maryann.b
03.09.12,08:49
Dobrý deň, môjmu synovi sa na koži objavili pred 6 t. fliačky. Najprv sme si mysleli, že je poštípaný, no keď to nemizlo, pozreli sme sa na to bližšie. Prvé 4 fliačky boli maličké, ďalšie dva boli o veľkosti 20 centov a dnes ráno som mu našla nový fľak, ten je už o veľkosti 3 x 3 cm. Kožný nám predpísal kortikoidy (bez akýchkoľvek testov), máme to potierať mesiac a že sa uvidí. Do správy napísal, že je to granuloma annulare. Tie prvé 4 sa mi zdajú byť menšie, ale ten nový veľký fľak ma skutočne už vystrašil. Nebolí ho to, nesvrbí. Často sa sťažuje, že ho bolí brucho, na čo mu obvodná pediatrička nasadila akési 3-dňové tablety, proti parazitom ako mrla, pásomnica atd. Fľaky má na oboch nohách, spredu aj zozadu, nie na chodidlách. Najvyššiu škvrnu má vo výške bedrového kĺbu, v ohybe nohy spredu, v podstate ešte na stehne. Inde fľaky nemá. Neviete, čo by to mohlo byť? Alebo, akému lekárovi mám zájsť, aby ho poriadne vyšetrili?? foto prikladám.
lujza.j
03.09.12,07:08
prečo nejdeš k lekárovi?...nechápem:confused:
maryann.b
03.09.12,07:11
Asi nečítaš ... bola som aj u pediatra aj u kožného.
Tweety
03.09.12,07:13
Dobrý deň, môjmu synovi sa na koži objavili pred 6 t. fliačky. Najprv sme si mysleli, že je poštípaný, no keď to nemizlo, pozreli sme sa na to bližšie. Prvé 4 fliačky boli maličké, ďalšie dva boli o veľkosti 20 centov a dnes ráno som mu našla nový fľak, ten je už o veľkosti 3 x 3 cm. Kožný nám predpísal kortikoidy (bez akýchkoľvek testov), máme to potierať mesiac a že sa uvidí. Do správy napísal, že je to granuloma annulare. Tie prvé 4 sa mi zdajú byť menšie, ale ten nový veľký fľak ma skutočne už vystrašil. Nebolí ho to, nesvrbí. Často sa sťažuje, že ho bolí brucho, na čo mu obvodná pediatrička nasadila akési 3-dňové tablety, proti parazitom ako mrla, pásomnica atd. Fľaky má na oboch nohách, spredu aj zozadu, nie na chodidlách. Najvyššiu škvrnu má vo výške bedrového kĺbu, v ohybe nohy spredu, v podstate ešte na stehne. Inde fľaky nemá. Neviete, čo by to mohlo byť? Alebo, akému lekárovi mám zájsť, aby ho poriadne vyšetrili?? foto prikladám.
A nemáte ísť na kontrolu?
Darina1234
03.09.12,07:14
ale treba ist znovu
Zita5
03.09.12,07:16
Asi nečítaš ... bola som aj u pediatra aj u kožného.

Tak sa treba riadiť pediatrom a kožným lekárom a ak nie ste spokojná , tak vymeňte oboch lekárov a dajte dieťa vyšetriť inému kožnému a nech to posúdi. Ale si myslím, že na všetko treba čas ...zo dňa na deň sa to asi nevylieči .Treba nasadiť ten správny liek,niekedy to dlho trvá.
Rozhodne treba komunikovať s lekárom a nie na nete .
lujza.j
03.09.12,07:21
Tak sa treba riadiť pediatrom a kožným lekárom a ak nie ste spokojná , tak vymeňte oboch lekárov a dajte dieťa vyšetriť inému kožnému a nech to posúdi. Ale si myslím, že na všetko treba čas ...zo dňa na deň sa to asi nevylieči .Treba nasadiť ten správny liek,niekedy to dlho trvá.
Rozhodne treba komunikovať s lekárom a nie na nete .
veľmi správne....
Ingrid Ondruskova
03.09.12,07:31
Ak ste z Bratisl. a okolia...dobrá kožná klinika je v Šamoríne, my sme až z Topoľčian a môj manžel tam bol tak 2 roky dozadu, nebolo treba žiadne odporúčanie, iba sa objednať na
presný termín....bol spokojný s prístupom aj s liečbou...keď nič inšie, aspoň si overíte, či
bola dobre stanovená diagnóza....čo je asi najdôležitejšia vec....
Estetic
03.09.12,07:57
Vyzerá to ako Granuloma anulare.Základné vyšetrenie by mal spraviť pediater,hlavne so zameraním na zápalové ložiská v krku,či vôbec v organizme,ale u Vás by som sa zamerala na tráviaci systém.Len to sú záležitosti mesiacov,nie dní.
Tweety
03.09.12,08:01
Vyzerá to ako Granuloma anulare..

Veď toto aj diagnostikovali.:)
maryann.b
03.09.12,14:50
Veď toto aj diagnostikovali.:)

Ďakujem za všetky odpovede. Najprv poprosím pediatričku o odber a rozbor krvi, no a následne pôjdeme na kontrolu kožnému. trochu ste ma upokojili. Aj keď v strehu zostávam ...