pustopolec
03.09.12,07:03
Zdravim Vas vedel by mi niekto poradit s problemom ten problem spociva vtom mam maly netbook Acer Aspir One pred 2 dnami som tam preinstaloval windows s dovodu ze pri nacitavani windowsu Xp mi stale naskocilo Blue Screen tak som ten windows preinstaloval tento pocitac po preinstalovani bezal v pohode asi 5 hodin a po vypnuti zase naskakuje Blue Screen lenze ked sa prepnem do Safe mode vtedy mi widows nacita pekne dostanem sa az k Pracovnej ploche len pri klasickom nacitavami mi stale naskoci modra obrazovka a restartne pc
Za vsetky rady vopred Dakujem
sthruska
03.09.12,05:48
To bude problém s nejakými ovládačmi. Asi Ti neostane nič iné len metóda pokus omyl.
kergulaan
03.09.12,06:05
hm, a je ten win original?
monchi
03.09.12,07:33
V Blue Screene, by ti malo vypisat ktory subor ho sposobil, skus to hodil do googla a uvidis, ale predpokladam ze to bude ovladac grafickej karty. Skus ju odobrat v safe mode a uvidis ci ti WIN nabehne v poriadku.
pustopolec
03.09.12,09:19
praveze keby mi ten bluscreen ostal zobrazeny tak by som aj powedal ale hned jak naskoci hned aj restartne pc
sthruska
03.09.12,09:53
Tak to si musíš nastaviť vo windows, aby sa hneď nereštartoval. Ale kde to je...?
monchi
03.09.12,10:10
Moznosti ako vypnut auto restart:
Right Click on “My Computer” and goto “Properties”. Then goto the “Advanced” tab and under the headline “Startup and Recovery”, press the “Settings” button. Untick the “Automatically Restart” box and press Ok.


Alebo cez registre: v start/run/regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Cr ashControl

In here you will find a key named “AutoReboot”. Double click on it to edit its DWORD Value and under “Value Data:” the current value should be 1, which means AutoReboot is turned on. Change this to 0 (which turns it off) and press OK.

/M
Vlado40
03.09.12,12:51
Pozri sa do biosu ako rozpoznávaný disk Sata alebo IDE.Ak Sata ,tak skús iný ovládač.Nebol tam náhodou OS Win7 starter ak je to nový netbook.
pustopolec
03.09.12,14:07
no takze asi som prisiel na chybu dal som vsetky ovladace ako som daval pred tym okrem jedneho nenainstaloval som ovladac na chipset a notebook uz nemodreje :-D len teraz neviem ci moze to tak ostat alebo kde hladat iny ovladac na chipset
misoft
03.09.12,15:02
Pokiaľ ti takto funguje a nerobí žiadnu galibu (a fungujú aj ostatné aplikácie) - kašli na chipset driver (aj tak je tam default, inak by to nešlo!) a funguj v spokojnosti.
pustopolec
03.09.12,15:18
no ano ano funguje vsetko bez problemov .. tak asi urobim ako hovoris ze sa vykaslem na cely chipset driver
Dakujem Vsetkym za rady