arizona
01.09.12,20:11
Nasu fenku caka v pondelok operacia Othematomu.
Mate niekto s tym skusenosti?
Hladam hlavne rady, ci sa to neda liecit aj bez operacneho zakroku.


http://www.terri-pet.cz/joomla/images/stories/pripady/Othematom/thn00002.jpg
Kvaka
01.09.12,18:42
arizona
01.09.12,18:51
Diky Kvaka, citala som to.
Nasla som na nete zopar clankov o tomto ochoreni,ale rada by som sa popytala niekoho ,koho psik ma uz tuto operaciu za sebou,pripadne nejaku inu liecbu.

Nas havo bol pred 10 dnami pod narkozou kvoli zubu, takze sa bojime dalsej narozy,nakolko uz ma skoro 12r.
Kvaka
01.09.12,19:16
Diky Kvaka, citala som to.
Nasla som na nete zopar clankov o tomto ochoreni,ale rada by som sa popytala niekoho ,koho psik ma uz tuto operaciu za sebou,pripadne nejaku inu liecbu.

Nas havo bol pred 10 dnami pod narkozou kvoli zubu, takze sa bojime dalsej narozy,nakolko uz ma skoro 12r.Opýtaj sa na druh narkózy, moja bola v 13 rokoch tiež operovaná, ale zmenili sme veterinára práve kvôli narkóze. Tam, kde sme chodili predtým, takú nemali. Niekde majú šetrnejšiu, tuším je to inhalačná.
anet
02.09.12,17:23
Tá tvoja fotka je nejaká malinká.
V každom prípade vlastnú skúsenosť mám, prešli sme si tým v máji. Ale moja mala príšerne naliaté ucho krvou, vážilo asi tak pol kila. Museli jej ho narezať na viacerých miestach a nechávajú sa dierky z ktorých to vyteká. Tak či onak žilky skôrnateli a ucho je také pokrkvané.
Na fotke Pyza po operácii.
lujza.j
02.09.12,18:34
čo sa týka tej narkózy, ked môj Bruno I, išiel naposledy pod nôž tiež som sa pýtala na šetrnú inhalačnú /aj ked jemu už vlastne nič nepomohlo /tak mi bolo povedané, že nedajú silnejšiu len takú akú treba, ale ako to v skutočnosti je netuším....či marketing, alebo fakt šetrnosť voči zvieratku...
arizona
02.09.12,20:15
to nie je nasa fotka, to je iba stiahnute z netu-iba kvoli predstavlivosti,ak niekto nepozna presnu diagmozu...
anet
03.09.12,12:59
aha, tak už mi to je jasné :o) držím prsty na operáciu. Anestézie by som sa nejako nebála, skôr s tým uchom bude oštara. Moju to dosť bolelo a to nie je citlivka. Prvé dni mi vôbec nechcela dovoliť jej vytláčať krv.
arizona
06.09.12,05:39
Dakujem vsetkym, ktori ste sa ma pytali,ako dopadla operacia. Prepacte ,nestiham odpovedat jednotlivo...:)

Ako dopadla operacia sa zatial neda povedat,musime pockat ako sa to dolieci. Ale hlavne ze prezila...
Dostala do zily nejaku rychlouspavacku,asi za pol min. bola uspata. Operacia trvala asi 15-20min. Ucho zatial vyzera hrozne,ale dufajme, ze sa to postupne dolieci a nevrati.
Najvacsi problem bol, ze vyfasovala obrovsky golier okolo krku. Ten sme museli asi o 15 cm skratit,lebo sa nemohla ani len nad misku s vodou nahnut.

Chuda, chodi ako "matoha", zavadzia jej to, do vsetkeho naraza :D
Este aj macky sa jej bola a prskaju na to velke cudo, co si chodi po dvore a kazdu chvilu nieco zvali :---
Zatial jej to umyvame harmancekom a zlahka vytlacame, lebo to stale krvaca...drzte palceky
/neskor pripozim fofo/
lujza.j
06.09.12,06:22
Dakujem vsetkym, ktori ste sa ma pytali,ako dopadla operacia. Prepacte ,nestiham odpovedat jednotlivo...:)

Ako dopadla operacia sa zatial neda povedat,musime pockat ako sa to dolieci. Ale hlavne ze prezila...
Dostala do zily nejaku rychlouspavacku,asi za pol min. bola uspata. Operacia trvala asi 15-20min. Ucho zatial vyzera hrozne,ale dufajme, ze sa to postupne dolieci a nevrati.
Najvacsi problem bol, ze vyfasovala obrovsky golier okolo krku. Ten sme museli asi o 15 cm skratit,lebo sa nemohla ani len nad misku s vodou nahnut.

