Dancike
04.09.12,09:31
Pri demontazi stareho zabradlia z balkona ( odrezanim flexou ) mi pracovnik stavebnej firmy poskodil okno takym sposobom ze nijak nezakryl okno a iskry od flexy lietali priamo na neho a drobne kovove spony sa pripalili na okno. Majitel firmy ktora zateplenie realizuje mi povedal ze si to mam riesit priamo s pracovnikom kedze su vsetci robotnici na zatepleni zivnostnici. Problem je v tom ze chlapik ktory to sposobil uz na zatepleni nerobi lebo vsetko uz dokoncili a pracuje na inej stavbe. Ako mam teda postupovat ?
Stanislav 1975
04.09.12,07:34
Pri demontazi stareho zabradlia z balkona ( odrezanim flexou ) mi pracovnik stavebnej firmy poskodil okno takym sposobom ze nijak nezakryl okno a iskry od flexy lietali priamo na neho a drobne kovove spony sa pripalili na okno. Majitel firmy ktora zateplenie realizuje mi povedal ze si to mam riesit priamo s pracovnikom kedze su vsetci robotnici na zatepleni zivnostnici. Problem je v tom ze chlapik ktory to sposobil uz na zatepleni nerobi lebo vsetko uz dokoncili a pracuje na inej stavbe. Ako mam teda postupovat ?
treba o náhrade škody jednať s tým, s kým má zmluvu o dielo vaše spoločenstvo- čiže predpokladám, že z firmou , ona si potom asi najala szčo následne...
oondrejj
19.12.12,18:37
pokiaľ ste si objednali túto zakázku priamo u firmy tak je jedno, že pracovník bol živnostník. Zodpovedá Vám za to firma a od nej si to môžete vymáhať. Ona to následne dá nahradiť asi pracovníkovi. Bola by aj cesta, že bys te to vymáhali cez daného pracovníka, ale ako vravíte nie je po ňom ani chýru ani slychu.