juricheck
30.08.12,20:35
Zdar všetkým,

doma sme si namontovali kotol Protherm Gepard s prietokovým ohrevom vody. Teplota vody však nám kolíše aj keď máme pustenú iba teplú vodu (nastavenú na 38°C) a prietok vody je stáli, napr. 4l/min. Je to dosť nepríjemné takto sa sprchovať, človek nikdy nevie kedy bude voda až príliš horúca, a kedy studená. Prvých 5-10 sekúnd by som ešte pochopil - istý čas to potrvá, kým teplá voda pretečie od kotla do sprchy, ale potom..

Ja som mal takú predstavu, že ak si viem na dipleji nastaviť, aby voda mala napr. 38°C, tak pri akomkoľvek prietoku si kotol prispôsobí ohrev vody k prietoku vody. Zavolal som do Prothermu, kde som dostal som takú informáciu, že ak prietok vody je medzi 3l a 11l/min tak by to malo tak byť +-2°C. Avšak miestny inštalatér mi tvrdil opak a dodal, že už miešanie studenej a teplej vody môže rušiť chod prietokového ohrievača.. Neviem čo si mám o tom myslieť..

Doteraz sme nemali skúsenosti s prietokovým ohrevom vody, prosím dajte mi vedieť, či kolísanie teploty vody je bežné pri takýchto kotloch, či máte podobné negatívne skúsenosti, alebo bude porucha v našom kotly (pravdepodobne s čidlom)! Hlavne by ma zaujímali kotle Protherm a Protherm Gepard. Vďaka!
220870
30.08.12,19:20
My máme staručký 13 ročný protherm 24 KTV .Záleží to aj od tlaku vody na vstupe a na výstupe.Predpokladám že máte kotol napojený na "štátnu vodu) nie studňu.Pokiaľ je mne známo tak pri prietokových bude vždy tá voda trochu s teplotou kolísať.+-2 sa zdá moc málo na výkyv. najmä pri prudšom pridaní prietoku.
juricheck
31.08.12,09:29
Vďaka Ti za rýchlu odpoveď. Áno, kotol máme napojený na "mestskú vodu". Podľa toho, čo si mi napísal, aj Vám kolíše teplota vody ak zmeníš prietok vody. Máte to aj vtedy ak máte pustenú iba teplú vodu a prietok je stály?
peterkos2
31.08.12,14:35
Tiež mám kotol s prietokovým ohrevom a odkedy som dal do sprchy termostatickú batériu,mám svätý pokoj-nehovoriac o úspore vody tak studenej ako i teplej