Chuda, chodi ako "matoha", zavadzia jej to, do vsetkeho naraza :D
Este aj macky sa jej bola a prskaju na to velke cudo, co si chodi po dvore a kazdu chvilu nieco zvali :---
Zatial jej to umyvame harmancekom a zlahka vytlacame, lebo to stale krvaca...drzte palceky
/neskor pripozim fofo/
uff...to som rada, že to dopadlo takto.... aj ked doliečovanie bude asi dlhšie.....golier poznám aj narážanie do všetkého a netrafenie do dverí a podobne...psík je taký neistý cíti sa ohrozený aspoň ja som mala s Bruna I. taký pocit ked ho vyfasoval..
luja5
06.09.12,06:26
držím palčeky, aj pršteky...aj na nohách, aj na rukách :-)
arizona
06.09.12,06:44
Dakujem dievcata :)
arizona
20.10.12,06:21
Ozivujem temu po dlhsej dobe.
Zial,operacia nedopadla dobre. Krv sa v uchu sale hromadila dalej,ucho je stale opuchnute. Ale pomalicky sa to vstrebava.
Boli sme na kontrole,veterinar navrhoval dalsiu operaciu,vraj ina moznost nie je.
Aj sme sa objednali,ale nakoniec sme nesli.
Tie dve narkozy nasej fenke neurobil dobre,akoby zostarla za par dni o 10 rokov!!!!
Zdalo sa nam,akoby stratila vsetky zmysly...akoby bola slepa,hlucha...reagovanie tiez otupene :mee:
Ked sme na nu zakricali, museli sme silnejsie,aby zareagovala a ked zacula, tak sa rozbehla inym smerom a hladala nas.
Preto sme sa rozhodli, ze dalsiu narkozu nebudeme riskovat.

