ssandra-123
01.09.12,12:03
Ahojte poraďáci, neviem či to dávam do správnej poraďáckej kategórie, ale potrebujem súrne radu!!! Mám s jednou nemenovanou firmou podpísanú zmluvu o dielo na výstavbu domu. Stavba je v určitej fáze a ja som podľa zmluvy o dielo vyplatila čiastku, ktorá zodpovedá momentálnemu stavu stavby. Firma s ktorou mám túto zmluvu uzavretú najala na stavbu firmu, ktorá to celé realizovala. Nedostala však vyplatené peniaze od firmy, ktorej som ja previedla financie ( len určitú časť, lebo sa nepohodli na cene materiálov a práce a stále sa naťahujú). Čo mám teraz robiť ????????? Môže sa stať, že aj napriek tomu, že ja som to vyplatila mojej firme, začne realizačná firma stavbu demontovať? som zúfalá a neviem čo ďalej robiť. PROSIM PORAĎTE MI :-(
KEJKA
01.09.12,10:48
ja som mala rovnakú skúsenosť, našťastie, nič nedemontovali, len odo mňa vymáhali akože pohľadávky. NAšťastie - opakujem, mala som doklad o zaplatení, vyhrážali sa súdom a pod ale ja s nimi nič nemám, som povedala a tak aj ostalo. Musia si to dohodnúť medzi sebou. Prípadne budeš akceptovať /???/, ak tvoj zmluvný partner bude chcieť navýšiť cenu - platiť budeš len jemu.
ssandra-123
01.09.12,11:05
našťastie ja mám faktúru na každú čiastku, pretože to bolo financované z hypotekárneho úveru a išlo to všetko prevodom priamo na účet firmy uvedený v zmluve o dielo. Len tej potom realizačná firma dodala faktúru s vyššou čiastkou a teraz sa naťahujú medzi sebou ( medzi sebou nemajú absolútne žiadnu zmluvu o našej stavbe, čo je pre mňa nepochopiteľné, na základe dobrého slova si dohodli podmienky) . Tak mám teraz strach či ďalej pokračovať v stavbe ( samozrejme sa mení realizačná firma, odstúpili od stavby po nezhodách, ktoré medzi nimi nastali ), alebo čakať čo bude medzi nimi neviem, kurník šopa keby som vedela, čo ma bude čakať, postavím si dom radšej svojpomocne. Pán, ktorý to staval sa vyhrážal aj nám samozrejme, že to rozoberie. Má právo rozobrať to?
KEJKA
01.09.12,11:42
isteže nemá. neboj sa nič, to sú len silné reči. On ani papierovo nemá na tvojej stavbe čo robiť, takže ihned by si volala políciu prípadne ho žalovala pre poškodzovanie cudzieho majetku.
ssandra-123
01.09.12,11:52
ďakujem KEJKA, upokojila si ma, lebo už ma celá tá stavba stojí toľko nervov, že by už stačilo.
KEJKA
01.09.12,13:15
no - nervy na stavbu treba, užila som si svoje a to som tu na Porade mala úžasných ľudí, poraďákov, s ktorými som kunzultovala postupné kroky, ak sa mi neičo nevidelo. Ešte aj teraz im ďakujem.