teargarden
30.08.12,18:35
vcera som sa dopytovala na kontraindikaciu lieku entizol 500mg s alkoholom a tema bola vymazana, mozte mi prosim vysvetlit, co bolo dovodom?dakujem
buchač
30.08.12,17:03
vcera som sa dopytovala na kontraindikaciu lieku entizol 500mg s alkoholom a tema bola vymazana, mozte mi prosim vysvetlit, co bolo dovodom?dakujem

...ja som to síce nebol ( nevymazal - neodstránil ) , na to nemám oprávnenia ....

ALE predpokladám ( čítal som totiž ten pôvodný text ) , že sa jedná o to červené...

Proste a jednoducho ide o to , že lieky s chlastom sa nesnúbia dokopy ...
Nevraviac už o tom , že Entizol je na liečbu aj " eržiky " , čo bude asi aj Tvoj prípad ....

Holt dievča ....ber Entizol a nenalievaj sa Mojitom ....

...a ozaj , prečítaj si , čo za " bordel " to je a čo všetko obnáša....ešte jeden dva koktaily do toho ...ajajajáááááj ...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/entizol-250-mg-tablety-pil-6454.html
teargarden
30.08.12,17:14
ja som skor cakala ze sa dockam odpovede na otazku, ci sa antibiotikum podane lokalne metabolizuje rovnako ako liek podany peroralne, lebo sa o svoje zdravie zaujimam a nechcem si ublizit. Myslim si, ze ludia sa pytaju aj na vacsie blbosti ako to ze ci si si zena na oslave narodenim moze dat jeden oblubeny drink bez toho aby skoncila na pohotovosti.
misoft
30.08.12,17:27
Antibiotiká podané akýmkoľvek spôsobom sa "neznášajú" s "mojitom" - takže otázka metabolizovania lieku nekonsoliduje s pôvodnou otázkou. Podanie lieku perorálne, alebo lokálne má vplyv na rýchlosť účinku tohto lieku.

ci sa antibiotikum podane lokalne metabolizuje rovnako ako liek podany peroralne, lebo sa o svoje zdravie zaujimam a nechcem si ublizit. Myslim si, ze ludia sa pytaju aj na vacsie blbosti ako to ze ci si si zena na oslave narodenim moze dat jeden oblubeny drink bez toho aby skoncila na pohotovosti.
A to FAKT bez toho nevydržíš? Veď nie je hanba povedať, že som pod liekmi, tak si nepripijem - skôr to bude poukazovať na tvoju zodpovednosť.
Tweety
30.08.12,17:28
ja som skor cakala ze sa dockam odpovede na otazku, ci sa antibiotikum podane lokalne metabolizuje rovnako ako liek podany peroralne, lebo sa o svoje zdravie zaujimam a nechcem si ublizit. Myslim si, ze ludia sa pytaju aj na vacsie blbosti ako to ze ci si si zena na oslave narodenim moze dat jeden oblubeny drink bez toho aby skoncila na pohotovosti.
Môj skromný názor je, že jeden malý drink nemôže uškodiť. Ja sama by som ani jeden neskúšala. Ak si od neho závislá, fakt už nič iné by som ani neskúšala. Zdravie je len jedno, a na to treba pamätať aj pri oslavách. To by malo byť prioritou číslo jedna.
misoft
30.08.12,17:36
Možno - no môj názor je - berieš lieky = NECHLASTAJ!
avalik
30.08.12,17:37
v pribalovom letaku mas napisane, ze "nie je vhodne pozivat alkoholicke napoje" aj s neziaducimi ucinkami. tak ked to tam vyrobca napisal, asi to ma otestovane a tym sa brani moznej zodpovednosti za sposobenu ujmu na zdravi pozitim tohto lieku a alkoholu.

ked tak lubis mojito, este si nepocula o nealkoholickej verzii?

no asi pojdes za sofera :) ... http://www.zdravie.sk/sz/510/t1726408/p1/entizol-vaginalne-tbl-a-alkohol.html
teargarden
30.08.12,18:03
nejde o to ze nevydrzim jasne ze vydrzim, len som chcela vediet ci je to to iste, lebo nie som lekar. Povodnu otazku som chcela odlahcit nadsazkou o mojite a zjavne prva vec, ktora niektorych napadla je, ze som alkoholik, Naposledy som mala pohar vina na svokrinej 60tke a na vacsine akcii robim sofera, ani tych nie je vela. Rodina pre mna pripravila oslavu na ktoru som sa tesila, lebo pri deckach si vela volna neuzijem. Oslavu som zrusila, vezmeme deti do podhajskej. Dakujem za odpovede tym, co nemali stiplave poznamky a na fora uz kaslem a fakt uz zavolam lekarovi, ten ma nevysmeje.
Paula
30.08.12,18:11
fakt uz zavolam lekarovi, ten ma nevysmeje.


