pralinkaaa
06.09.12,07:14
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako to funguje so stavebným povolením - dali sme si cca 13/7 žiadosť o stavebné povolenie na rekonštrukciu bytu - kvôli malým zásahom do nosnej steny - a doteraz sa nám nikto nevyjadril..nemajú povinnosť do 30 dní dať vyrozumenie? Ak nedali, môžeme rekonštruovať? Mám pocit, že keďže sa v zákonom stanovenej lehote nevyjadrili, pochybili oni....
NIekoľkokrát sme to naháňali.
Braňo
06.09.12,05:28
Väčšinou je problém, že dačo chýba- napríklad doklad, kde budeš likvidovať sutinu zo steny a podobne...
pralinkaaa
06.09.12,05:46
Väčšinou je problém, že dačo chýba- napríklad doklad, kde budeš likvidovať sutinu zo steny a podobne...

no ak by chýbalo by nás mali kontaktovať nie? podľa mňa nechýba nič...niekoľkokrát sme s nimi hovorili - zakaždým bol problém asi to že to leží na stole a nikto sa k tomu "ešte nedostal"
juraj:-)
06.09.12,06:19
Ide o to, že ste k tej žiadosti nepriložili také farebné papieriky s číslami. Keby tam boli, nič by nechýbalo a už by ste mali davno zrekonštruované. Nechcem urážať všetkých úradnikov, teda česť výnimkam.
pralinkaaa
06.09.12,06:53
Ide o to, že ste k tej žiadosti nepriložili také farebné papieriky s číslami. Keby tam boli, nič by nechýbalo a už by ste mali davno zrekonštruované. Nechcem urážať všetkých úradnikov, teda česť výnimkam.

aké farebné papieriky to odkiaľ viete? ja som tam dala prílohy a aj sme im neikoľkokrát to preberali že je tam všetko....nechápem s čím majú problém podla mna s tým že sa jednoducho na to nepozrú...
ale pýtala som sa skôr ako je to - ked nedodržali zák.lehotu? či im povinnosť z toho nevyplýva? podla mna ano a porušili ju....ved som za to platila nemalý peniaz
stormcatcher
06.09.12,07:01
aké farebné papieriky to odkiaľ viete? ja som tam dala prílohy a aj sme im neikoľkokrát to preberali že je tam všetko....nechápem s čím majú problém podla mna s tým že sa jednoducho na to nepozrú...
ale pýtala som sa skôr ako je to - ked nedodržali zák.lehotu? či im povinnosť z toho nevyplýva? podla mna ano a porušili ju....ved som za to platila nemalý peniaz
...to sú tie papieríky vydané Národnou bankou :D
pralinkaaa
06.09.12,19:15
...to sú tie papieríky vydané Národnou bankou :D

jeeje mne to nedošlo :-) tak potom jedine asi...
len nerozumiem ako môžu na to kašlať keď to zákon praví lehota na vyjadrenie je 30 dní...
misoft
06.09.12,19:24
len nerozumiem ako môžu na to kašlať keď to zákon praví lehota na vyjadrenie je 30 dní...
Ale oni na to nekašlú. Lehota je 30 dní - ale akých dní? Možno marťanských. Alebo majú tlačovú chybu lehvota = 30 papierikov (tie s 50).

Ale vážne. Pokiaľ v stanovenej lehote nedostaneš odpoveď - musíš sa obrátiť na nadriadenú inštanciu s tým, že stavebný úrad príslušný tvojmu miestu nekoná v zmysle zákona.
wagner
06.09.12,19:34
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako to funguje so stavebným povolením - dali sme si cca 13/7 žiadosť o stavebné povolenie na rekonštrukciu bytu - kvôli malým zásahom do nosnej steny - a doteraz sa nám nikto nevyjadril..nemajú povinnosť do 30 dní dať vyrozumenie? Ak nedali, môžeme rekonštruovať? Mám pocit, že keďže sa v zákonom stanovenej lehote nevyjadrili, pochybili oni....
NIekoľkokrát sme to naháňali.

Stavebný zákon hovorí aj toto:
§ 61
(1) Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania dotknutým orgánom štátnej správy, všetkým známym účastníkom a nariadi ústne konanie spojené s miestnym zisťovaním. Súčasne ich upozorní, že svoje námietky môžu uplatniť najneskoršie pri ústnom pojednávaní, inak že sa na ne neprihliadne. Na pripomienky a námietky, ktoré boli alebo mohli byť uplatnené v územnom pojednávaní alebo pri prerokúvaní územného plánu zóny, sa neprihliada. Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania do 7 dní odo dňa, keď je žiadosť o stavebné povolenie úplná.

Mali ste v poriadku všetky doklady?
pralinkaaa
04.01.13,17:24
všetko sme mali v poriadku no stavebné povolenie nám dodali pred koncom roka!!! čiže iba "polroka po" no a samozrejme dátum tam bol zo septembra...takže takto konajú úrady
wagner
04.01.13,19:54
všetko sme mali v poriadku no stavebné povolenie nám dodali pred koncom roka!!! čiže iba "polroka po" no a samozrejme dátum tam bol zo septembra...takže takto konajú úrady
Asi zabudli na to, že majú vydať SP. Zvykne sa to stávať, úrady sú rôzne. Poznám prípady, že SP nevydali ani po dvoch rokoch:confused: