sthruska
01.09.12,09:16
Pri pokuse o odpojenie externého USB HDD vždy dostanem oznam, že sa nedá odpojiť, lebo sa momentálne používa.

Nie je to pravda. Ako sa to dá napraviť?
Stefan2005
01.09.12,07:54
... Aký OS? Linux, Windows, XP, ?

Ak píše, že sa momentálne používa, tak sa určite používa....
Skús napr. utilitku http://safelyremove.com/fullFeaturesList.htm , dokáže vypísať aj programy, ktoré pristupujú k danému zariadeniu.
sthruska
01.09.12,07:57
W7 64 bit. Ja ho určite nepoužívam. Príklad. Niečo z neho skopírujem v TC. Zmením disk v TC (alebo zavriem záložku) a TC pre istotu zavriem. A hláška sa objaví.
S druhým, identickým HDD, problém nie je.
Stefan2005
01.09.12,08:05
....Ja ho určite nepoužívam...

... verím :), ovšem nezávisle (prípadne od nastvení) k disku môže pristupovať systém, antivír, trojan,....
Vlado40
01.09.12,08:15
Skús ho odpojiť nie cez panel úloh ale Tento počítač-pravým tlačidlom na daný disk a vysunúť.
sthruska
01.09.12,09:44
Momentálne dostal rozum. Som zvedavý či mu to vydrží. Ak nie, tak sa ozvem.
//ovšem nezávisle (prípadne od nastvení) k disku môže pristupovať systém, antivír, trojan,....

Ako som písal, sú identické. Osobne som tam nič nenastavoval - žiadne prístupové práva a pod.
sthruska
02.09.12,07:31
A je to späť. Nebudem to riešiť. Jednoducho ho natvrdo vytiahnem z PC. Pritom si kontrolujem, či s ním OS nepracuje.

Spôsobuje to notebook. Mám na ňom hudbu (na USB HDD) a prehrávam ju pomocou WMP. A problém je na svete.
misoft
02.09.12,08:25
Skús miesto WMP použiť inú alternatívu:
WinAmp, RealPlayer, VLC Player, KM Player - všetky prehrávajú okrem video súborov aj audio súbory (teda aj mp3) a často menej zaťažujú pri "práci" procesor, ako WMP! A niektoré majú "kodeky" implementované v sebe, takže nemusia pristupovať k jadru OS - na rozdiel od WMP, ktorý to musí využívať.
(WMP síce ukončíš, ale ext.HDD je stále "zapojený" k OS a vyhodí hlášku o "používaní" - no ty to nevidíš)
sthruska
03.09.12,05:40
misoft - ďakujem. Tieto veci ovládam.
Ostanem pri WMP. Mám jeden pre mňa dôležitý dôvod. Mám síce hudobný hluch, ale chcem kvalitný zvuk. A najkvalitnejší dá WMP. A to vďaka technológii SRS WOW. Na tú nikto nemá. Nechválim sa, ale nemám podradné slúchadlá.
Zaťaženie CPU neriešim. Tých 7 až 15 % pri mojej práci je o ničom. Pokiaľ viem, tak taký WinAmp v tomto nezaostáva :)

//(WMP síce ukončíš, ale ext.HDD je stále "zapojený" k OS a vyhodí hlášku o "používaní" - no ty to nevidíš)
Ale, prečo si to ten disk "pamätá". Dá sa toho zbaviť?
misoft
03.09.12,15:11
Mám jeden pre mňa dôležitý dôvod. Mám síce hudobný hluch, ale chcem kvalitný zvuk. A najkvalitnejší dá WMP. A to vďaka technológii SRS WOW.
Nechcem ťa sklamať, ale kvalitný zvuk nerobí aplikácia (WMP s technológiou SRS), ale zvuková karta. Aplikácia len prevádza čísla do zvukovej karty a tá ich premení na zvuk.

Pokiaľ máš kvalitnú ZK prehráš vynikajúci zvuk aj obyčajným záznamníkom zvuku vo Windows.
A naopak - môžeš mať super-hyper-ultra kvalitnú aplikáciu na prehrávanie zvuku, ale keď budeš mať zvukovku 16-bit - budeš počuť len plechové chrapčanie.
sthruska
04.09.12,05:58
Nie tak celkom. Mal som staršiu zvukovku soundblaster (či ako sa volajú). Pustil som originál CD s vážnou hudbou. Basy nebolo počuť. Až pomocou SRS som ich tam dostal.
Je pravda, že teraz idem na integrovanej zvukovke, len neviem či nie je kvalitnejšia než tá predchádzajúca :) Realtek HD Audio
misoft
04.09.12,15:45
Realteky sú na vyššej strednej triede (integrované = zlatý stred). Soundblastery boli 16-bitové 2 kanálové, Realteky sú 48-bitové až 8-kanálové.