Ivik300
30.08.12,20:32
dobry den uz asi tyzden my s nicoho nic zacal mrznut pocitac,z nicoho nic zamrzne niekedy par sekund po zapnuty a niekedy vydrzi aj 10 a viac minut a pomoze iba tvrdy restart.Myslel som si ze je to niejaka chyba tak som nakoniec preinstaloval pocitac win xp sp2 a nepomohlo to skusal som uz asi vsetko ramky,harddisky,procesor,graficku kartu,sietovu kartu monitor vsetky tieto veci su v poriadku a neviem si dat rady prosim o radu zatial dakujem.
misoft
30.08.12,18:43
Čistota = pol života, u počítača = dlhý život.
Otvor bedničku a najskôr si skontroluj čistotu. A to všade, aj na grafickej karte, v šachtách s HDD a CD, medzi pamäťami - pokiaľ sa dá, aj v zdroji.
Ak to bude naďalej pokračovať - kontrola zdroja (či už náhodou nemá najlepšie za sebou).

Potom pošli report :D
Ivik300
30.08.12,19:09
cistota pocitaca je v 100percentnom vstave a ten zdroj to newiem skusim vymenit adam vediet zatial dakujem
Ivik300
31.08.12,09:57
dneska som vymenil zdroj za druhy a nepomohlo,stale mrzne:mad:.
Indeed
31.08.12,10:00
kor by som povedal ,že comp treba VYČISTIŤ od vírov....
Vlado40
31.08.12,10:08
Veľakrát je rýchlejšia nová inštalácia ako kompletne vyčistenie od vírov.
sthruska
31.08.12,10:13
Indeed a Vlado40 - veď to urobil. Jedno čo neskúšal je základná doska. Asi tam bude chyba.
Vlado40
31.08.12,10:18
Tak treba pozrieť čo všetko sa zapína po štarte PC.Niekedy blbne kvôli ovládačom.Skúšal HDD ,to znamená vymenil za iný ?To že nemá HDD chybné sektory neznamená ,že nemá inú chybu.
misoft
31.08.12,12:59
Takže musí na to ísť "vylučovacou" metódou (ak nechce preinštalovať) - reboot vždy len s jednou RAMkou (kontrola RAMiek a ich stability), reboot s odpojenými jednotkami (systémový HDD samosebou musí byť), odpojenými zbytočnými perifériami (klávesnica musí, myš sa dá nahradiť kurzor klávesami). Pokiaľ je možnosť - skúsiť iný HDD (vylúčenie možnej chyby MB). Skúsiť inú GK - aj tá niekedy vie narobiť galibu!
Ivik300
01.09.12,00:19
Zo slovicka REBOOT RAM som si vyvodil vyraz defragmentace ramky. Stiahol som si program Ram Defrag. 2.55. spustil som test ramky, a zda sa ze su v poriadku. odtialto som sa nepohol, pocitac stale mrzne. Za dalsie info. Dakujem
misoft
01.09.12,13:43
Myslel som to tak, že pri spustení PC sa použije vždy len jeden modul RAM. Teda ak máš nap. 4, PC musíš naštartovať 4x (vyp-zap), pretože ak máš nasadené všetky pamäťové moduly, jeden môže robiť šarapatu, ale nezistíš ktorý. Takto sa skôr natrafí na chybný.
Ale môžeš použiť aj Memtest http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/memorytest.htm (tu máš 5 rôznych programov) - ktorý ti preverí všetky RAMky.
wagner
01.09.12,18:42
Zo slovicka REBOOT RAM som si vyvodil vyraz defragmentace ramky. Stiahol som si program Ram Defrag. 2.55. spustil som test ramky, a zda sa ze su v poriadku. odtialto som sa nepohol, pocitac stale mrzne. Za dalsie info. Dakujem
V zobrazovači udalostí si nepozeral? Ja keď som mala problém s PC, tak mi tam stále písalo chybu na disku - už to mám opravené. Teraz mi píše v systéme chybu Service Control Manager a tiež so žltým výstražným trojuholníkom upozornenie print.