Scot2
04.09.12,19:11
Zdravím, neviem či som túto tému dal správne (mám pocit že nie) ale nevedel som kde to dať tak som to dal sem nakoľko sa jedná o NTB. No a teraz k veci, mám jednoduchú otázku tak čakám jednoduchú odpoveď (ktorú som zatiaľ nikde nenašiel). Môžem po 3 oprávnenej reklamácií žiadať vrátenie peňazí naspäť? a reklamácie sa môžu týkať iných častí produktu? (lebo sa mi dostalo do uší že peniaze môžem žiadať len vtedy ak sa jedna a tá istá vec/súčiastka pokazí 3 krát)...
KEJKA
04.09.12,17:13
jednoduchá odpoveď - áno, žiadať môžeš.
Scot2
04.09.12,17:15
A čo tá druhá otázka? nemusí to byť jeden a ten istý problém so súčiastkou?
misoft
04.09.12,17:56
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
Tri reklamácie pre tri rôzne príčiny = väčší počet vád, pre ktoré nie je možné výrobok používať.