Slayer666
03.09.12,21:11
S kravskym mliekom jazdia automaty, na kozie su inzeraty (zajtra vyskusam zavolat, dohodnut sa), ale ovcie mlieko akoby nikto nepredaval. Bryndzu aj ovci syr vsak dostat, nejaky salas by mal byt aj v Poproci - hadam by sa s nimi dalo dohodnut. Neviete niekto o niecom blizsom? Niezeby Poproc bola nejaka dialka, ale co ak nahodou...

Bryndzu milujem, z ovcieho syra obcas spravim parenicu, ked mi prepne, ale kedze mam rad napr. aj taliansku a grecku kuchynu, a ich syry zvacsa nedostat (hlavne skutocnu ovciu ricottu a grecke syry), rad by som si teda poradil sam a nejake syry vyrobil.

Takze ak ste uz niekto ovcie mlieko kupovali, podelte sa o skusenosti (a kontakt, ak v okoli KE). Ak ste niekde pri KE videli past sa ovce, aj to mi moze pomoct. Ja som videl tak akurat kravy nad Klatoviankou a kozy na polceste medzi Opatkou a dnes uz zatopenymi Hamrami.

Vdaka.

EDIT: napisal som 'videli' s Y...pre Kristove rany!
Taserda
04.09.12,13:46
Hodkovce, na pol ceste z KE do Poproča a asi aj Folkmar.
buchač
04.09.12,13:51
Ďurďošík - predajňa sa nedá prehliadnuť ....majú aj pútač " Ovčí syr "...

Smerom od KE hneď za značkou označujúcu obec ...na ľavej strane drevená stavba v štýle drevenice , či zrubu...
Marína
05.11.12,18:32
Hodkovce, na pol ceste z KE do Poproča a asi aj Folkmar.
Aj o 3 km ďalej(smer od KE), v Nováčanoch. Tento výborný údený syr (http://www.porada.sk/t113919-p368-co-dnes-na-obed.html#post2102649) je odtiaľ.
buchač
05.11.12,18:40
.....ozaj ......najbližšie bude asi v Šebeši ( Šebastovce ) ...

Na ľavej strane smerom na Seňu ....prvá budova naľavo - je tam aj pútač ...
Slayer666
05.11.12,20:23
.....ozaj ......najbližšie bude asi v Šebeši ( Šebastovce ) ...

Na ľavej strane smerom na Seňu ....prvá budova naľavo - je tam aj pútač ...

Prave som pozrel na Google Street View, ale maju tam na stlpe predo dvermi zavesenu cedulku, na ktorej je napisana Plachtinska farma a to je v Dolnych Plachtinciach (BB kraj).
buchač
05.11.12,20:26
Prave som pozrel na Google Street View, ale maju tam na stlpe predo dvermi zavesenu cedulku, na ktorej je napisana Plachtinska farma a to je v Dolnych Plachtinciach (BB kraj).

...kašli na Street ....pozri na ...

http://maps.google.sk/maps?hl=sk&tab=wl

Poklikáš , priblížiš , posunieš ...a máš ....vidíš a uvidíš ...
ela77
06.11.12,05:04
Ovčie mlieko snáď nik nerozváža a ani neviem či by ti na salaši predali, veď pokiaľ viem tak ovečky sa doja možno 3x za deň a zakaždým každá dá snáď 1,dcl pri dojení, je to makačka ako som počúvala na salaši, to nie je ako u kravičiek čo ti spustia niekoľko litrov.
Green Sheep
31.12.12,14:26
ela77 má pravdu, ovečky nadoja strašne málo a cena ovčieho mlieka je niekoľkonásobne vyššia ako kravského. Takže by Vám bolo aj ľúto to piť :-) My tiež kupujeme ovčie mlieko na našu bryndzu (robíme aj 100%tnú ovčiu pod menom Green Sheep) a aj ovčie syry budú v ponuke, tak len treba sledovať našu stránku a nemusíte si nič vyrábať :-) www.greensheep.sk ...a 100%tné ovčie jogurty predávame asi jediní na Slovensku :-) Skúste!
Slayer666
31.12.12,15:12
ela77 má pravdu, ovečky nadoja strašne málo a cena ovčieho mlieka je niekoľkonásobne vyššia ako kravského. Takže by Vám bolo aj ľúto to piť :-) My tiež kupujeme ovčie mlieko na našu bryndzu (robíme aj 100%tnú ovčiu pod menom Green Sheep) a aj ovčie syry budú v ponuke, tak len treba sledovať našu stránku a nemusíte si nič vyrábať :-) www.greensheep.sk (http://www.greensheep.sk) ...a 100%tné ovčie jogurty predávame asi jediní na Slovensku :-) Skúste!

Lenze ja som nechcel robit bryndzu ani slovensky ovci syr, ved tie si mozem v sezone kupit, ale ine druhy syrov.
220870
31.12.12,15:35
ela77 má pravdu, ovečky nadoja strašne málo a cena ovčieho mlieka je niekoľkonásobne vyššia ako kravského. Takže by Vám bolo aj ľúto to piť :-) My tiež kupujeme ovčie mlieko na našu bryndzu (robíme aj 100%tnú ovčiu pod menom Green Sheep) a aj ovčie syry budú v ponuke, tak len treba sledovať našu stránku a nemusíte si nič vyrábať :-) www.greensheep.sk (http://www.greensheep.sk) ...a 100%tné ovčie jogurty predávame asi jediní na Slovensku :-) Skúste!
Stránku máte veľmi peknú ale sa neskutočne dlho načítava.Zmente server.Ten ktorý používate je zrejme veľmi vyťažený.
trisestri
31.12.12,15:41
Stránku máte veľmi peknú ale sa neskutočne dlho načítava.Zmente server.Ten ktorý používate je zrejme veľmi vyťažený.

a este aj podklad,alebo pismo-zle sa cita a chyba my cennik.
wagner
31.12.12,16:44
ela77 má pravdu, ovečky nadoja strašne málo a cena ovčieho mlieka je niekoľkonásobne vyššia ako kravského. Takže by Vám bolo aj ľúto to piť :-) My tiež kupujeme ovčie mlieko na našu bryndzu (robíme aj 100%tnú ovčiu pod menom Green Sheep) a aj ovčie syry budú v ponuke, tak len treba sledovať našu stránku a nemusíte si nič vyrábať :-) www.greensheep.sk (http://www.greensheep.sk) ...a 100%tné ovčie jogurty predávame asi jediní na Slovensku :-) Skúste!
Sa mi zdá,že tieto výrobky a ešte aj syry predávajú v PD v Tescu, či sa mýlim? Majú tam predajnú plochu na bočnej strane.
trisestri
31.12.12,16:51
jeden cas predavali zo salasa v stanku na stanici v KE-kupoval som stade zincicu vylepsenu kumysom,celkom dobra.
Marína
01.01.13,07:05
Tonko, u mňa v pohode do 2 sek. načíta.