Janoccc
02.09.12,20:50
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadom žihľavky, kt. už mám cca 4 roky. Zrejme podľa podozrení, kt. mám je dôsledkom alergie na chlad. Paradoxne sa mi robí teraz cez leto resp. v teplom počasí a to v dôsledku prechodu z teplého exteriéru do chladného bytu, najmä vtedy keď ešte na mňa začne vplývať aj stres, kt. v dnešnej dobe nie je málo. Počas chladných dní sa mi alergia na chlad prejavuje iným spôsobom a nie žihľavkou. Najviac sa mi prejavuje najmä vo večerných hodinách napr. na hrudi, rukách, chrbte, krku a trocha aj na tvári. A aj to dosť svrbí. Robí za mi to približne 3 - 4 do roka zhruba v období máj - september. A vždy mi to vyskočí približne na 10 až 20 dní a potom to opäť úplne ustúpi. Keď sa mi spravia vyrážky žihľavky tak mi vždy do 3 - 4 hodín miznú a buď zmiznú alebo sa spravia na inom mieste na tele. A chcel som sa s niekym poradiť, či niekto nemá podobné skúsenosti a či nepozná napr. nejaký prírodný liek na žihľavku ? Doteraz som ju ešte so žiadnym alergológom neriešil, ale zajtra sa už chystám zájsť. Ešte predtým som sa tu chcel s niekym poradiť čo ma obdobné skúsenosti. Vopred ďakujem.
ivka70
02.09.12,19:12
Tak zacni urcite s tym alergologom.
Ked nevies, z coho to je, tak tazko hladat liek.
A ak sa tvoj problem prejavuje sezonne, moze to byt aj pelova alergia, to ale zisti len alergolog.
lujza.j
02.09.12,19:17
Estetic
03.09.12,06:58
Začať treba kožným,ale v rámci kompletného vyšetrenia treba aj alergologa.S týmto si doma neporadíš.