petruszia5ka
08.09.12,12:10
Chcem poradiť... Mám izbu nad garážom, podlaha je čistý betón, v zime ju nemôžem poriadne vyhriať, ťahá od podlahy, je tam príšerná zima na nohy. Chcela by som dať plávajúcu podlahu, len mi ktosi poradil dať pod ňu tvrdený polystyrén. Je to dobrá voľba? Akú hrúbku a tvrdosť by som mala pozerať? A treba mi niečo pod alebo nad neho, kým dám plávajúcu, alebo len priamo na to? Ďakujem ;)
lapejko
08.09.12,10:32
Ideálne je aspoň zatepliť strop v garáži, v izbe pravdepodobne nemáš dostatočnú výšku na hrubú izoláciu...zo dvakrát sme to riešili tak, že sme namiesto mirelonovej 2 mm podložky použili 6 mm XPS a na to 12 mm korkovú plávajúcu podlahu od Meister, zákazníci boli príjemne prekvapení nielen tepelnou pohodou ale aj ľahkou údržbou tejto podlahy.
day
08.09.12,18:24
Pouzite podlahovy EPS, hrubku podla zelanej finalnej svetlosti miesnosti, ked je moznost zateplit strop garaze
petruszia5ka
29.09.12,12:05
strop v garáži nieje možné zatepliť, lebo už teraz je príliš nízky a tak by sme potom museli chodiť po štyroch :) ale v izbe mám od prahu skok asi 6 cm, teda aspoň 40mm by som chcela dať. chcem sa spýtať, ten polystyrén môžem dať priamo na betón, alebo niečo medzi ne má ísť?? a len ho tam ukladám či lepím? lebo my sme chceli lepiť, no počuli sme už aj takú verziu, že stačí uložiť tesne k sebe? a ďalej, prosím, môžem rovno na polystyrén ukladať plávajúcu podlahu, alebo je nutný betónový poter, či je iná možnosť? keďže to chcem dosť narýchlo, ten poter by nás moc zdržal..niekto mi vravel, že plávajúcu môžem rovno na polystyrén, ale iní zase že je potrebný ten poter? neni iná voľba? nechcem to pokašľať...
petruszia5ka
29.09.12,12:07
Ideálne je aspoň zatepliť strop v garáži, v izbe pravdepodobne nemáš dostatočnú výšku na hrubú izoláciu...zo dvakrát sme to riešili tak, že sme namiesto mirelonovej 2 mm podložky použili 6 mm XPS a na to 12 mm korkovú plávajúcu podlahu od Meister, zákazníci boli príjemne prekvapení nielen tepelnou pohodou ale aj ľahkou údržbou tejto podlahy.

strop v garáži nieje možné zatepliť, lebo už teraz je príliš nízky a tak by sme potom museli chodiť po štyroch :) ale v izbe mám od prahu skok asi 6 cm, teda aspoň 40mm by som chcela dať. chcem sa spýtať, ten polystyrén môžem dať priamo na betón, alebo niečo medzi ne má ísť?? a len ho tam ukladám či lepím? lebo my sme chceli lepiť, no počuli sme už aj takú verziu, že stačí uložiť tesne k sebe? a ďalej, prosím, môžem rovno na polystyrén ukladať plávajúcu podlahu, alebo je nutný betónový poter, či je iná možnosť? keďže to chcem dosť narýchlo, ten poter by nás moc zdržal..niekto mi vravel, že plávajúcu môžem rovno na polystyrén, ale iní zase že je potrebný ten poter? neni iná voľba? nechcem to pokašľať...
alltracboy
29.09.12,13:17
treba pozriet nejaku suchu podlahu. napridklad EPS 100 na to rigidur a na ten moze ist plavajuca, ale treba to spravit dost presne. ja by som ten EPS snad aj lepil. uklada sa pod betonovy poter, kde je to v podstate jedno. Nastudujte si ten postup "sucha podlaha rigidur" do googlu a nieco urcite najde
lapejko
29.09.12,18:11
Samotná plávajúca podlaha na extrudovanom polystyréne by bola pochôdzna, ale napr. nábytok na nožičkách či sedačka by to preliačili. Je nutná dostatočne pevná roznášacia vrstva napr. 2x OSB doska 12 mm...
oondrejj
19.12.12,19:14
to by vyzeralo rovno na polystirén dať plávajúcu podlahu. Ved vo všetkých miestach kde je spájana by sa potrhali tie pierka alebo polámala. Treba spraviť potera alebo nejakú tvrdu vrstvu aby sa spevnil povrch pod ňou. Samotná plávajúca to sama o sebe nedokáže spevniť.