MarcoM
29.08.12,20:36
Pre začiatok mám Win XP, v prípade potreby viem doložiť aj HW parametre.
Začalo sa to z čista jasna, počas práce sa zrazu všetko seklo, nič nefungovalo pomohol len tvrdý reset. Nasledovala hláška " Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected" bez možnosti pustiť ďalej. Ok povedal som si zas sa niečo pokafralo vo WINe tak to naťahám z CDcka. Zmenil som v BIOSe prioritu z HDD na DVD mechaniku a strčil disk do mechaniky. Nabehlo a začalo sa príprava na inštaláciu a tam to seklo, nič sa nepohlo 30 min. Už tam som mal podozrenie na poškodený HDD. Znova som resetol, teraz to nabehlo, dostal som sa do WINe, testoval som 5 min surfovaním po nete znova seklo. Znova do BIOSu, nedetekoval HDD. To moje podozrenie utvrdzovalo, že ide o HDD. Vymontoval som HDD a vymenil som ho za iný, čo som mal k dispozícii. Menil som len HDD a nie kabeláž. 5 min ok potom znova seknutie, pozriem BIOS zas sa nič nedetekuje. Vytiahnem znova HDD, zmením komplet kabeláž medzi HDD a MB, keďže aj mohol byť problém ako som sa na nete dočítal. Nepomohlo. V tomto prípade. Znova zmena na pôvodný HDD, namontovanie s novou kabelážou a čo nevidím ide to. Kuknem do BIOSu, detekuje HDD aj DVDrom, ide 10 min znova sek. Reštart nabehnem do BIOSu a pozerám znova nedetekuje ani HDD ani DVDromku. Mám podozrenie, že HDD to nie je, keďže predtým ako sa to seklo som spravil diagnostiku a ukazovalo, že je OK. Pôvodný HDD som nemohol vyskúšať v druhom PC, keďže MB v druhom PC je staršieho typa a nešlo by to. Z tohto mi vyšlo, že jediné čo môže byť odpálené je MB. Skúšal som DVD mechaniku aj HDD dať do všetkých 4ch konektorov, ale bezvýsledne, stále nič nedetekuje. Jedná sa o to, že poprosil by som tu o radu niekoho, kto by mi vedel povedať v čom je tá chyba. Lebo pôvodne som mal objednaný už aj nový HDD, keďže to na neho vyzeralo. V súčasnosti som to stornoval, keďže to byť HDD nemusí a podľa mňa ani nie je a kupovať chcem len to čo naozaj je potrebné vymeniť. Ak má niekto skúsenosť, alebo ak vie čo je to za problém a čo treba vymeniť poprosil by som ho o radu.

Ďakujem
Vlado40
29.08.12,20:02
Zdroj je v poriadku?
MarcoM
29.08.12,21:29
Zdroj je v pohode. Zostava ma nieco menej ako 5 rokov. Na zdroj sa vzťahuje 5 ročná záruka. Pred rokom som ho menil v záruke za fungl nový kus.
misoft
29.08.12,22:42
HDD zapojené ako IDE? V tom prípade radiče EIDE chybné - ak sa ti podarí v BIOS detekovať HDD - skús povoľovať jednotlivé IDE kanály.
http://pcinfo.webzdarma.cz/images/Integr_periph.jpg

A keďže spomínaš aj nedetekovanie optickej mechaniky v BIOSe - tak to potom jednoznačne vyzerá na EIDE radiče = nová doska.
sthruska
30.08.12,09:39
// Pred rokom som ho menil v záruke za fungl nový kus.

To neznamená, že je v poriadku. Radšej ho prever.
mecky
30.08.12,11:14
pravdepodobne vadna doska, bez vyskusania inej sa to ale prakticky neda urcit naisto