Súhlasím, možno len stratí reč.
buchač
30.08.12,18:12
nejde o to ze nevydrzim jasne ze vydrzim, len som chcela vediet ci je to to iste, lebo nie som lekar. Povodnu otazku som chcela odlahcit nadsazkou o mojite a zjavne prva vec, ktora niektorych napadla je, ze som alkoholik, Naposledy som mala pohar vina na svokrinej 60tke a na vacsine akcii robim sofera, ani tych nie je vela. Rodina pre mna pripravila oslavu na ktoru som sa tesila, lebo pri deckach si vela volna neuzijem. Oslavu som zrusila, vezmeme deti do podhajskej. Dakujem za odpovede tym, co nemali stiplave poznamky a na fora uz kaslem a fakt uz zavolam lekarovi, ten ma nevysmeje.

...ale predsa nik netvrdí , že si alkoholik......len sa tu bavíme o tom , že lieky by sa nemali kombinovať s alkoholom ...
Nikdy jeden nevie , čo organizmus spôsobí alebo ako sa zachová ......
misoft
30.08.12,18:13
Nič v zlom - nebolo naznačené niečo v zmysle AAA - len to, že pokiaľ sa berú lieky a je nejaká oslava, ostáva buď odmietať prípitok (to predsa nie je hanba, skôr prejav zodpovednosti), alebo preložiť na inú vhodnejšiu dobu.
A štipľavé poznámky? To by si tu musela byť dlhšie - také by si si prečítala, že aj maďarská čípeš paprika by bola sladká :D.
Stanislav 1975
31.08.12,06:10
...ale predsa nik netvrdí , že si alkoholik......len sa tu bavíme o tom , že lieky by sa nemali kombinovať s alkoholom ...
Nikdy jeden nevie , čo organizmus spôsobí alebo ako sa zachová ......
No ja neviem buchy, ale ja si občas dám aj na antibiotika nejakú tú vodenku, raz za čas...- ale raz na dovolenke som si dal raz dávno, cca. 14 rokov dozadu proti alergii dithiaden a zabudol som na to a o hodinku som si dal gin tonic a z ničoho nič som sa tam v bare zosunul dole zo stoličky barovej a prebral sa až o 14 hodín...
buchač
31.08.12,07:06
...ale predsa nik netvrdí , že si alkoholik......len sa tu bavíme o tom , že lieky by sa nemali kombinovať s alkoholom ...
Nikdy jeden nevie , čo organizmus spôsobí alebo ako sa zachová ......

No ja neviem buchy, ale ja si občas dám aj na antibiotika nejakú tú vodenku, raz za čas...- ale raz na dovolenke som si dal raz dávno, cca. 14 rokov dozadu proti alergii dithiaden a zabudol som na to a o hodinku som si dal gin tonic a z ničoho nič som sa tam v bare zosunul dole zo stoličky barovej a prebral sa až o 14 hodín...
mimotemy
...ale šak ja to isté vravím .....

ALE inak ???
Slabý si v kolenách ...:rolleyes:

Na strednej ...cez veľkú prestávku ...hybaj do krčmy ...Diazepan 2,5,10 mg a na to zo 3 rumy a 2 pivá ...
Na poslednej 2 - hodine ( dodnes pamätám - automatizácia ) bolo šou ....záver ???
Profku som na surovo do jednej dierky poslal ...;)
Stanislav 1975
31.08.12,07:25
mimotemy
...ale šak ja to isté vravím .....

ALE inak ???
Slabý si v kolenách ...:rolleyes:

