Krisstina
30.08.12,16:46
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, može si živnostník do prevádzkovej réžie v účtovnom denníku zarátať aj notebook alebo kreslo k PC, ktoré si chce kúpiť? A je počet položiek v prevádzkovej réžii nejako limitovaný? Ďakujem :)
mondes
30.08.12,15:03
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, može si živnostník do prevádzkovej réžie v účtovnom denníku zarátať aj notebook alebo kreslo k PC, ktoré si chce kúpiť? A je počet položiek v prevádzkovej réžii nejako limitovaný? Ďakujem :)

Notebook a kreslo účtuješ ako Nákup materiálu. Do prevádzkovej réžie účtuješ služby, napr. kopírovanie, servis auta rôzne opravy atď.
tictac7
30.08.12,15:09
notebook a kreslo nie je prevádzková réžia - patrí to do zásob. Limitovaný počet položiek prevádzkovej réžie?! Odporúčam Ti naštudovať postupy účtovania...

http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-1-1-2012-a.html
Krisstina
30.08.12,15:36
Vďaka, to som chcela vedieť. Postupy účtovania mám prečítané, ale čo sa týka prevádzkovej réžie odpoveď na moju otázku som tam nenašla, preto taká ¨primitívna ¨otázka musela ísť tu :)
siska8
16.09.12,21:06
Manžel pracuje na živnosť ako zvárač. Chcem sa spýtať, ktoré výdavky môžem zahrnúť do VOZD? Ide mi najmä o čistiace prostriedky - mydlo, solvína, prací prostriedok; pracovný odev, pracovné tričká, pracovná obuv a ponožky...Myslím, že je to také diskutabilné...ale pracovný odev potrebuje na prevádzkovanie svojej živnosti...ďakujem za radu.
Tweety
17.09.12,06:48
Manžel pracuje na živnosť ako zvárač. Chcem sa spýtať, ktoré výdavky môžem zahrnúť do VOZD? Ide mi najmä o čistiace prostriedky - mydlo, solvína, prací prostriedok; pracovný odev, pracovné tričká, pracovná obuv a ponožky...Myslím, že je to také diskutabilné...ale pracovný odev potrebuje na prevádzkovanie svojej živnosti...ďakujem za radu.
Nech si urobí smernicu na pracovné pomôcky a podľa nej bude postupovať. Pracovný odev-ochranný je VOZD.