garfield788
31.08.12,06:52
Dobry den, som zamestnany od 2001, a stalo sa to ze tento rok, mam este 15dni dovolenky z minuleho roku a tento rok mam este nedotknuty.
Viem ze tych 15 dni sa nepodari vycerpat. Co sa stane ked si nevycerpam? prepadne, alebo mi ju moze zamestnavatel preplatit v plnej hodnote?

Dakujem
Tweety
31.08.12,05:12
Dobry den, som zamestnany od 2001, a stalo sa to ze tento rok, mam este 15dni dovolenky z minuleho roku a tento rok mam este nedotknuty.
Viem ze tych 15 dni sa nepodari vycerpat. Co sa stane ked si nevycerpam? prepadne, alebo mi ju moze zamestnavatel preplatit v plnej hodnote?

Dakujem
Musíš si ich vyčerpať, inak ich stratíš.
§1167P

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
katka50
31.08.12,05:15
§ 116
Na začiatok (http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#hore)

(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.