Na strednej ...cez veľkú prestávku ...hybaj do krčmy ...Diazepan 2,5,10 mg a na to zo 3 rumy a 2 pivá ...
Na poslednej 2 - hodine ( dodnes pamätám - automatizácia ) bolo šou ....záver ???
Profku som na surovo do jednej dierky poslal ...;)
:eek::eek: Na diazepan 3 rumy a dve pivá??? uffffffffff, to je aj na mňa silná káva...:D
čo sa týka toho mojho zážitku, to bolo v taliansku a hovorili mi chalani, že ako ma tahali na hotel, tak ma na pláži fackovali aby som sa prebral a došli karabinieri sa pýtať, že čo sa deje a kamoši, že nič.- kamarát zaspal,tak ho budíme...:---
Tweety
31.08.12,07:28
:eek::eek: Na diazepan 3 rumy a dve pivá??? uffffffffff, to je aj na mňa silná káva...:D
čo sa týka toho mojho zážitku, to bolo v taliansku a hovorili mi chalani, že ako ma tahali na hotel, tak ma na pláži fackovali aby som sa prebral a došli karabinieri sa pýtať, že čo sa deje a kamoši, že nič.- kamarát zaspal,tak ho budíme...:---
No to teda bola zodpovednosť ako hrom, veď si sa nemusel prebrať a terazky by si sa už ani usmievať nemohol.:)
Chlapi, ale neporovnávajte neporovnateľné, ženy sú krehkejšie stvorenia ako vy. To, čo zázrakom znesiete, my nevydržíme, či?
Stanislav 1975
31.08.12,07:34
No to teda bola zodpovednosť ako hrom, veď si sa nemusel prebrať a terazky by si sa už ani usmievať nemohol.:)
Chlapi, ale neporovnávajte neporovnateľné, ženy sú krehkejšie stvorenia ako vy. To, čo zázrakom znesiete, my nevydržíme, či?
No neviem či máš pravdu-poznám jednu pani a ona zapíja vodku bielym vínom- s ňou ked chcem niečo prediskutovať, tak len do 12 hod., lebo potom už sa s ňou nedá...
Tweety
31.08.12,07:38
No neviem či máš pravdu-poznám jednu pani a ona zapíja vodku bielym vínom- s ňou ked chcem niečo prediskutovať, tak len do 12 hod., lebo potom už sa s ňou nedá...
Šak to nič nemení na veci, nie? Výnimky potvrdzujú pravidlo.
milenia
31.08.12,08:27
Na entizol nedoporučujem vôbec piť, pretože môže prísť k epileptickému záchvatu, známe sú aj prípady úmrtia. S entizolom teda veľmi opatrne. Primárne sa ním lieči závislosť od alkoholu, má navodiť stav, že keď si pacient vypije je mu veľmi zle. Liečia sa ním však aj iné problémy, napr. gynekologického a zápalového charakteru. Určite nedoporučujem kombinovať s alkoholom, je to nebezpečné.
Barbara
31.08.12,08:40
zadávateľka sa pýtala, že prečo bola tá téma vymazaná??????:rolleyes::rolleyes:

čo zaujíma aj mňa, nakoľko sme tu už mali všelijaké témy ohľadne alkoholu a nevymazali sa
buchač
31.08.12,10:09
zadávateľka sa pýtala, že prečo bola tá téma vymazaná??????:rolleyes::rolleyes:
čo zaujíma aj mňa, nakoľko sme tu už mali všelijaké témy ohľadne alkoholu a nevymazali sa
...a mala si možnosť , čítala tú pôvodnú tému ???

Lebo ja aj hej ...a bola trošku od veci ...........

...tak isto , ako sú aj poniektoré príspevky v tejto téme ........a aj moje ...

P.S.:
...nezvyknem , ale klikám na vyriešené ...
Pikoška
31.08.12,10:21
...a mala si možnosť , čítala tú pôvodnú tému ???

Lebo ja aj hej ...a bola trošku od veci ...........

...tak isto , ako sú aj poniektoré príspevky v tejto téme ........a aj moje ...

P.S.:
...nezvyknem , ale klikám na vyriešené ...Múdro robíš Jurajko, pokračovať v tejto téme je priam prapodivné. Moderátor nech toto skôr presunie do závislostí. Lebo už aj adolescenti vedia také ľahké, že kombinácia liekov s alkoholom je jedna z tých najzákernejších. A diazepam v tvojom mladom veku? Dúfam, že si to už vysadil:(
Dav
31.08.12,10:52
Tému som vymazala ja, lebo tému považujem za nevhodnú a provokačnú na Poradu. Minimálne preto, lebo si zadávateľka mohla bez problémov vygoogliť príbalový leták, prečítať ho a prečítanému porozumieť. U osoby s takou znalosťou pravopisu, ako zadávateľka sa mi nezdá reálne, že má potrebu riešiť na fóre účtovníkov kombináciu lieku, medziiným aj proti pohlavným chorobám, v kombinácii s alkoholom.
Tému uzatváram. Nemám dojem, že diskusia má iný účel, ako sa v nejakej téme pozabávať.l