Nastastie sa havinka pomaly dostava do starych kolaji, reakcie su uz lepsie,aj ked nie 100 % ,usko sice stale odstava,ale krv sa pomaly vstrebava,aj ked zbytky su stale hmatatelne.
Tesi nas, ze sa jej vratila chut do zivota,uz sa dokonca sama pyta na pravidelne prechadzky,chuti jej jest,tesi sa,spokojne vrti chvostikom.
Je to pokrok oproti tomu,ako dlho po narkozach lezala ako bez zivota, nic ju nebavilo,len tupo hladela do prazdna.
Tak sa tesime a dufame, ze nas este nejaky ten rocik potesi...:)
maerek
02.08.14,12:20
psa nam tiez operovali a po operacii sa to vratilo napet lekar povedal aby sme mu to vytlacai ale pes si toneda vytlacat
alaya1
02.08.14,12:29
odpovedas na otazku z roku 2012!.
korela
02.08.14,17:36
Podľa mňa nie je vôbec podstatné, aká je téma stará, dôležité sú rady pre otázky zo zadania. Ak niekto potrebuje radu, vyhľadávač mu nájde tému, v ktorej bola riešená. A nemusí prechádzať iks zadaniami. Túto tému pokladám za úplne funkčnú i dnes.
Na niektoré otázky ľudstvo hľadá odpovede od nepamäti. A je to v poriadku.
Nie si admin, ani moderátor pokiaľ viem, tak čo tu stále víriš hladinu.
Prestaň tu už na Porade stále nezmyselne mentorovať. Nie si v škole ale medzi dospelými ľuďmi.
V druhej profesii máš ešte primálo praxe.
korela
02.08.14,17:42
I keď je to staršia téma, myslím si, že pre niekoho môže byť teoreticky zaujímavá už zajtra. Mali sme operované sučky v 13 a 16 rokoch. Vo Vrakuni, BA. Po prebudení prepustené domov, jedna s límcom. Ale boli životaschopné hneď. Išlo o vybranie prsných žliaz všetkých, materníc. Bolo vidno, že si žiadanú ako stravu iba čisté mäso. Aby sa posilnili. Za chvíľu behali. Keď sme boli pre staršiu, mysleli sme si, že sa už nezobudí. Bola v dobrej forme. Netuším, čím ich uspali, dalo by sa dohľadať.
alaya1
02.08.14,19:59
korela, korela, ja uz mam dojem, ze si do mna zamilovana.....)..rehlim :)
korela
02.08.14,23:25
Trapošiny. Nerehlíš sa. Minule si bola po mojej poznámke tak vzápätí rozhádzaná na šuťáku, že tvoj text bol samá chyba. Bola si viditeľne mimo a dekoncentrovaná. Inak mám ťa na ignore dosť dlho. Tak neviem ak vypisuješ, čo vypisuješ.
alaya1
03.08.14,04:26
Korela, ak ma mas na ignore, nevidis moje prispevky, ci? A chyby som mala, lebo som nevzala okuliare a ten ruzovkasty text potom zle vidim. Boze moj, naozaj si myslis, ze ma rozhadze internetova stranka? :)
arizona
03.08.14,06:42
maerek,psik ma to usko bolestive, treba to iba jemnucko vytlacat,po troske, viackrat denne. Nam dal veterinar taku modru mentolovu masticku, tym sme jej to natierali.Usko sme jej druhy krat uz nedali operovat,ale postupne sa jej to upravilo a vstrebalo same.Vzdy po vytlacani sme jej to umyvali repikom,alebo harmancekom.
korela
03.08.14,07:33
Pozri sa, kopretinka, bola tu reč aj o narkóze. Ja som sama raz zareagovala po injekcii u zubára tak, že ma nechal pod dohľadom a išiel robiť vizitu. Až po hodine pokračoval, keď som bola v pohode. Chodím k nemu 20 rokov, tak si pamätá, čo mi má pichnúť.
To isté zvieratká. Je rozdiel aj v narkózach. Preto som sa k tomu vyjadrila a aj k druhu operácie, že išlo o väčší zásah do organizmu, ako napr. pri vyberaní tukovej hrčky. Dúfam, že chápeš ten rozdiel. Osobne si myslím, že som sa od témy nevzdialila natoľko, aby som bola trestaná. A zároveň som rada, že som sa dočítala o dg, o ktorej som doteraz nepočula. Teda vskutku nič príjemné.
Ale inak ty tu tiež po Porade rada lietaš s metlou v ruke a upratuješ nad svoj rámec. O.i. Je vidno, že v týchto témach to začína po rozbití Porady trochu prefeminizované, tak sa ani nečudujem niektorým reakciám. A teraz si s čistým svedomím uži krásnu nedeľu.
Cclea
07.08.17,19:24
Dobrý večer my máme podobný problém nas veterinár ubezpečil pokiaľ sa to bude operovať nevráti sa to ak by to narezaval je tam veľká šanca že sa to vráti tri týždne po operácii sa nám to vrátilo tiež
Cclea
07.08.17,19:26
Operácia nás stála cez 350 eur...
arizona
08.08.17,03:41
To mas riadne draheho veta. My sme vtedy platili okolo 40 euri
misoft
08.08.17,03:47
Nááá..... asi jej rodinný veterinár má sídlo niekde v Rakúsoch, alebo západnejšie niekde v Deutschlande....
Cclea
08.08.17,03:50
Nie v Senici sme boli, a hovoril že operáciou sa nevráti fenka má cez 45 kilo uspavanie stalo dosť ale aj tak dneska tam ideme čo z tým
misoft
08.08.17,04:06
No asi takto: pokiaľ je to pokračovanie po prvotnom zákroku (operačnom) - a cena bola 350€ - nemali by ste už platiť (inak by ten vetoš len využíval situáciu a riadne sa "nabaľoval"). Ak sa vám vetoš nepozdáva - skúsiť iného...
Cclea
08.08.17,04:24
To nám známy doporucili tiez, lenže nás hnevá tá cena a tie reči vetosa že po operácii sa to neobjaví, lebo my sme nechceli prvé operáciu lenže po 1 povedal nám že bez operačné sa jej to bude vraciat,po 2 fenka je papierová a možno na výstavách by bol problém kvôli tomu aj ucho by mala ževraj z deformované tak sme to radšej postúpili a takto sme dopadli..žobrákov aj palicu zoberú tu na SVK asi nič nové....mohli sme byť múdrejší a pýtať sa hneď