Shuffle
31.08.12,17:41
Chcem sa opytat ci je mozne odmietnut podpisat pracovnu zmluvu. Moj zamestnavatel ma po ustnej dohode povysil. No ponukol mi zvysenie platu, s ktorym nesuhlasim. Pracovna zmluva ma byt platna od 1.8. podpisovat ju budem okolo 3.9.
Zvyseny plat budem mat uz vo vyplate za August. Chcem sa opytat ci mozem odmietnut podpisat zmluvu a zvysenie platu. Jedna sa aj o to ze ci budem nuteny rozdiel, ktory mi dal a ktory som mal ci budem musiet doplatit.

Zamestnavatel mi povedal ze o kolko mi zdvyhne plat a ze budem to mat uz vo vyplate pred tym nez to podpisem. Ale aj dobre vie ze nesuhlasim s vyskou platu a ziadam viac. On mi odpoveda ze to je standartne zvysenie.

Radsej by som ostal vo funckii co mam doteraz za stary plat. No neviem ako zareaguje zamestnavatel a ci mi neda zaplatiti ten rozdiel.

Dakujem za skoru odpoved
Tweety
31.08.12,15:43
Chcem sa opytat ci je mozne odmietnut podpisat pracovnu zmluvu. Moj zamestnavatel ma po ustnej dohode povysil. No ponukol mi zvysenie platu, s ktorym nesuhlasim. Pracovna zmluva ma byt platna od 1.8. podpisovat ju budem okolo 3.9.
Zvyseny plat budem mat uz vo vyplate za August. Chcem sa opytat ci mozem odmietnut podpisat zmluvu a zvysenie platu. Jedna sa aj o to ze ci budem nuteny rozdiel, ktory mi dal a ktory som mal ci budem musiet doplatit.

Zamestnavatel mi povedal ze o kolko mi zdvyhne plat a ze budem to mat uz vo vyplate pred tym nez to podpisem. Ale aj dobre vie ze nesuhlasim s vyskou platu a ziadam viac. On mi odpoveda ze to je standartne zvysenie.

Radsej by som ostal vo funckii co mam doteraz za stary plat. No neviem ako zareaguje zamestnavatel a ci mi neda zaplatiti ten rozdiel.

Dakujem za skoru odpoved
Určite nebudeš platiť rozdiel. Ak s rozhodnutím zamestnáv. nesúhlasíš, zmluvu, resp. jej dodatok nepodpisuj. Len tak naokraj, zmluva sa podpisuje dopredu, nie dozadu.
ewita888
31.08.12,15:47
Určite nebudeš platiť rozdiel. Ak s rozhodnutím zamestnáv. nesúhlasíš, zmluvu, resp. jej dodatok nepodpisuj. Len tak naokraj, zmluva sa podpisuje dopredu, nie dozadu.

ja si skôr myslím, že pokiaľ nepodpíše dodatok, žiadne zvýšenie platu sa mu za august neprejaví
Tweety
31.08.12,15:48
ja si skôr myslím, že pokiaľ nepodpíše dodatok, žiadne zvýšenie platu sa mu za august neprejaví
Ale vraví, že má podpisovať dodatočne, ja to vidím teda tak, že mu zvýši, a potom, ak nepodpíše, zníži aj to, čo zvýšil.
V dnešnej dobe nesúhlasiť so zvýšením platu je dosť odvážne, keď všade zamestnáv. len znižujú. No čo už.
Shuffle
31.08.12,15:50
Prejavi, nakolko nam naskakuje vyplata 4. a uz prveho 3 budu naskakovat niektorym na ucet. a ja to budem podpisovat zrejme 3
ewita888
31.08.12,15:51
Ale vraví, že má podpisovať dodatočne, ja to vidím teda tak, že mu zvýši, a potom, ak nepodpíše, zníži aj to, čo zvýšil.

:) odvolávam, čo som odvolal.. :)
Myslíš, že výplaty budú mať už v pondelok hotové? No keby aj, je možné, že ak nepodpíše dodatok, zrazia mu to v budúcej výplate, pretože teraz má na zmluve menšiu mzdu a dodatok sa nekoná..
Shuffle
31.08.12,15:53
Skor ide oto ze mi ponuka plat, ktory nezodpoveda mojej pracovnej naplni. Zo zakona je povinny mi ho zvysit, ked prechadzam na vyssi post. ale nie za take peniaze
Tweety
31.08.12,15:57
Shuffle (http://www.porada.sk/member.php?u=232199)

1 Minute Ago #19931Skor ide oto ze mi ponuka plat, ktory nezodpoveda mojej pracovnej naplni. Zo zakona je povinny mi ho zvysit, ked prechadzam na vyssi post. ale nie za take peniaze

Tu by snáď bolo lepšie ešte o zvýšení predebatovať, či nie?
Rázne odmietnutie by Ti nemuselo pomôcť.