qwert1
01.09.12,17:58
neviem ci je to vhodne zaradenie,ale tu bude najviac ludi,co riesilo podobny problem,takze som vybral spravne :)
Rozmyslam dodatocne si poistit uver proti nesplacaniu,mam unicredit,nestudoval som podmienky,da sa to aj v inej banke ? ma to vobec zmysel ?
pepa78
02.09.12,07:48
...záleží od podmienok konkrétnej poistnej zmluvy...v princípe to má význam pre dlhšiu PN, pre prípad smrti...
hubatá
02.09.12,07:57
Nie nemá. Je to ďalšie ťahanie pravidelných mesačných splátok. Pre prípad smrti alebo dlhodobej PN si odkladaj doma do pančuchy, aby ste neživili ďalší manažment v nenažraných zahraničných poisťovniach.
willma
02.09.12,07:59
má to zmysel - nikdy nevie, kedy sa dostane do platobnej neschopnosti vďaka tomu, že príde o prácu. Potom má akú takú záruku, že ho úver nestiahne na samé dno - ako sa to podarilo mne.
pepa78
02.09.12,08:08
Nie nemá. Je to ďalšie ťahanie pravidelných mesačných splátok. Pre prípad smrti alebo dlhodobej PN si odkladaj doma do pančuchy, aby ste neživili ďalší manažment v nenažraných zahraničných poisťovniach.

...drvivá časť ľudí, ktorí maju hypo určite nedokáže ušetriť také množstvo peňazí aby v prípade dlhodobej PN alebo smrti mohli v pohode platiť splátky...
Ice dive
02.09.12,08:11
Keď už platiť dajaké poistné.... tak určite by som nepoisťoval nesplácanie úveru, ktoré kryje tušim len 4 riziká (smrť, invaliditu, dlhodobú práceneschopnosť a stratu zamestnania) a to len po dobu jedného roka... ale poistil by som si "výpadok" príjmu... t.j. poistenie ušlého zárobku... kde si sám môžeš nastaviť parametre a výšku poistného... a krytý je podstatne väčší záber rizík a nie len úver...

nakoľko pri poistení úveru sa málokedy stane, že reálne niekedy dané poistenie aj využiješ, nakoľko málokedy prídeš o zamestnanie z organizačných dôvodov, alebo že ťa firma prepustí z ich vôle spravidla sa snažia dohodnúť a vtedy ti poistenie neplatí... taktiež smrť a trvalá invalidita sú ojedinelé javy... keď tieto produkty začínali v banke kde robí "Broňa" tak za prvé dva roky to bola pre banku čistá ryža nakoľko poistné plnenie nebolo ani jedno...

ale pri poistení ušlého zárobku ak si poistenie dobre nastavíš, tak pri sebemenšom zakašľaní a odchode na PN nemusíš čerpať dovolenku, ale PNku a poisťovňa ti rozdiel doplatí... (musíš však potom rátať s tým, že ti zamestnávateľ môže odmietnuť spraviť daňové priznanie...)
draik
02.09.12,09:39
Také poistenie, ktoré by krylo všetky riziká a PN od prvého dňa, je pomerne drahé. Nepredpokladám, že úverový dlžník bude okrem splátky platiť ďalšiu vysokú čiastku na takéto poistenie - zostáva mu tak si tipnúť, čo ho môže postihnúť. Minimálne riziko smrti, dlhodobá PN by však poistené mali byť, to sa dá spraviť aj samostatne.
Ice dive
02.09.12,10:43
Také poistenie, ktoré by krylo všetky riziká a PN od prvého dňa, je pomerne drahé. Nepredpokladám, že úverový dlžník bude okrem splátky platiť ďalšiu vysokú čiastku na takéto poistenie - zostáva mu tak si tipnúť, čo ho môže postihnúť. Minimálne riziko smrti, dlhodobá PN by však poistené mali byť, to sa dá spraviť aj samostatne.

záleží od výšky príjmu a odo dňa od ktorého sa má PNka kryť či od prvého alebo až povedzme po mesiaci.... napr. mám kolegu čo toto poistenie má od prvého dňa a stojí ho to cca 20 € mesačne... no a pravidelne pred vianocami býva 2 týždne chorí... (vyberá poistné... čím nechcem nikoho na nič navádzať...)
pepa78
02.09.12,13:37
:) hodíš mi do SS názov poistenia ? :)
festinko
20.11.12,13:05
Ja som si nechal poradiť v tomto od spoločnosti, ktorá sa na to špecializuje. Pomôžu ti vybrať poistenie (http://www.hypocentrum.sk/poistenie-poistka-poistky-najlacnejsie-komplexne/), ktoré je najvýhodnejšie v závislosti od tvojich individuálnych potrieb. Odporúčam ti kontaktovať túto spoločnosť www.hypocentrum.sk. Tu je priamo kontakt (http://www.hypocentrum.sk/pozicky-uvery-najlacnejsi-uver-kontakt/).