom na nitke) atd... , Bude chcieť chytať myší? Lebo nechcem mať lenivu mačku, čo len žerie. Vonku má stromy a mačky po nich radi lezia. A samozrejme trávu.
Tweety
29.08.12,14:13
A ako ho chceš chytaniu vôbec naučiť? Musíš mať aj mamku mačku. Tá mu to pekne ukáže, donesie myšku, čo samá chytí, tú pustí, potom zas chytí, a tak to pokračuje....
Indeed
29.08.12,14:19
Krmiť len SUROVÝM mäsom !

Ak bude jesť varené mäso, nikdy nebude nič chytať.
Indeed
29.08.12,14:20
a na myši je potrebné zohnať ultrazvukovú rušičku, čo dávajú na zimu do kombajnov...
Tweety
29.08.12,14:22
Krmiť len SUROVÝM mäsom !

Ak bude jesť varené mäso, nikdy nebude nič chytať.
Nesúhlasím. Naše mačky v záhrade nejedia surové mäso a chytajú. Dokonca sa s úlovkom prídu pochváliť hlasným zamňaukaním.
Indeed
29.08.12,14:24
tak potom chytajú z pasie, nie pre to aby korisť zožrali...
Tweety
29.08.12,14:28
Zas sa mýliš, napokon ju zožerú, alebo dajú malým mačiatkám
pavol54
29.08.12,14:30
Mačka je geneticky pripravená na lovenie myší. ale keby si niekde zohnal nejakú živú myš nech sa s ňou pohrá ten pud v nej prebudíš, neboj sa ona vie čo má robiť ale zase chytí len toľko koľko bude chcieť nie je to automat na lovenie myší.
Tweety
29.08.12,14:37
Mačka je geneticky pripravená na lovenie myší. ale keby si niekde zohnal nejakú živú myš nech sa s ňou pohrá ten pud v nej prebudíš, neboj sa ona vie čo má robiť ale zase chytí len toľko koľko bude chcieť nie je to automat na lovenie myší.
Mačka je lovec, ale kocúr je lenivec od prírody.
pavol54
29.08.12,14:52
Mačka je lovec, ale kocúr je lenivec od prírody.
až vtedy keď zistí na čo mu narástli gule, kým nedorastie loví ako divý.
Tweety
29.08.12,14:53
až vtedy keď zistí na čo mu narástli gule, kým nedorastie loví ako divý.
Skoro ako dvojnohý samec, či?:---
hannahRybicka
29.08.12,14:56
Presne toto som riesila pred rokom, ked sme sa z bytu prestahovali do domu. Doniesli sme maciatko, asi trojmesacne. Predtym zilo vo velkej rodine maciek, ktore zili polovolne a mysi chytali. Odchovana bola pol roka na granuliach (plus nieake pamlsky ako kysla smotana, pecienky a tak). Ked mala asi tristvrte roka, bola uz dost sikovna a rychla. Mysi zacala chytat sama, lakalo ju to. Teraz ked nieaku chyti, najprv sa s nou pohra, potom ju zozerie. Tak sa toho neboj. Hlavne by som ti doporucovala starsie maca, aspon trojmesacne, aby si nieco pametalo od mamy.

Nasej macke sme sa venovali nonstop asi tyzden, kym si zvykla. Su take povery, ze novu macku treba na 3 tyzdne uviazat o nohu stola aby si zvykla a neusla. To ale znamena, ze ma stale spolocnost ;) tak ju v tej sope nenechaj samu. Je to citlivy tvor.

BTW radsej ako "domacu" stravu ti doporucujem granule. Macka je cisty mesozravec, ma problem travit sacharidy, takze cestoviny pre nu nie su nic moc. Mlieko je uplne peklo, macke sa v zaludku vyzraza na hrudu bielkovin s ktorymi si neporadi. Radsej ako mlieko jej davaj nieco kyslomliecne alebo tvrde syry. A hlavne: pozor na sol. Ludska strava je pre zvierata priliz slana, mohla by mat casom problemy s oblickami. Ako vravim, nasa macicka bola pol roka na granuliach a mysi chyta aj tak.
Tweety
29.08.12,15:01
Presne toto som riesila pred rokom, ked sme sa z bytu prestahovali do domu. Doniesli sme maciatko, asi trojmesacne. Predtym zilo vo velkej rodine maciek, ktore zili polovolne a mysi chytali. Odchovana bola pol roka na granuliach (plus nieake pamlsky ako kysla smotana, pecienky a tak). Ked mala asi tristvrte roka, bola uz dost sikovna a rychla. Mysi zacala chytat sama, lakalo ju to. Teraz ked nieaku chyti, najprv sa s nou pohra, potom ju zozerie. Tak sa toho neboj. Hlavne by som ti doporucovala starsie maca, aspon trojmesacne, aby si nieco pametalo od mamy.

Nasej macke sme sa venovali nonstop asi tyzden, kym si zvykla. Su take povery, ze novu macku treba na 3 tyzdne uviazat o nohu stola aby si zvykla a neusla. To ale znamena, ze ma stale spolocnost ;) tak ju v tej sope nenechaj samu. Je to citlivy tvor.

BTW radsej ako "domacu" stravu ti doporucujem granule. Macka je cisty mesozravec, ma problem travit sacharidy, takze cestoviny pre nu nie su nic moc. Mlieko je uplne peklo, macke sa v zaludku vyzraza na hrudu bielkovin s ktorymi si neporadi. Radsej ako mlieko jej davaj nieco kyslomliecne alebo tvrde syry. A hlavne: pozor na sol. Ludska strava je pre zvierata priliz slana, mohla by mat casom problemy s oblickami. Ako vravim, nasa macicka bola pol roka na granuliach a mysi chyta aj tak.
V rodine sme odchovali už neviem koľkú generáciu mačiek. Tak môžem povedať, že zjedia aj varené mäsko, aj rezance, aj syr, aj cestoviny, aj koláčik a mlieko doslova milujú, to majú ako prvých chod, potom nasleduje hlavné jedlo.
beba13
29.08.12,15:24
No já žasnem, čo tu všetko čítam,mačky chovame doma od detstva,ale nikdy sa nestalo aby som ja musela mačku niekde priväzovať:eek:,alebo ju učit loviť.Mačka je lovec a chytanie myší ma už v sebe geneticky zakódované,je pravda že niektorý kocúri su lenivý,jedneho mam doma,ale priniesla som si domov 6 týždňovu mačku, čiže nemala sa kde naučit chytať myši od svojej mamy,a teraz ma niečo cez 3 mesiace a už sama začala loviť myši a nielen tie občas aj nejakého vrabca chytí,neučil ju to nikto proste to ma v sebe.Krmime ju granulami žiadne surové mäso,občas dostane mäso,ale varené.A nikde ju nezatvárame ma volny pohyb chodí si kde chce lozí po stromoch,po plotoch vyhrieva sa na slniečku.
pavol54
29.08.12,15:38
No já žasnem, čo tu všetko čítam,mačky chovame doma od detstva,ale nikdy sa nestalo aby som ja musela mačku niekde priväzovať:eek:,alebo ju učit loviť.Mačka je lovec a chytanie myší ma už v sebe geneticky zakódované,je pravda že niektorý kocúri su lenivý,jedneho mam doma,ale priniesla som si domov 6 týždňovu mačku, čiže nemala sa kde naučit chytať myši od svojej mamy,a teraz ma niečo cez 3 mesiace a už sama začala loviť myši a nielen tie občas aj nejakého vrabca chytí,neučil ju to nikto proste to ma v sebe.Krmime ju granulami žiadne surové mäso,občas dostane mäso,ale varené.A nikde ju nezatvárame ma volny pohyb chodí si kde chce lozí po stromoch,po plotoch vyhrieva sa na slniečku.
čo múdry zákon o čipovaní aj mačiek nikomu nič nehovorí?
beba13
29.08.12,16:01
ked bude čipovaná nemusí chytať myši?bavíme sa o loveni myši nie o čipovaní
jackjack511
29.08.12,16:11
Čo som ja mal mačky tak mlieko milovali. Riedil som ho s vodou. Cestoviny dostavali málo, lebo ich vela nezjedli. Potom chlieb na kusky rozmočení v mlieku, tiež iba málo.

