Ascaron
29.08.12,17:32
Dobrý deň,
prosím chcel by som sa vás spýtať ako znížim ping v hre Counter-Strike 1.6 ...
Mám Wifi pripojenie takže sa mi ping často mení. Najmenší ping aký som mal bol asi 56 ale iba raz :D , takže vždy mám ping okolo 80 dokonca niekedy 110. Na internete som našiel ako znížiť ping a mal som do Console alebo do configu napísať tieto hodnoty podľa rýchlosti : rate "25000"
cl_cmdrate "99"
cl_cmdbackup "8"
cl_updaterate "99"
cl_dlmax "1024"
ex_interp "0.03"

Napísal som to ale žiadna zmena. Vôbec tomu nechápem čo s tím je a ako to opraviť. Prosím pomôžte mi!
Ešte tu aj mám Moje parametre rýchlosti netu : Speed : MAX. 2000 kbps (často 1800 a menej) Download speed: 210 kbps, niekedy je to pod 200 Upload speed: Niečo pod 120 kbps ..
VOPRED ĎAKUJEm!!
Fero11
29.08.12,16:13
Chces znizit ping ?
Zriad si kablove pripojenie na NET najlepsie optiku a potom budes mat ping 20ms
Ascaron
29.08.12,16:15
JO si fat múdry! TWL ja som v dedine a tu optika neni proste neni ta to pripojenie .. ja chcem iba znizit ping alebo zrychlit WIFi nejako..takze si mi moc nepomohol
mecky
29.08.12,16:20
hod sem pre istotu vysledky z pingtest.net
ale povedal by som ze te pingy su abolutne v poriadku
Ascaron
29.08.12,16:28
ako v poriadku ?? moj ping v poriadku vobec neni akoze uspokojilo by ma ping pod 90 ale nie 110 a uz vobec nie ked niekedy mam 130 takze je to nanic proste neda sa vobec hrat... tumas tie vylsedky :
PING :99ms | Download speed : 1.42 Mbps | Upload speed : 0.50 Mbps
mecky
29.08.12,16:32
vysledok som chcel takto
http://www.pingtest.net/result/68678730.png (http://www.pingtest.net)
klikni na forum link
Ascaron
29.08.12,16:47
lol moc dlouho mi to zistuje (na hovno net) uz cakam 4 minuty a stale to neni dokoncene stale to Measuring packet loss ! nevies preco to tak dlho zistuje?
Ascaron
29.08.12,16:49
Fero11
29.08.12,17:06
JO si fat múdry! TWL ja som v dedine a tu optika neni proste neni ta to pripojenie .. ja chcem iba znizit ping alebo zrychlit WIFi nejako..takze si mi moc nepomohol
Ja nie som fat mudry, ale ty si naivny .... ako mozes znizit ping ked mas nejake 2,4 GHz pripojenie na dedine a signal mozno LTT.
Ja som nenapisal, ze si daj optiku ... na dedine moze byt aj DSL a ked ani to nie, tak investuj do kvalitnejsej anteny (alebo tvoj provider) a bude to lepsie.
Moji klienti maju na wifi 5 GHz cca 50ms (siet mam postavenu na mikrotiku, radio cm9 a antena vsesmer 12dB (klienti NS5 loco))
Da sa povedat, ze ping je taky isty ako kablom .... sice klienti su do 100m :)
Ascaron
30.08.12,08:07
terat mám anténu od TP-LINK (takú asi značku asi nepoznáš) a nejde to poriadne, preto som si asi pred 3 mesiacmi kúpil anténu od BELKIN a tá značka je určite veľmi známa, ale nenainštaloval som to lebo s tým je nejaký problém, tak keby náhodou by to išli lepšie s tou anténou belkin taka ko potom to mám nainštalovať ? nerozumime sa veľmi do toho
Fero11
30.08.12,08:56
Ono by to chcelo konzultovat s providerom ... z nas tam nikto nie je, nevidime aku antenu mas teraz, aky typ v akom pasme, aka vzdialenost, vyditelnost atd .....
Antena sa instaluje velmi jednoducho vacsinou ju staci zatocit do zavitu :)
Wifi siet som staval cca pred 4 rokmi, cize co som potreboval, tak som si nastudoval, aby som nekupil nejake blbe pigtaily (myslim konektory na kabloch) ale uz som pozabudal ako sa tie koektory volaju (teraz na siet nesaham, lebo funguje a nikto sa nestazuje), ale ked som trocha pogooglil, tak konektor co sa zapaja do radia (wifi karty) je MMCX na druhej strane moze byt RMSA .... treba davat mozno pozor aj na male a female ....
mecky
30.08.12,10:12
sa dohodni s tym co od neho beries net nec to da do poriadku, kvalita je ocividne dost biedna, vysoky ping by ani tak nemusel vadit, aj ked okolo tych 100 je uz hodne, ale tam pravdepodobne stracaju pakety po ceste. viac sa na dialku neda povedat
mpca
31.08.12,06:07
Ak sa stracaju packety tak by som take pripojenie k netu reklamoval... :/