lubko6394
29.08.12,17:03
Mám nevykurovanú letnú kuchyňu bez otvárateľného okna a problém mám s vlhkosťou. Chcel by som cez spínacie hodiny spínať ventilátor a odvádzať vzduch z letnej kuchyne von raz denne asi na hodinu. Problém je s načasovaním. Je lepšie na obed alebo pred svitaním ?
Indeed
29.08.12,15:06
Vetrať treba v PRAVIDELNÝCH INTERVALOCH , bez ohľadu na dennú,či nočnú dobu.
Tweety
29.08.12,15:19
Mám nevykurovanú letnú kuchyňu bez otvárateľného okna a problém mám s vlhkosťou. Chcel by som cez spínacie hodiny spínať ventilátor a odvádzať vzduch z letnej kuchyne von raz denne asi na hodinu. Problém je s načasovaním. Je lepšie na obed alebo pred svitaním ?
SKôr pred svitaním, na obed sa tam dostane(hlavne v lete) nedýchateľný vzduch.
Indeed
29.08.12,15:21
Vystavenie vnutrajšku domčeka horúcemu vzduchu, tomuto domčeku len prospeje.
lubko6394
29.08.12,15:58
SKôr pred svitaním, na obed sa tam dostane(hlavne v lete) nedýchateľný vzduch.

To by mi nevadilo. Ide mi len o to, aby som znížil vlhkosť. Aby som vytiahol čo možno najvlhkejší vzduch a nahradil ho suchším. Ten obedňajší je relatívne suchší, ale nad ránom pri poklese teploty by mohol byť vlhkejší ako ten čo tam bol.
Tweety
29.08.12,16:22
To by mi nevadilo. Ide mi len o to, aby som znížil vlhkosť. Aby som vytiahol čo možno najvlhkejší vzduch a nahradil ho suchším. Ten obedňajší je relatívne suchší, ale nad ránom pri poklese teploty by mohol byť vlhkejší ako ten čo tam bol.
Potom je naozaj lepšie vetrať za dňa.
arizona
29.08.12,16:30
nebolo by jednoduchsie urobit male okno?
sito
29.08.12,16:42
nebolo by jednoduchsie urobit male okno?

Alebo dieru do riti, do sveta? Čo všetko sa cez okno dá, dá, dá?
lubko6394
29.08.12,16:56
nebolo by jednoduchsie urobit male okno?

Dalo by sa to pevné okno prerobiť a dať tam vetračku, ale aj tak je otázne kedy otvárať a zatvárať vetračku. A problémom je zima aby kuchyňa nepremrzla. Preto sa mi ventilátor zdá rozumnejším riešením.
sito
29.08.12,17:05
Mám nevykurovanú letnú kuchyňu bez otvárateľného okna a problém mám s vlhkosťou. Chcel by som cez spínacie hodiny spínať ventilátor a odvádzať vzduch z letnej kuchyne von raz denne asi na hodinu. Problém je s načasovaním. Je lepšie na obed alebo pred svitaním ?

Nie plesňou?

Problém je kedy, a čo budeš v tej kuchyni robiť. Ak celú noc budete flámovať, tak na svitaní, nie na hodinu. Ak na obed sa bavíte, ako budete v noci flámovať, tak ten ventilátor je zbytočné do flámu v činnosti!!! A ešte, či budete flambovať? Ak beží, ako chce, robí si s vás, ako to ten Grék? Podľa neho na ... 3,14ču. Nie aj hlava je na ... ???
lubko6394
30.08.12,04:37
Nie plesňou?

Problém je kedy, a čo budeš v tej kuchyni robiť. Ak celú noc budete flámovať, tak na svitaní, nie na hodinu. Ak na obed sa bavíte, ako budete v noci flámovať, tak ten ventilátor je zbytočné do flámu v činnosti!!! A ešte, či budete flambovať? Ak beží, ako chce, robí si s vás, ako to ten Grék? Podľa neho na ... 3,14ču. Nie aj hlava je na ... ???

Aha, chýba upresnenie. Chodí sa tam minimálne, niekedy aj celý mesiac nie. A niekedy sa zarosuje pevné okno, ktoré tam je.
horinka
30.08.12,05:03
Aha, chýba upresnenie. Chodí sa tam minimálne, niekedy aj celý mesiac nie. A niekedy sa zarosuje pevné okno, ktoré tam je.
Či je to letná kuchyňa alebo byt, treba vetrať, nestačí keď by vzduch len odchádzal, musí aj prichádzať. Ak sa Ti nechce prerábať okno, tak daj na dvere sieťku, aby niečo nevliezlo do kuchyne napr. z Lidla. Ja ju mám na letnej kuchyni a dvere sú takmer celé leto otvorené, vo dne aj v noci.
arizona
30.08.12,05:55
Mám nevykurovanú letnú kuchyňu bez otvárateľného okna a problém mám s vlhkosťou. Chcel by som cez spínacie hodiny spínať ventilátor a odvádzať vzduch z letnej kuchyne von raz denne asi na hodinu. Problém je s načasovaním. Je lepšie na obed alebo pred svitaním ?
Zalezi aku vlhkost mas v tej letnej kuchyni a z coho vznika.
Ak je vlhkost minimalna, iba z nedostatku vetrania, tak asi by bolo najvhodnejsie urobit male otvaratelne okno a ventilacku nechat otvorenu.
Ak to chces riesit ventilatorom, tak by som ho asi pustala cez den, nech sa dnu dostava suchy ,teplejsi vzduch,lebo nad ranom byva vlhko,takze vhanas dnu zase len vlhky vzduch.

V prvom rade ale ries preco vlhost vznika.
Ak ti vlhne od spodu,od zakladov,tak v takomto pripade ti nepomoze ani okno,ani pravidelne vetranie,ani ziaden ventilator.

Treba odizolovat a odstranit pricinu vlhkosti.
lubko6394
30.08.12,06:11
Zalezi aku vlhkost mas v tej letnej kuchyni a z coho vznika.
Ak je vlhkost minimalna, iba z nedostatku vetrania, tak asi by bolo najvhodnejsie urobit male otvaratelne okno a ventilacku nechat otvorenu.
Ak to chces riesit ventilatorom, tak by som ho asi pustala cez den, nech sa dnu dostava suchy ,teplejsi vzduch,lebo nad ranom byva vlhko,takze vhanas dnu zase len vlhky vzduch.

V prvom rade ale ries preco vlhost vznika.
Ak ti vlhne od spodu,od zakladov,tak v takomto pripade ti nepomoze ani okno,ani pravidelne vetranie,ani ziaden ventilator.

Treba odizolovat a odstranit pricinu vlhkosti.

Odizolovaná je aj podlaha aj múry, takže odtiaľto problém nie je. Lenže s tým suchým teplým vzduchom som si tiež nie istý. Tento vzduch stratí v noci teplotu a vlhkosť sa zvýši. Takže je otázne, keď by som odtiaľ pred svitaním vytiahol nasýtený vlhký vzduch a vliezol by mi tam síce vlhký studený vzduch ktorý by vplyvom teploty tú vlhkosť zase strácal. Toto je problém. Asi skúsim s vlhkomerom dlhodobejšie obe možnosti a možno skončím na 30 minút pred svitaním a 30 minút na obed.