Mäso nedostávali. Teraz chcem daváť jej iba slepačie mäso, uvarené asi 2 - 3x za týždeň. Potom med asi 1ml 1x za týždeň.(čital som, že 1ml medu pre mačku je ako vytaminová tabletka, lebo obsahuje vytamíny, mineráli a stopové prvky)

V tej šope bude mať spoločnosť :D

Len ešte neviem, čo urobiť aby neutiekla:(.
Lebo keď utečie, zoberie si ju niekto z dediny.:mad:
Indeed
29.08.12,16:13
vitamíny , vitamínová tabletka...
pavol54
29.08.12,16:30
Ja som sa k tomu čo viem o mačkách vyjadril v príspevku 6 ale čipovanie je tiež dôležité
pavol54
29.08.12,16:33
Mačka nie je pes, tá ťa má rada len vtedy keď čaká od teba niečo napr. pod zub inak je to slobodomilovné zviera ktoré buď si u teba zvykne a vždy sa vráti alebo nie dôležité je krmiť ho skôr akoby sa pridalo k niekomu kto jej pomôže od hladu.
jackjack511
29.08.12,16:49
Takže ak by dostavala jedlo vždy a pravidelne a hral by som sa s ňou a mazlil, hladkal... tak by utiecť nemala?

A koľko krát za deň by malo jesť také 2-3 mesačné mačiatko?
arizona
29.08.12,17:39
Takže ak by dostavala jedlo vždy a pravidelne a hral by som sa s ňou a mazlil, hladkal... tak by utiecť nemala?

A koľko krát za deň by malo jesť také 2-3 mesačné mačiatko?
Macke vytvor nejaky pelech,pri nom daj misky s vodou a s jedlom. Macky maju radi vyvysene miesta, tam sa citia bezpecne a maju prehlad.
Ked si prinesies domov male maciatko,odporucam si zaroven priniest aj nejaku "handru",ktora vonia jej mamou a surodencami. To jej dodava pocit bezpecia a macka sa iba postupne vzdaluje,lebo tam citi mamu. Takze nema dovod utekat.
Prve dni nie je dobre nechat volne pustenu,iba ked ste nablizku. Lebo nepozna prostredie,nema ho este oznackovane, moze sa zatulat...

Male maciatko papa viackrat denne. Hlavnu stravu mu davaj rano, na obed a vecer. Medzitym by malo mat nieco na "dzobkanie". Ako cica bude rast,postupne rob vacsie rozostupy . My dospele macky krmime rano a vecer,ale cez den mavaju nejake granulky v miske ako rezervu.
Niekedy vyjedia vsetko, niekedy sa ani nedotknu.
Asi je to ako u ludi...niekedy nam chuti,niekedy menej...
220870
29.08.12,18:15
Mačka chytá myši po celý život hlavne na jeseň a vtedy keď má mladé(nám nsa okotila v psovej búde malým keď začínali behať do rána nanosila do tej búdy 45 myší,pritom neviem koľko z toho zožral pes a lenivý kocúry).Mačka pokiaľ nieje vyšľachtená fiflena netreba učiť chtať myši.Najedená mačka ich chytať nebude.Kocúr chytá myši do roka.Potom len sporadicky.Navyše chodí chytať tam kde cíti rujnú mačku (aj do druhej dediny)nie u vás doma.Jednoducho kocúr je len na okrasu a nadrŕdanie mačiek.
jackjack511
29.08.12,18:20
Tak pelech bude na vyvýšenom mieste a jedlo a voda pod ním. Ak najedená nebude chytať tak v čase, keď v šope budu myši (jeseň - zima) jej dávať menšie dávky?
jackjack511
29.08.12,18:21
A ta mačka je normálna dedinská (z našej dediny), ktorej mama chytá myší.
sito
29.08.12,18:37
Dobrý deň,
Asi o 1 - 2 týždne dostanem malé mačiatko asi 2 - 3 mesačné. Chcem ho mať na lovenie myší. Bývať bude v šope, kde je drevo. Už ta boli aj iné mačky. Je tam kukurica v zime a hlavne aj myší :(. Bude aj vonku ale iba pod dozorom (Už mi 2 utiekli za 1 týždeň)mimotemy. Bude dostavať aj kuracie (uvarené) mäso, mlieko, cestoviny atd... Granuli nie.

Ak sa s ňou budem stále hrať (s predmetom na nitke) atd... , Bude chcieť chytať myší? Lebo nechcem mať lenivu mačku, čo len žerie. Vonku má stromy a mačky po nich radi lezia. A samozrejme trávu.

