karner
01.09.12,23:28
Začala mi tepelná ochrana vypínať motor na čerpadle OSIP 0,75 kW. Rád by som ju vymenil, ale neviem, kde sa nachádza. V skrinke na motore je len kondenzátor. Poradíte, kde ju nájdem?
premiko
01.09.12,23:40
vymenit ? ako viete ze tam je chyba?, len preto ze vypina?, nema sluzit prave na ochranu motora ?
nie je problem v mechanickej casti cerpadla ?
mozno prudova ochrana ozaj nemusi byt v poriadku (zmerat prud )
nie je prilis utiahnuta upchavka ? (zatazenie motora)
stykac je ok? moze ist obcas na dve fazy?

atd ...
peterkos2
02.09.12,05:52
Začala mi tepelná ochrana vypínať motor na čerpadle OSIP 0,75 kW. Rád by som ju vymenil, ale neviem, kde sa nachádza. V skrinke na motore je len kondenzátor. Poradíte, kde ju nájdem?
Nevymeníš,lebo je vo vinutí motora.Ak si si istý,že odišla a motor sa neprehrieva a nehceš to dať niekomu vymeniť,zapoj k motoru motorový spúšťač a nastav na ńom štítkový údaj prúdu.Keby niečo,tak ti ho vypne spúšťač
garfield788
02.09.12,08:14
Tepelne ochrany na montuju do motor priamo do vynutia. Je to je bimetalovy kontakt, ktory odpoji cast vynutia.
Moze to byt na mieste ktore nieje na prvy pohlad ani vydno.
Ked ho najdes, premostit a pripojit ako pise peterkos2 napr (SM xxx-yyy) od OEZ, alebo inych vyrobocov.
karner
02.09.12,20:42
Čerpadlo s motorom tvoria kompaktný celok, ucpávka je keramická, ktorá nezaťažuje motor. Ako zistím, či je tento jednofázový motor prerazený?
peterkos2
04.09.12,14:35
Čerpadlo s motorom tvoria kompaktný celok, ucpávka je keramická, ktorá nezaťažuje motor. Ako zistím, či je tento jednofázový motor prerazený?

Treba premerať vinitie.Niekedy stačí obyčajný multimeter-merať odpor medzi vinutiami,odpor vinutia a vinutie voči kostre.Väčšinou však treba merák na prierazy-napr.Megmet Alebo najprv odmerať klešťovým ampérmetrom a pprovnať so štítkom