milo.cervenan
05.09.12,18:31
Po rodičoch som zdedil dom ale pozemok pod ním je bohužial nevysporiadaný. Z LV viem že sú na ňom zapísané dve osoby zvyšok je SPF. Na SPF mi bolo prislúbené že si pozemok môžem vydržať. Problém nastáva vo zvyšných dvoch osobách. Na jednu mám meno a adresu, na ktorú som posielal doporučený list ale bohužial bez odpovede, tiež som skúšal volať na informácie či na uvedenej adrese nieje zapojená linka na to meno tiež neúspešne, takže tam pravdepodobne budem musieť zájsť osobne. čo sa mi moc nechce keďže je to cez celé Slovensko. Na druhú len meno a rodné číslo pričom nikto od nás netuší kto by to mohol byť.Viete mi niekto poradiť či existuje spôsob ako sa na nich nakontaktovať. Vopred ďakujem za pomoc.
andiablo
05.09.12,17:22
centrálny register obyvateľstva
milo.cervenan
06.09.12,10:55
Ďakujem za radu. O tejto možnosti som ani len netušil. Včera som to pozeral na nete len sa mi nikde nepodarilo nájsť ako to funguje. Máte s tým niekto skúsenosti?
doktor23
06.09.12,17:27
vydržanie nie je také jednoduché. Máš nejaký právny titul, že sa domnievaš, že je ten pozemok Tvoj? To je základ, bez toho sa nepohneš. Ako odôvodníš aj SPF, že Ti má ten pozemok patriť?
milo.cervenan
06.09.12,19:49
Právny titul nemám a tiež viem že to nie je nič jednoduché. Veď som sa okolo toho aj niečo nabehal a navybavoval. Ten dom tam stojí cez 70 rokov takže nemyslím že by mal patriť niekomu inému. Na SPF mi prislúbili že mi to vydržia takže teraz potrebujem poriešiť už len tých dvoch spolumajitelov.
ascari
13.09.12,12:04
nechce sa mi veriť že ti na SPF sľúbili "že ti to vydržia". Radšej si to poriadne over aby si nebol sklamaný.
anonym222
13.09.12,18:00
nechce sa mi veriť že ti na SPF sľúbili "že ti to vydržia". Radšej si to poriadne over aby si nebol sklamaný.
Presne tak. Ono aj pozemok na ktorom je zapísaný SPF môže patriť niektorému doposiaľ neznámemu vlastníkovi, ktorý sa môže domáhať svojho majetku. Neviem či je, resp. bola určená nejaká lehota, do kedy sa mohli oprávnení dediči neznámych vlastníkov domáhať svojho majetku.
Mária27
13.09.12,18:57
Bol prijatý taký zákon, ale ho napadol generálny prokurátor. Ústavný súd SR rozhodol, že pôdu neznámych vlastníkov nezíska štát a následne obce, ale práva vlastníkov zostanú naďalej neporušené. Súd dospel k názoru, že napadnuté ustanovenie porušuje princíp právnej istoty ako súčasti právneho štátu, právo vlastniť majetok, vrátane dedenia a právo na súdnu ochranu a na obranu pred iným orgánom štátu.