Andrej Susol
09.09.12,07:23
potrebujem pomoct s tymto problemom.
potrebujem mat v miestnosti cca stalu teplotu 18 - 20 stupnov celzia + k tomu este potrebujem menit vzduch v tej miestnosti, ale s tym ze samotne vetranie sa neda robit pomocou vetrania oknom alebo nejako inak koli zmene teploty v miestnosti.
otazka teda znie ci je toto mozne dosiahnut pomocou rekuperacnej jednotky resp ako to co najjednoduchsie spravit. povodny plan bol dat tam klimatizacnu jednotku a normalny stenovy ventilator, ktory by menil vzduch s exterieru do tej miestnosti. problem je ale v tom ze ak bude vonku prilis teplo resp. prilis chladno tak sa mi bude menit teplota v tej miestnosti. je teda vobec mozne pomocou rekuperacie menit vzduch a zaroven drzat stalu teplotu v tej miestnosti?
vdaka
peterkos2
09.09.12,05:42
Potrebuješ aj rekuperačnú jednotku aj klímu
Andrej Susol
09.09.12,05:51
hej, to som si celkom aj myslel. a neda sa to nejako obist aby tam klima nemusela ist?
peterkos2
09.09.12,06:47
No v horúčavách si inù alternatívu neviem predstaviť iba ak ešte možno studničnú vodu
Andrej Susol
09.09.12,07:34
skusim este upresnit situaciu. rekuperacia by mala byt vzduch vzduch a v tej miestnosti by sa mala drzat stala teplota18 - 20stupnov len v zimnych mesiacoch. myslel som ze by to islo udrzat cez klasicke radiatorove kurenie a vymenu vzduchu robit cez tu rekuperaciu.
blo by to tak mozne spravit?
peterkos2
09.09.12,08:29
Myslím že by to šlo.Rekuperačné jednotky majú v sebe špirálu na predohrev prívodného vzduchu pri nízkych teplotách