Ak chceš, aby lovil myši, tak ho kŕm slaninou, nezožerie ich, len čo mu dáš. Len chytí, a tak ich môžeš predať, na vykrmovanie hadov.

Biznis je biznis!!!

Ak to nebude fungovať a firmu budeš chcieť udržať, čo ti ostáva, len loviť, zabiť aj myš! Ak prežiť chceš, musíš?

A čo Sýria?

Alebo OBZOR?

Nič???
jackjack511
29.08.12,18:51
:eek:

Veď ja sa len chcem aby chytala (alebo jedla) myši v šope aby nejedli kukuricu + ešte na mazlenie.

:confused: A nie na vykrmovanie hadov. Ja hadov neznášammimotemy
deane7
29.08.12,18:59
:eek:

Ja hadov neznášammimotemy
povedala zjesť a nie zniesť :D
arizona
29.08.12,19:00
Ja zas nase macky radsej pravidelne krmim,nechcem aby zrali mysi. Dnes vela ludi pouziva jedy na otravu mysi,takze macka sa moze tiez lahko otravit a zomriet.
Ale mysi napriek tomu nemame,asi citia pach maciek na dvore :D.
Ale sem tam nejaku prinesu zadrhnutu ukazat.
sito
29.08.12,19:18
:eek:

Veď ja sa len chcem aby chytala (alebo jedla) myši v šope aby nejedli kukuricu + ešte na mazlenie.

:confused: A nie na vykrmovanie hadov. Ja hadov neznášammimotemy

Čo ty sa chceš, potom je mačku hovno! Ak ju naučíš na maznanie, naučíš ju aj na kukuricu. Ak jej prestaneš dávať pukance. Nezájde si niekde na myš, ako nyš?

Nie! A hadice???
Stanislav 1975
29.08.12,19:27
No neviem, počul som niekde v rozprávkach že mačky údajne chytajú myši, ale ja tomu neverím, podla mňa to je len populizmus- ešte som mačku chytiť myš za 37 rokov mojho života nevidel...
sito
29.08.12,19:33
Ty sa necháš vykrmovať??? Ty, starý kocúr! :);)
pavol54
29.08.12,19:50
No neviem, počul som niekde v rozprávkach že mačky údajne chytajú myši, ale ja tomu neverím, podla mňa to je len populizmus- ešte som mačku chytiť myš za 37 rokov mojho života nevidel...
to si toho teda dosť v živote nevidel, ani cigánsky voz prevrátený, hada šťať, koňa bliť tak kam sa hrabeš?
beba13
29.08.12,21:33
Mačka chytá myši po celý život hlavne na jeseň a vtedy keď má mladé(nám nsa okotila v psovej búde malým keď začínali behať do rána nanosila do tej búdy 45 myší,pritom neviem koľko z toho zožral pes a lenivý kocúry).Mačka pokiaľ nieje vyšľachtená fiflena netreba učiť chtať myši.Najedená mačka ich chytať nebude.Kocúr chytá myši do roka.Potom len sporadicky.Navyše chodí chytať tam kde cíti rujnú mačku (aj do druhej dediny)nie u vás doma.Jednoducho kocúr je len na okrasu a nadrŕdanie mačiek.
náš je tak lenivý,že aj tie mačky musia chodiť za nim k nam,:---
Gabhus
30.08.12,03:30
Stanko, šak mačky sú na chytanie myší..... my máme kocúra, čo už aj potkana chytil u susedov. Okrem toho myš sme v dome nemali ani nepamätám - ani vo dvore - ale stále je kocúr. Vraj je fakt pravda, že kde je pach mačky tam myši nejdú, ale to sú reči...??? Mača sa samo naučí, najlepšie sa učí s inou mačkou, ale k sestre sa mača pritúlalo a myši už lape ako nič. Ony to vedia mačičky......
Letko
30.08.12,04:49
Mali sme mačku, prešlo ju auto, potom ďalších 7 (vždy po jednej) a teraz máme jednu dospelú a dve malé. Daváme im stále mlieko (raz denne), granule, kosti po grilovačke,... a nemáme problém s tým, žeby nechytali myši, samé sa to naučili. Je pravda, že sa nám zopár mačiek nepodarilo udomácniť. Otec to robil tak, že novú mačku zatvoril na dva-tri dni do garáže, tam jej dal jedlo, potom potom si zvykla a už zostala u nás.
Keby ste chceli, môžete si prísť do BJ po dve čierne malé mačky :)
Stanislav 1975
30.08.12,06:18
Stanko, šak mačky sú na chytanie myší..... my máme kocúra, čo už aj potkana chytil u susedov. Okrem toho myš sme v dome nemali ani nepamätám - ani vo dvore - ale stále je kocúr. Vraj je fakt pravda, že kde je pach mačky tam myši nejdú, ale to sú reči...??? Mača sa samo naučí, najlepšie sa učí s inou mačkou, ale k sestre sa mača pritúlalo a myši už lape ako nič. Ony to vedia mačičky......
Gabika, no neviem, ale tie dnešné mačky už niesú ako tie volakedy, tieto dnešné sú už nejaké lenivé celkovo...:),a fakt som ešte nevidel mačku chytať myš-videl som napr. myši ako sa promenádujú vedla ležiacej mačky...:cool:
Samozrejme okrem Toma a Jerryho- tam naháňa stále Tom Jerryho...:D
Stanislav 1975
30.08.12,06:19
Mali sme mačku, prešlo ju auto, potom ďalších 7 (vždy po jednej) a teraz máme jednu dospelú a dve malé. Daváme im stále mlieko (raz denne), granule, kosti po grilovačke,... a nemáme problém s tým, žeby nechytali myši, samé sa to naučili. Je pravda, že sa nám zopár mačiek nepodarilo udomácniť. Otec to robil tak, že novú mačku zatvoril na dva-tri dni do garáže, tam jej dal jedlo, potom potom si zvykla a už zostala u nás.
Keby ste chceli, môžete si prísť do BJ po dve čierne malé mačky :)
8 zrazených postupne mačiek- aká náhodička...:D.-skoro ako naši sudcovia...
Letko
30.08.12,06:27
8 zrazených postupne mačiek- aká náhodička...:D.-skoro ako naši sudcovia...

Zrazené boli 2, zvyšné utiekli. Najrychlejšie utiekla predpredposledná - otec otvoril dvere na aute, keď ju doniesol, a už jej nebolo :)
Stanislav 1975
30.08.12,06:34
Zrazené boli 2, zvyšné utiekli. Najrychlejšie utiekla predpredposledná - otec otvoril dvere na aute, keď ju doniesol, a už jej nebolo :)

:D
beba13
30.08.12,07:31
Gabika, no neviem, ale tie dnešné mačky už niesú ako tie volakedy, tieto dnešné sú už nejaké lenivé celkovo...:),a fakt som ešte nevidel mačku chytať myš-videl som napr. myši ako sa promenádujú vedla ležiacej mačky...:cool:
Samozrejme okrem Toma a Jerryho- tam naháňa stále Tom Jerryho...:D

A videl si vôbec aj mačku:---,ved to nie je možne aby si aspom raz nevidel mačku s myšou,teda okrem tej kreslenej,naše mačky chytali aj škrečkov,poľnych zajkov a aj potkany,neviem či to bude aj ta mlada čo mame teraz.
Mária Mojžišová
30.08.12,07:38
Pred piatimi rokmi sa u nás v zime pred dverami rod.domu objavila polozdivelá mačka, s otrhaným chvostom, vyšla z kríka, ktorý sme mali pred vchodom domu kde sa skrývala. Podľa mňa bola mladá,nemala viac ako rok. Ulútostilo sa mi jej a naliala som jej mlieka. Nemala som to, pretože mali sme kocúra . Mačička sa u nás udomácnila a začala vytláčať nášho kocúra. Už mohol ležať len pred vchodovými dverami pred chalupou. Inak sa zdržoval pri dverách zadnej strany chalupy. Nechcela som aby náš kocúr ušiel( zaplatili sme za neho nemalú sumu) tak som poprosila manžela aby kočku zaviezol autom ku kolegyni , ktorá býva 5 km od nás. Kočku mala zavretú v garáži týždeň, starala sa o ňu a po týždni ju vypustila. No kočka sa zrazu objavila pred dverami spokojná u nás. Tak keď toto nevyšlo manžel ju zaviezol autom cez rieku Váh cez jediný most k svojej mame 11 km od nášho domu. Kočku vypustil do dvora, zavrel bránku a išiel domov. O týždeň počujem v noci o pol druhej cez otvorené okno veselé mňaučanie na rohu našej ulice. Ráno som vstala a nemýlila som sa kočka bola doma, veselo sa obtierala o moje nohy.Dali sme jej meno Dorita... pretože sme ju stále posielali dori...i. Viem že tento príspevok do tejto témy , nepatrí, ale spomenula som si a nedalo mi nenapísať....
Letko
30.08.12,07:42
Krásne :) Čo na to kocúr?
beba13
30.08.12,07:44
Ano mačky sa dokážu vrátit,ja ked som bola mala otec tak tiež odviezol jednu mačku a to bolo nejakých 15-16 km a vratila sa po dvoch týždnoch domov,takže odvtedy už nikdy nikam mačku nezaviezol:---
Mária Mojžišová
30.08.12,07:47
Kocúr bol veľký lovec myší a potkanov, avšak s Doritou sa nikdy nepohodli....
jackjack511
30.08.12,10:25
:) Keby aj moja bola taká verná. Lenže u nás keď pôjde do iného dvora ju zavrú na 3 dní, daju jej jesť atd... A už sa nevráti. Tu moju prvu som našiel u suseda :mad:
Gabhus
31.08.12,03:48
Ešte Stankovi - no ja mám kamarátku, tá má kocúra rasa Turecký van. To je tak otrasný kocúr, ktorý teda fakt v živote myš nechytil, ale vonku chodí len na vodítku.:D:D Zas je pravda, že je fyzicky krásny a zdatný - bez rozbehu vyskočí aj dva a pol metra (vyskakuje bežne na kachľovú pec) a pláva ako besný. To máš ako s ľuďmi - niekto je užitočný, niekto len krásny. Len my tu sme jedno aj druhé:D:D:D
Stanislav 1975
31.08.12,07:06
Ešte Stankovi - no ja mám kamarátku, tá má kocúra rasa Turecký van. To je tak otrasný kocúr, ktorý teda fakt v živote myš nechytil, ale vonku chodí len na vodítku.:D:D Zas je pravda, že je fyzicky krásny a zdatný - bez rozbehu vyskočí aj dva a pol metra (vyskakuje bežne na kachľovú pec) a pláva ako besný. To máš ako s ľuďmi - niekto je užitočný, niekto len krásny. Len my tu sme jedno aj druhé:D:D:D
gabika, a ja som poznal ešte jeden mimoriadny extrém- jedna babka mala perzskú mačku, a ona ju tak rozmaznala, že tá mačka už nevedela ani chodiť, taká bola tučná,prežratá- tá babka s ňou chodila von v takom košíku ju nosila a inak celý den mačička ležala na okne ,na parapetnej doske- ona sa už ani postaviť nevedela- vyzerala asi už ako morka a nie mačka...:cool:
Nando78
10.09.12,10:52
naše mačky žerú granule, aj konzervy a občas si znudy chytia myši. nemyslím, že je to stravou. Aj rybky si občas zalovia v jazierku.
Valcake
10.09.12,20:57
Vyrastala som na dedine a mačky sme mali vždy. Pozorovala som ich od malička a veľmi som ich mala rada. Nikdy nehladovali, no napriek tomu vždy chytali aj myši. Bolo to milé, keď nám pred dverami ležali myšky:D. Mačky ich prinesú ukázať. Vyzeralo to akoby sa nimi chceli popýšiť, no nikdy ich nejedli. Mama ich musela odpratať.
Každá mačka je iná. Pamätám si jednu milučkú, ktorá vedela klopať na dvere a aj vedela dvere otvoriť...dosiahla na kľučku. Potom bolo viac takých. Naše mačky nikdy nekradli, nechodili po stole..atď...no treba vedieť aj mačky vychovať;) aj keď sú to tvrdohlavé tvory.
Mačka sa sama rozhoduje a ako som už písala, každá je iná. Niektoré sú bojazlivejšie, niektoré sú temperamentné, ale sú to priateľské tvory. Ich pradenie je veľmi upokojujúce pre človeka.:)
Valcake
10.09.12,21:19
Ďakujem za pochvalu Janka.../nedá sa mi písať do profilu/